کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده نیروی انتظامی دهگلان:

اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان ها بزرگترین آسیب و تهدید در جامعه است

مواد مخدر,نیروی انتظامی,پدیده قاچاق,روانگردان,تهدید جامعه

فرمانده نیروی انتظامی دهگلان گفت: اعتیاد به مواد مخدر وروانگردان بزرگترین آسیب وتهدید درجامعه محسوب می شود.

به گزارش کُردتودی، سرهنگ عزیزی فرمانده نیروی انتظامی دهگلان در مسجد جامع دهگلان در جمع نمازگزاران با اشاره به پدیده شوم مواد مخدر اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان بزرگترین آسیب و تهدید در جامعه است.


وی افزود: تبعات زیانبار و منفی اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها سلامت جسمی و روانی جامعه را به‌صورت جدی تهدید می‌کند و در این میان نسل جوان و پویای علمی کشور به‌عنوان بزرگترین قربانیان این پدیده شوم در معرض اين تهديد قرار دارند.


فرمانده نیروی انتظامی دهگلان گفت: یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی مقابله و برخورد جدی با مواد مخدر است و ما باید علل این پدیده شوم را به صورت کار شناسی آسیب شناسی کنیم و علل عدم ریشه کن شدن آن را جویا شویم.


سرهنگ عزیزی گفت: استکبار و دشمنان ایران اسلامی زمانی که توان مقابله با این کشور اسلامی را نداشتند با ترویج جنگ نرم در صدد مبارزه با مردم ایران اسلامی برخواستدند و از طریق ماهواره ترویج مواد مخدر،اعتیاد جوانان و  ترویج فساد می خواهند بر ما مسلط شوند.


وی با اشاره به آثار و پیامدهای مواد مخدر بر جامعه از لحاظ اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی و بهداشتی گفت: متاسفانه ترویج این پدید شوم در جامعه باعث تغییر در سبک و روش زندگی و تبدیل بسیاری از ناهنجاری به هنجار می گردد.

 

فرمانده نیروی انتظامی دهگلان گفت: کشور ایران به لحاظ همجواری با افغانستان همواره در معرض ورود قاچاق مواد مخدر قرار دارد و همواره به صورت مستمر با این پدیده شوم مبارزه داشته و در این مسیر نیز افراد زیادیبه شهادت رسیده اند.


وی در ادامه گفت: اعتیاد دارای آثار بسیار بد روانی در خانواده ،اجتماع و نهادها شده که ما باید با آموزش صحیح و کار شناسی شده جلو این پدیده شوم را بگیریم.

 

عزیزی از همه آحاد مردم و طبقات مختلف جامعه اعم از دستگاههای اجرایی، نخبگان و اندیشمندان، پزشکان، ائمه جمعه و جماعات، اصحاب رسانه ها خواست تا دست به دست هم داده و در مبارزه ای همه جانبه با این پدیده شوم همکاری نمایند.


وی افزود: کار شناسان نیر وی انتظامی دهگلان کارگاههای آموزشی در مدارس، مساجد جهت مقابله با مواد مخدر و آگاه سازی مردم شهرستان را شروع نموده است و از مردم خواست جهت آشنایی با این دیده شوم خانمان سوز اعتیاد در کلاس های آموزشی شرکت کنند.

 

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/M.I

شنبه 17 تیر 1396 | 08:01

کد خبر : 25836

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید