کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

صدای ناله زخم های بیجار گوش فلک را کر کرد/وعده های عملی نشده مسئولان در بیجار

بیجار ، وعده های عملی نشده ، نارضایتی مردم ، شعارهای تو خالی ، بیجار بام ایران

وعده های عملی نشده و تبلیغاتی مسئولان شهرستان بیجار در طی چند سال گذشته به زخم های چرکین تبدیل شده که ناله آن گوش فلک را کر کرده است .

به گزارش کُردتودی، شعار و وعده های توخالی مسئولین یکی از دردهاییست که از دیرباز مردمان این شهرستان به آن گرفتار شده اند و عدم تحقق شعارها باعث افزایش روند مهاجرت شهروندان بیجاری به دیگر شهرها و استان های همجوار شده است.


در سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بیجار در سال گذشته 5 هزار نفر کاهش جمعیت نسبت به 5 سال قبل داشتیم که آماری بس نگران کننده است.
 

در ایام انتخابات نمایندگان مجلس و شوراها شاهد شعارهای توخالی از سوی مسئولین هستیم که نوعی ابلیغ محسوب می شود و در طول دوران خدمت این افراد هیچ خبری از تحقق این شعارها نیست.
 

مسئولان ما هنگام مطرح کردن مشکلات شهرستان در پشت تریبون با چنان ظرافتی صحبت می کنند که گویا عزمشان برای رفع مشکلات جزم است ، اما بعد از گذشت 4 سال از خدمت آنها تنها چیزی که برای شهرستان باقی می ماند پسرفتگی و محرومیت بیشتر است.
 

اگر جای جای بیجار گروس را بنگرید زخم های بازی را می بینی که به دلیل عدم رسیدگی چرکین شده و موجب ناامیدی مردم شهرستان شده است.
 

در این یادداشت تعدادی از پروژه های که بعد از گذشت چند سال همچنان ناتمام مانده است را جهت یادآوری مسئولان بازگو می نمائیم.
 

یکی از مهمترین پروژه های که چند ماهی بیشتر دوام نیاورد و همچنان در حد شعار باقی مانده است شنیدن صدای سوت راه آهن است.

 

اسب آهنین آریا نیز دیگر پروژه ایست که یک سرمایه گذار غیر بومی مشغول ساخت آن است اما متاسفانه عدم حمایت از این سرمایه گذار موجب شده تاکنون به اتمام نرسد و این پروژه می تواند به عنوان نمونه والگویی موجب عدم سرمایه گذاری و ترغیب دیگر سرمایه گذاران به این شهرستان شود.

 

از دیگر وعده های مسئولان وعده و خبر آغاز به کار پروژه بزرگ اشتغالزایی با مشارکت مستقیم بخش خصوصی و صندوق ذخیره فرهنگیان بود، وعده ای که حدود سه ماه قبل فرماندار بیجار نوید آن را داد و عده زیادی از مردم به آغاز این پروژه و اشتغالزایی برای جوانان امیدوار شدند.

 

فرماندار بیجار در  جلسه مقدماتی آغاز این پروژه مهم اشتغالزایی که در خبرگزاری ها و سایت های محلی درج شده است گفت:  قریب۹ ماه است که  شروع به کار این پروژه کلید خورده  و امید است  با راه اندازی آن شاهد موفقیت های بیش از پیش در شهرستان بیجار باشیم.

 

این وعده ها و شعارها حتی به جلسات شورای  فرهنگ عمومی این شهرستان به ریاست امام جمعه بیجار نیز رسوخ کرده است:  با مراجعه به سایت فرمانداری بیجار یکی از این وعده ها که  در جلسه ای در تاریح ۱۲/۱۲/۹۳ برگزار شده است را می توان به عینه مشاهده کرد:  “با حضور امام جمعه و فرماندار بیجار ، شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با موضوعات برگزاری همایش آیت الله فاضل گروسی ، ایجاد موزه مردم شناسی و بررسی آسیب های اجتماعی با محوریت الگوهای رفتاری تشکیل جلسه داد”.  که متاسفانه هیچکدام از این مصوبات نیز تا کنون اجرایی نشده است و می توان گفت فقط تشکیل جلسه بوده است!!
 

یکی از وعده های که همچنان بر روز زمین مانده است برگزاری جشنواره ملی فرش با حضور تاجران و بازرگانان داخلی و خارجی از دیگر وعده های توخالیست که باز هم فرماندار قول آن را در تاریخ ۲۶ آبان ماه سال ۹۴ داده است.
 

وعده ها و شعارهای مسئولین این شهر بسیار بیشتر از آن چیزیست که بتوان در یک یادداشت به آنها اشاره کرد و فقط تعدادی از آنها را برای اطلاع مردم مظلوم این دیار و هشدار به مسئولین به صورت تیتر وار بازگو میکنیم تا شاید کمی به خود بیایند و حداقل از وعده های بی عمل خودداری کنند.

 

پروژه جاده بیجار _ همدان نیز هر بار توسط نمایندگان این شهرستان قول افتتاح داده می شود و باز دوباره شاهد ناتمام ماندن آن هستیم و تبدیل به لطیفه و طنزی برای تمام مردم دیار گروس شده است.


پروژه فاضلاب باغ سالاری و ۸۴ واحدی نیز از دیگر مواردیست که قول آن در سال قبل داده شده و متاسفانه با وجود اینکه مردم آن منطقه به شدت در عذاب هستند، تاکنون فقط قسمتی از کار انجام شده است و هر بار یک نفر قول اتمامش را به مردم آن منطقه می دهد.

 

آری هرجای بیجار گروس که دست می گذاری ،درد میکند و صدای ناله و درد ناشی از زخم هایش از همه خانه ها و محلات این شهر به گوش میرسد از خانه های ثروتمندترین ساکنش گرفته تا آلونک فقیرترینش و تمام آنها به خاطر وعده های دروغینی است که هر دوره و هربار یک مسئول به مردم می گوید و عمل نمیکند.

 

کارخانه آرد، کارخانه گچ و حدود ده ها کارگاه در شهرک صنعتی نمونه بارز حمایت مسئولان ما از تولید کنندگان و سرمایه گذاران است که همگی آنها چندسالیست تعطیل شده اند و کارگرانشان نیز اغلب مجبور به مهاجرت به شهرهای دیگر می باشند.
 

مدیران شهرستان بیجار گروس، شاید شما به دلیل مشغله کاری وعده هایتان را فراموش کرده اید!! اما مردم بیجار گروس هنوز نجوای وعده های عملی نشده شما در گوششان وز وز می کند ، آیا وقت آن نرسیده لب بگشای یا به عدم لیاقت خود اعتراف کنید یا عزمتان را برای رفع محرومیت و مشکلات مردم بیجار گروس جزم نمائید؟؟
 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/h.e

انتهای پیام/

دوشنبه 19 تیر 1396 | 09:19

کد خبر : 25874

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید