Go Up
kurdtoday
گزارشگروه : اقتصادی

شهرک‎های صنعتی قروه و روند رو به رشد اخراج کارگران/سنگینی سایه رکود و بیکاری بر سر خانوارهای کم درآمد

کارگران،کارگران بیکار شده،جامعه کارگری،تعدیل نیرو،اخراج کارگران،اخراج،واحدهای صنعتی،شهرک صنعتی،واحدهای تولیدی،رکود،بیکاری،سایه سنگین

اخراج کارگران از واحدهای تولیدی امروز به مقوله ای روزمره در این واحدها تبدیل شده است.

به گزارش کُردتودی به نقل از سراب خبر، تعطیلی و اخراج کارگران شهرک های صنعتی شهرستان قروه امروز به ماجرایی روزمره در این واحدهای تولیدی تبدیل شده است و می توان گفت تقریبا ماهی از سال نیست که کارگران این واحدها از کار بیکار نشوند.

 

متاسفانه رکود و نبود رونق اقتصادی از یک سو و واردات بی رویه دولت که حتی به درب بطری آب معدنی نیز رسیده است از سوی دیگر شرایطی را در جامعه رقم زده است که کارخانه داران و مسئولین واحدهای تولیدی نمی توانند محصولات خود را به فروش برسانند و با کمبود سرمایه روبرو شده اند و به ناچار به اخراج کارگران و تعدیل نیرو روی می آورند.

 

در طول سال های گذشته و بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط دولتمردان در همین شهرستان قروه بیش از 80 درصد از واحدها و کارخانجات تولیدی و صنعتی شهرستان تعطیل شده اند و دیگر واحدهای تولیدی نیز با کمترین میزان ظرفیت مشغول به کار می باشند و از تعداد محدودی کارگر برخوردار هستند.

 

متاسفانه کارگران در واحدهای تولیدی این شهرستان نیز از شرایط مناسبی برخوردار نیستند و حتی در ایام نوروز امسال نیز به دلیل تعطیلی 20 تا 25 روزه کارخانه های خود از بیمه ای معادل 5 تا 6 روز برخوردار بوده اند که بر اساس گزارش های رسیده همان مقدار نیز در برخی از واحدها به کارگران تعلق نگرفته است.

 

علی رغم شعارهای شنیده شده باید گفت بی تدبیری دولتمردان در ایجاد رونق اقتصادی طی 4 سال گذشته شرایط نامناسبی را برای جامعه کارگری به خصوص در شهرستان های کوچک همچون قروه ایجاد نموده است و قشر عظیمی از مردم را با مشکلات عدیده ای روبرو نموده است.

 

بدون تردید تعطیلی واحدهای تولیدی در سطح شهرستان نه تنها در تناقض آشکار با تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد بلکه زمینه های رشد و توسعه منطقه را نیز از بین خواهد برد.

 

یکی از کارگران بیکار شده واحدهای تولیدی شهرستان قروه که از عنوان نمودن نام و نشان خود خودداری می کرد در پیامی به پایگاه خبری تحلیلی سراب خبر نوشت:

از زمانی که بیکار شده ام روی رفتن به خانه را ندارم و امورات خانواده خود را به سختی برقرار می کنم و نمی توانم در چشم فرزندانم خیره شوم و از همسر و کودکان خود خجالت زده هستم...

 

متاسفانه این تنها بخشی از دردهای قشر کارگر بیکار شده شهرستان قروه می باشد که این روزها با وجود تورم و گرانی در جامعه خودنمایی می کند و کسی نیز برای برطرف ساختن این مشکلات به دنبال راه چاره ای نیست.

 

انتهای پیام/sh.s

شنبه 27 خرداد 1396 | 10:48

کد خبر : 25528

منتشر کننده : م ح/sab

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS