Go Up
kurdtoday
دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر دهگلان:گروه : شهرستان ها

معاونتها برای اجرای فریضتین بیشتر از سنوات گذشته تلاش کنند

امر به معروف,نهی از منکر,قیام امام حسین (ع),وظیفه شرعی,پرهیز از شعار زدگی,فریضه دینی,ارکان اسلامی

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر دهگلان در جلسه شورای امر به معروف ونهی از منکر گفت:معاونتها برای اجرای فریضتین بیشتر از سنوات گذشته تلاش کنند

به گزارش کُردتودی،با حضور رئیس دفتر و دبیر ستا د و اعضای ستاد جلسه شورای امر به معروف ونهی از منکر در سالن اجتماعات این ستاد برگزار شد.


 در این جلسه سرهنگ حیدری دیبر ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر دهگلان گفت: یکی از اهدا ف قیام امام حسین(ع) امر به معروف ونهی از منکر و احیای دین جدش بود.


حیدری افزود: احیای فریضتین امر به معروف و نهی ازمنکر تشویق به کارهای خوب ونهی از کارهای بد باعث نظم امنیت وثبات در هر جامعه است.

 

وی در خصوص اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکیاز موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی در کشور است که دین مبین اسلام جایگاهی والا و ویژه دارد.


دبیر ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر دهگلان با بیان اینکه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باید فرهنگ سازی شود، افزود: فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه وظیفه همگانی است و وظیفه شرعی همه ما هست که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.


دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر دهگلان در ادامه جلسه از کلیه معاونتها خواست بیشتر از سنوات گذشته در امر فریضتین تلاش کنند.


 حیدری در ادامه گفت: برنامه های ابلاغی سال 96 بر اساس برنامه مشخص شده  است و وظیفه معاونتهاست که کارها را به نحو احسن انجام  داده و در پایان هر فصل گزارش عملکرد خود رابه دبیر خانه ستاد ارسال نمایند.


در ادامه امام جمعه و رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر شهرستان دهگلان با تاکید بر ضرورت پرهیز از شعار زدگی مسئولان در مسئله امر به معروف و نهی از منکر، خواستار تلاش برای احیاء این فریضه دینی در تمامی شئون در دستگاه های دولتی شد.


وی با بیان اینکه احیای امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی است گفت: جامعه ‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر احیاء نشود از رحمت خداوند دور خواهد شد.


ماموستا محمدی گفت: امر به معروف و نهی از منکر، در آموزه های دینی ما از جایگاه بلند و ویژه برخوردار است و اساس نبوت پیامبران الهی، بر امر به معروف و نهی از منکر استوار بوده است.


وی همچنین امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یکی از ارکان دینی در جامعه اسلامی مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: این واجب دینی نباید در حد شعار باقی بماند.


ماموستا محمدی با بیان اینکه انگیزه بعثت انبیا و ائمه اطهار تزکیه و تهذیب نفس انسان‌ها بوده است، تصریح کرد: این امر در سایه این دو وظیفه و رسالت سنگین محقق شده است.


وی افزود: امروز وظیفه همگانی است که در برابر عده‌ای که به ترویج فساد و بی‌بندوباری برای بی هویت‌سازی جوانان و خانواده ها مشغول هستند با انجام  و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بایستیم و از آزادی نابه‌جا و نادرست جلوگیری کنیم.


در پایان جلسه تاکید شد که سرکشی از ادارات برای چگونگی وضعیت اجرای فریضتین و بازدید ازنماز خانه ادارات صورت گیرد و نتیجه برای استان ارسال شود.

انتهای پیام/دهگلان شیدا/M.I

یکشنبه 28 خرداد 1396 | 08:20

کد خبر : 25540

منتشر کننده : الف ق/d

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS