Go Up
kurdtoday

جهت پیشگیری از وقوع آتش سوزی ده نفر دیده بان در کوه آبیدر مستقر شدند

آبیدر، جلوگیری از آتش سوزی، سازمان پارک ها، سنندج

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: در راستای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در پارک جنگلی آبیدر ده نفر دیده بان در پایگاههای دیده بانی آبیدر مستقر شدند.

به گزارش کُردتودی، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج اظهار داشت: متاسفانه بحث آتش سوزی در پارکهای جنگلی در فصول گرم سال همواره یکی از مشکلات این سازمان و دیگر دستگاههای امداد رسان است.

 

قانع حسینی بیان کرد: پارک جنگلی آبیدر بعنوان مهم ترین تفرجگاه و مکانهای مسافر پذیر سطح شهر یکی از مکانهای بسیار حساس و حائز اهمیت است.

 
وی گفت: حفظ و صیانت از پارکهای جنگلی همواره از مهم ترین دغه دغه مدیران شهرداری و شهروندان بوده و در این راستا این سازمان در ابتدای سالجاری جلسات منظمی در جهت جلوگیری از آتش سوزی در پارکهای جنگلی را برگزار نمود.
 

حسینی عنوان کرد: خوشبختانه امسال شاهد نزول بارشهای فراوانی بودیم که امسال پارک های جنگلی دارای پوشش گیاهی فراوانی است.

 

وی افزود: با گرم شدن هوا و خشک شدن پوشش گیاهی احتمال وقوع آتش سوزی بسیار زیاد است که این سازمان تمهیدات لازم را در این خصوص در نظر گرفته است.
 
 
حسینی افزود: یکی از اقدامات این سازمان که سال گذشته که در کاهش آتش سوزی آبیدر تاثیر گذار بود استقرار دیده بانان در پارک جنگلی آبیدر بود.
 

وی از استقرار 10 نفر دیده بان در پارک جنگلی آبیدر خبر داد و گفت: این افراد بصورت شبانه روزی و در دو شیفت مشغول گشت زنی در پارک جنگلی آبیدر هستند.
 

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج عنوان کرد: آبیاری درختان پارک جنگلی آبیدر در راستای جلو گیری از خشک شدن و جلو گیری از آتش سوزی هم یکی دیگر از راهکارها است که امسال ده نفر مشغول آبیاری درختان آبیدر هستند.
 
 
حسینی اعلام کرد: یکی از عوامل مهم آتش سوزی در پارکهای جنگلی بحث برپا کردن آتش جهت پخت و پز و روشن کردن قلیان است که شهروندان باید نکات ایمنی را در این خصوص رعایت کنند.
 
 
وی ابراز امیدواری نمود: با استقرار دیده بابان ، آبیاری درختان و مشارکت و تعامل شهروندان امسال شاهدکاهش آمار آتش سوزی در پارک جنگلی آبیدر باشیم.
 
انتهای پیام/M.I
 

دوشنبه 29 خرداد 1396 | 11:26

کد خبر : 25564

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS