Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

قانون شکنی شرکت های خدماتی در شهرستان سقز/ کارفرمایان حقوق کارگران را به موقع پرداخت کنند

شرکت های خدماتی، مخابرات، پیمانکاران، کارفرمایان، حقوق، دستمزد

متاسفانه تعدادی از شرکت‌های خدماتی شهرستان سقز به دلایل مختلف و متعدد قانون شکنی کرده و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و حقوق افراد را دیرتر از موعد مقرر پرداخت می کنند . با اینکه ۳ ماه از سال ۹۶ میگذرد، تعدادی از افراد که بصورت پیمانی یا قراردادی در شرکت مخابرات شهرستان سقز کار می کنند، هنوز حقوق و مزایای ۳ ماه اول سال را دریافت نکرده‌اند!!!

به گزارش کُردتودی، شرکت های خدماتی خصوصی چندین دهه است،حقوق، حق بیمه و ...  افراد بیشماری را که بصورت پیمانی یا قراردادی در ادارات و ارگانهای دولتی مشغول به فعالیت هستند، طبق قانون کار و امور اجتماعی باید پرداخت می کنند. 

 

متاسفانه تعدادی از شرکت‌های خدماتی شهرستان سقز به دلایل مختلف و متعدد قانون شکنی کرده و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و حقوق افراد را دیرتر از موعد مقرر پرداخت می کنند . با اینکه ۳ ماه از سال ۹۶ میگذرد، تعدادی از افراد که بصورت پیمانی یا قراردادی در شرکت مخابرات شهرستان سقز کار می کنند، هنوز حقوق و مزایای ۳ ماه  اول سال را دریافت نکرده‌اند!!!

 

طبق قانون کار و امور اجتماعی ماده ۱۳ تبصره ۱ و ۲ مطالبات کارگران جزو دیون ممتاز بوده و کارفرمایان موظف می باشند بدهی پیمانکاران به کارگران را از محل مطالبات پیمانکار، من جمله ضمانت حسن انجام کار، پرداخت نمایند.

 

با این حال، حتی اگر شرکت مخابرات سقز، صورت وضعیت ماهانه را به شرکت خدماتی پرداخت نکرده باشد، شرکت خدماتی باید حقوق افراد را ماهانه پرداخت کند اما متاسفانه تا امروز چنین پرداختی انجام نشده است !!!

 

بدترین​ وضعیتی​ که میتوان تصور کرد، این است؛ لیست بیمه افراد به اداره تامین اجتماعی سقز رد شده، اما چون کسورات به تامین اجتماعی پرداخت نشده ، این افراد نمی توانند از مزایای بیمه استفاده کنند.

 

وضعیت سرویس های مخابرات به شهروندان را با این آتن دهی، پیامک های رگباری، نرسیدن قبض های تلفن ثابت به دست مشترکین، سرعت نداشتن اینترنت و ...را بی خیال شدیم!!

 

امیدوارم شرکت‌های خدماتی به موقع حقوق افراد تحت پوشش را پرداخت کرده تا هیچ سرپرست خانواری، شرمنده ی همسر و فرزندانش نباشد و اجاره خانه‌ یا اقساط بانکی را دیرتر از موعد مقرر پرداخت نکند...

 

منبع: گولان سقز

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 29 خرداد 1396 | 12:02

کد خبر : 25559

منتشر کننده : ف م/g

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS