کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی کردستان:

ارزش افزوده بخش کشاورزی در کردستان دو برابر کشوری است

ارزش افزوده بخش کشاورزی، بخش کشاورزی کردستان، سازمان جهاد کشاورزی کردستان، مصطفی جلیلی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: به یاری خداوند و با تلاش متولیان بخش کشاورزی توانسته ایم ارزش افزوده بخش کشاورزی در استان کردستان را به  دو برابر کشوری برسانیم.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، مصطفی جلیلی در جلسه کمیته مشورتی اجرایی پروژه ایکاردا در استان کردستان اظهار داشت: رشد ارزش افزوده  بخش کشاورزی در بررسی های به عمل آمده بیشتر از بخشهای صنعت و خدمات بوده است.

 

وی افزود: در سال ۸۵ ارزش افزوده بخش کشاورزی 8.8درصد بوده است که در سال ۹۵ به 13.1 درصد افزایش یافته است.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی گفت: در بررسی های انجام شده دربخش صنعت 45.1 بوده است که در سال ۹۵ به 33.5 درصد رسید همچنین در بخش خدمات نیز ارزش افزوده در سال ۸۵،  48.4 بود که در سال ۹۵ به52.6 درصد رسید اما بازهم بخش کشاورزی پیشرو تر است.

 

به گفته وی ارزش افزوده بخش کشاورزی در استان کردستان دو برابر کشوری است. كه با توجه به ظرفيت كشاورزي استان و اقدامات انجام شده در قالب پروژه هايي با مشاركت ايكاردا به سمت بالا رفتن سطح معيشت كشاورزان و اقتصادي شدن كشاورزي بيشتر از گذشته  پيش برويم .

 

جلیلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بيش از ۲٢۰ نفر از کارشناسان بخش کشاورزی ( كارشناسان ناظر) در مراکز حضور فعال دارند . ودرصورت تامين اعتبار مورد نياز در سالجاري تعداد ديگري از كارشناسان ناظر كه پرونده هاي انها تكميل و مراحل اداري انها قبلاً طي شده است در سقف سهميه  ابلاغي مربوط به جهاد كشاورزي استان  در مراكز خدمات شروع به كار مي كنند .

 

وی در پایان با تاکید بر حضور پر رنگ تر تعاونی های کشاورزی افزود: تعاونی های بخش کشاورزی، تشکلات کشاورزی باید نسبت به گذشته حضور پرنگ تری داشته باشند.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 30 خرداد 1396 | 11:38

کد خبر : 25585

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید