کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان:

تمام رشته‎های ارشد دانشگاه آزاد کردستان مجوزهای لازم را دارد/حذف رشته‎ها غیرقانونی است

کیانی, رییس دانشگاه ازاد استان کردستان, حذف رشته ارشد, وزارت علوم, مجوزرشته

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان تاکید کرد: هیچ رشته حذف شده ای در دانشگاه آزاد استان کردستان نداریم و تمام رشته های موجود در واحدهای استان طبق ضوابط و قوانین موجود و براساس شاخص ها و استانداردهای لازم است و تمام شرایط لازم برای دایرشدن این رشته ها را دارا هستیم پس داوطلبین گرامی مطمئن باشند که هیچ کدام از رشته های ما حذف نمیشود و هر داوطلبی که مشتاق است میتواند انتخاب رشته کند.

به گزارش کُردتودی، به نقل از کرددانش، دکتر محمدقربان کیانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کُرددانش اظهار داشت: رشته هایی که امروز وزارت علوم اقدام به لغو ناگهاني مجوز آنها کرده از چند سال قبل براساس شاخص ها و استانداردهای لازم و پس از تایید کمیته سه نفره ای از وزارت علوم, دانشگاه آزاد اسلامی و شورای انقلاب فرهنگی فعال شده است.

 

وی افزود: بر اساس مصوبات مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی و آئین نامه هیات دولت و آخرین مصوبات هیات 3 نفره پیش بینی شده در قانون، کلیه رشته های مصوب در قبل از اسفند ماه سال 1394 یعنی زمان تصویب قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی که بر اساس ماده واحده تایید رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی مصوب 14 اردیبهشت ماه سال 1367 و آیین نامه اجرایی آن مصوب هشتم اسفندماه سال 1368 قانونی و پایدار است.

 

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی مصمم تر از وزارت علوم همیشه دنبال کیفی سازی رشته ها بوده و در سال گذشته, دفتر گسترش دانشگاه آزاد و کمیته ویژه ارزیابی دانشگاه آزاد 399 رشته محل را واجد استانداردهای لازم ندانسته و این رشته محل ها را به ظرفیت صفر رساند که در استان کردستان نیز 9 رشته حذف شد دو رشته ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز, سه رشته در واحد مریوان, یک رشته در واحد قروه و دو رشته نیز در واحد سنندج, بنابراین خود دانشگاه آزاد دقت لازم را در انطباق رشته ها با شاخص های کیفیی دارد و با حساسیت خاصی در این ارتباط عمل می کند.

 

کیانی تاکید کرد: در اینکه وزارت علوم متولی آموزش عالی کشور است و باید بر کیفیت آموزش کشور نظارت داشته باشد هیچ شکی نیست؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی شورای گسترش وزارت علوم، همواره تلاش کرده است تا در راستای افزایش استانداردهای آموزشی اقدام کند و در سال های اخیر نیز با جذب اعضای هیأت علمی توانمند، تلاش ویژه ای برای ارتقای کیفیت آموزش در این دانشگاه کرده است.

 

کیانی گفت: امروز این شیوه برخورد وزارت علوم با دانشگاه آزاد, یک بام و دوهواست چرا که حتی با سایر دانشگاه های موجود در کشور که از لحاظ کیفیت پایین هستند نیز این برخورد را نمی کند.

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با بیان اینکه در مسیر کیفی سازی دانشگاه آزاد و به منظور تامین استانداردهای لازم برای رشته محل های ایجاد شده تعداد زیادی هیات علمی استخدام کرده ایم  گفت: در حال حاضر در دانشگاه های آزاد اسلامی سطح استان کردستان 456 عضو هیئت علمی مشغول به تدریس هستند که حدود 56 نفر این اعضا را در دو سه سال اخیر استخدام کردیم پس اگر قرار بود رشته های جدیدی ایجاد نشود این استخدام ها معنی نداشت, ما بخاطر اینکه بتوانیم در رشته های ارشد دانشجو پذیرش کنیم باید خود را به استاندارهای موجود میرساندیم و با جذب تعدادی عضو هیئت علمی به تعهدات خود عمل کردیم اما امروز وزارت علوم با برخورد سلیقه ای و خارج از ضوابط و مقررات موجود درصدد حذف این رشته ها است.

 

کیانی تاکید کرد: هیچ رشته حذف شده ای در دانشگاه آزاد استان کردستان نداریم و تمام رشته های موجود در واحدهای استان طبق ضوابط و قوانین موجود و براساس شاخص ها و استانداردهای لازم است و تمام شرایط لازم برای دایرشدن این رشته ها را دارا هستیم پس داوطلبین گرامی مطمئن باشند که هیچ کدام از رشته های ما حذف نمیشود و هر داوطلبی که مشتاق است میتواند انتخاب رشته کند.

 

وی یادآور شد: تمامی استانداردها و ضوابط آموزشی لازم در واحدهای دانشگاه آزاد برای اخذ رشته محل های مربوط اتخاذ شده و وضعیت استانداردهای ما به مراتب بالاتر از دانشگاه های دیگر است.

 

کیانی گفت: در دانشگاه آزاد استان کردستان 422 رشته وجود دارد که از این تعداد 114 رشته کاردانی, 165 رشته کارشناسی, 96 رشته ارشد و 37 رشته دکتری است.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 11 تیر 1396 | 11:08

کد خبر : 25759

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید