Go Up
kurdtoday
تطهیری از جنس فشار و بزرگ نمایی از سوی ستاد روحانی/گروه : سیاسی

تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی و دستگاه قضا با تقدیر فردی سابقه‎دار در کُردستان

مدیر فضای مجازی کردستان، روابط عمومی استانداری کردستان، مسؤول بازداشت شده سایت هیوانیوز، سایت های وابسته به استاندر کردستان، سایت ضد مردمی کردستان، سایت ضد انقلاب در کردستان

آیا دادن لوح تقدیر و دلجویی کردن از یک فرد سابقه‌دار، به عنوان مدیر فضای مجازی کردستان! هدفدار و در راستای اهداف سیاسی و فشار به دستگاه قضا و دیگر نهادها برای تطهیر وی نیست؟

به گزارش خبرنگار کُردتودی، "تخریب گر، زنجیره‌ای، دروغ گو، سیاه نما و ... هر آنچه که در فضای رسانه‌ای بعنوان توهین و شکستن خطوط را فرض کنید، نصیب رسانه‌های منتقد دولت و مردمی در چهار سال اخیر از سوی رسانه وابسته به آقایان در دل استانداری کُردستان، شد.

 

رسانه‌ای تندرو و لمپن که تنها رسالتش تاخت و تاز به جبهه مقابل، زیر سوال بردن دستاوردهای نظام دردولت‌های قبل و دفاعی بی حد و حصر و غیرمعقول از دولت روحانی و انتشار دست نوشته و بولتن افراد معلوم الحال از جمله فعالیت به اصطلاح رسانه‌ای سایت زرد نیور وابسته به استانداری کُردستان بود که در یکسال اخیر هر آنچه که از دهان و قلمشان آمد گفتند و نوشتند تا شاید بتوانند موج مردمی را با خود همراه کنند، که صد البته شکست خوردند.

 

سایت معروف زرد نیوز که با مدیریت کت و شلواری‌های مناصب بلند پایه سیاسی استانداری کُردستان مدیریت می‌شد و خروجی آن حرکتی ضد مردمی و ضد نظام بود، تا یک هفته مانده به انتخابات 96 تاخت و تاز خود را در عرصه لمپنیسم رسانه‌ای و توهین به رقبا ادامه داد.

 

تنها چند روزمانده به انتخابات، به ناگهان سایت نورچشمی استانداری کُردستان – سایتی که مطالب آن با حساسیت خاصی از سوی آقای خاص! نوشته می‌شد – با شکایت شاکی خصوصی فیلتر و مدیر مسئول آن در بازداشت موقت قرار گرفت.

 

سطور فوق گوشه‌ای از افت و خیز سایت خبری وابسته به استانداری کُردستان بود که در کمتر از یکماه و با استفاده از رانت و باند موجود در اداره ارشاد کُردستان - و دوستان عزیزتر از جانشان در معاونت مطبوعاتی، مجوز فعالیت رسانه‌ای گرفت؛ امری که بسیار نامتعارف و مشکوک است چراکه سایت‌های خبری مشابه که سبقه خبری اصولی‌تر داشته و مدیران مسئول آن همگی در خط نظام و انقلاب هستند چند سالی هست که در صف نوبت انتظار گرفتن مجوز هستند – به دلایل واهی از جمله وجود پسوندهای انگلیسی - و تنها دلیل تعویق آنها، دفاع از ارزش‌های انقلاب و نقد از دولت روحانی بوده است.

 

با فیلتر شدن سایت خبری و کانال تلگرامی زرد نیوز که مدیر مسئول آن فردی در دل روابط عمومی استانداری کُردستان بوده و وابسته به خط دولتی‌هاست، این سوال در افکار و اذهان عمومی و به ویژه جامعه رسانه‌ای استان مطرح شد – که البته از ترس احضار نشدن به فلان دستگاه جرات پرسیدن آن را نداشتند! – که چگونه این فرد برای انتخابات خانه مطبوعات استان تایید صلاحیت شد و با رانت چند نفر توانست به عنوان عضو اصلی انتخاب شود؟

 

آیا فردی که کمترین کار رسانه‌ای در کارنامه خود داشته و البته سایت وی در فیلترینگ به سر می‌برد و آینده‌ای مبهم داشته را می‌توان بعنوان هیئت مدیره مطبوعات کُردستان شناخت؟

 

علاوه بر مورد مذکور، "علی جنتی" معاون تبلیغات و رسانه‌ای ستاد روحانی در حرکتی قابل تامل اقدام به صدور تقدیر نامه‌ای برای مدیر مسئول این سایت کرده و وی را مدیر فضای مجازی استان کُردستان خطاب کرده و از زحمات وی تشکر کرده است.

 

نکته قابل تامل اینجاست که دولتی‌ها در کُردستان همواره می‌گفتند که دولت مظلوم واقع شده و هیچ رسانه ای در اختیار ندارد و در این میان از سوی رسانه های زنجیره ای مورد هجوم واقع شده است؛ حال چه شد که خود آقایان دولتی اعلام می کنند که دولت در عالم فضای مجازی دست پیش را دارد و توانا می باشد؟ آیا این عین تناقض گویی نیست؟!

 

آیا دادن لوح تقدیر و دلجویی کردن از این فرد سابقه‌دار، هدفدار و در راستای اهداف سیاسی و فشار به دستگاه قضا و دیگر نهادها برای تطهیر وی نیست؟

 

مورد قابل تامل دیگر آقای جنتی و دوستان وی در کُردستان این است که مدیر مسئول زرد نیوز را مدیر فضای مجازی استان کردستان قید کرده اند که اصل این مسوولیت، آنهم برای استان کردستان کاملا غیر قانونی است.

 

سوال اینجاست که اصلا چه کسی ایشان را به عنوان مدیر فضای مجازی استان کردستان منصوب کرده و این مسوولیت خود ساخته و قلابی و غیر قانونی را چه کسی و با چه مجوزی و از چا زمانی به این فرد واگذار کرده است؟

 

آیا این انتخاب که یک انتخاب سیاسی است، موضوع جایزه نوبل شیرین عبادی را به ذهن‌ها متبادر نمی‌کند که وی در حالی که حقوق بشر را در خانواده خود و نسبت به شوهرش هم رعایت نمی‌کرد و او را کتک می‌زد! اما به دلیل اهداف سیاسی به او جایزه نوبل دادند تا اینگونه، اهداف سیاسی خود را دنبال کرده و به یک نظام و مردمی متمدن توهین کنند و فرهنگ آن را زیر سؤال ببرند...

 

سوال از آقایان پشت پرده این سایت در استانداری کُردستان این است که چرا خود را در پشت خبرهای زرد نیوز مخفی کرده‌اند و در قالب توهین‌ها و لمپنیسم این سایت به جبهه مقابل تاخت و تاز می‌کنید؟

 

آیا شما نبودید که در چهار سال اخیر دولت یازدهم به هردری زدید تا رسانه‌های مردمی استان را از میدان به در کنید و با فشار به دستگاه‌های امنیتی درصدد پرونده سازی برای آنان بوده و هستید؟

 

آیا اگرفشار رسانه‌های مردمی در سال‌های اخیر نمی‌بود و نقدهای سازنده آنان در مسیر کاری شما قرار نمی‌گرفت، خدا می‌دانست که کُردستان به چه قهقرایی سوق داده می‌شد؟

 

آیا انتصاب افراد غیرمتخصص در منصب روابط عمومی استانداری کُردستان – یکی ناظم و دیگری تاجر – خود عین دهن کجی به رسانه‌های استان و خبرنگاران نیست؟

 

کلام پایانی اینکه اگر دفاع از مردم و احقاق مطالبات آنان، روشنگری و شفاف سازی مسایل و انتشار پشت پردههای شما متهم به تخریب گری و سیاه نمایی است، ما مفتخریم به ادامه راه مردمی و در کنار مردم بودن که در حقیقت کُردستان متعلق به مردمان پاک و انقلابی آن است.

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 8 تیر 1396 | 13:32

کد خبر : 25725

منتشر کننده : a.p

نظرات :

بنده نماینده مردم هستم وکیل‌الدوله نیستم پاسخ جمعه 9 تیر 1396 | 03:09

2
0

سلام علیکم و عرض ادب
صرفا جهت اطلاع لینک زیر را مطالعه فرمایید
http://kordestan.farsnews.com/news/13960408000907

زرشك پاسخ جمعه 9 تیر 1396 | 19:36

0
4

زرشك

شهروند پاسخ سه شنبه 13 تیر 1396 | 23:46

0
2

ایشان بنده خدا کاره ای نیست زیر نظر ریس دفتر و مدیر کول بحران استانداری (یار صمیمی و جمع کننده اخبار و احوال ریس دفتر ) به خدمت مشغولند ان شاالله خدا توفیقشان دهد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS