Go Up
kurdtoday
مدیرکل انتقال خون کردستانگروه : اجتماعی

ایجاد مرکز ثابت انتقال خون بیجار نیازمند همکاری مسئولان شهرستان است/ بیجاری‎ها در اولین شب قدر 34 هزار سی سی خون اهدا کردند

مرکز انتقال خون ، خون ، فراوردهای خونی ، نبود مرکز ثابت خون در بیجار، همکاری مسئولان ، بیجار بام ایران

مدیر کل انتقال خون کردستان گفت: ایجاد مرکز ثابت انتقال خون در شهرستان بیجار نیازمند فراهم کردن حداقل شرایط از سوی مسئولان است.

به گزارش بیجار بام ایران ، خون پاک نجات بخش زندگی است و هر ساله تعدادی از مردم در مناسبت های مختلف طبق یک عادت خیر خواهانه خون خود را اهدا می کنند.

 

از آنجاییکه علی رغم پیشرفت های چشمگیر علم پزشکی هنوز هیچ جایگزینی برای خون ساخته نشده.بسیاری از بیماران نیازمند نیز تنها با تزریق خونی که انسان های نوع دوست و نیکوکار اهدا می کنند قادر به ادامه زندگی خود هستند.

 

طبق نظر پزشکان اهدا خون دارای فواید فراوانی است که موجب سلامتی افراد می گردد، اما در اهدا خون بیشتر جنبه معنوی آن مورد نظر است تا جنبه مادی آن ،همین خون اهدا شده از افراد موجب نجات جان فردی می گردد که در بحرانی ترین لحظات با مرگ دست و پنجه نرم می کند.

 

شهرستان بیجار در طی چند سال اخیر با نبود یک مرکز ثابت اهدا خون مواجه بود که موجب بروز مشکلاتی برای افراد اهدا کننده می گردید.

 

با توجه به اینکه شهرستان بیجار از لحاظ اهدا خون و اهدا عضو بیشترین سهم را در استان کردستان دارد ،اما در حال حاضر از نبود مرکز ثابت انتقال خون رنج می برد.

 

دکتر محمد سعید کریمیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بیجار بام ایران با اشاره 16 مرکز درمانی در استان اظهار داشت: مرکز انتقال خون سنندج و سقز جوابگوی نیازهای این مراکز به خون و فراورده های خونی را تامین می نمائید.

 

وی با بیان اینکه با مشارکت مردم در حال حاضر از لحاظ خون و فراورده های خونی در استان شرایط خودکفایی را داریم ، افزود: فاصله مرکز خون گیری تا مرکز استان به دلیل برخی پارامترهای خون دهی باید داری شرایط استاندارد و لازم باشد.

 

مدیر مرکز انتقال خون استان کردستان گفت: با توجه به ارقام درج شده در سازمان انتقال خون ،میانگین استقبال مردم کردستان از اهدا خون بالاتر از میانگین کشوری است.

 

وی با اشاره به مشکل نبود یک مرکز ثابت اهدا خون در شهرستان بیجار با توجه به آمار بالای مراجعه کنندگان ،افزود: ارزیابی دفتر جذب و حفظ اهداکنندگان ارقام قابل قبولی را علی رغم نبود پایگاه ثابت خونگیری در شهرستان بیجار نشان می دهد و بیجار در میان سایر شهرستان های استان از رتبه ارزشمندی در اهدای خون برخوردار است.

 

کریمیان تصریح کرد: تجهیزات مورد استفاده در انتقال خون از آن جهت که انتقال خون کشور در راستای استاندارد های بین المللی گام برمی دارد و رتبه اول کیفیت فرآیند و سلامت خون را در منطقه دارا است می بایست تجهیزاتی به روز و استاندارد باشد که تهیه آن مستلزم بودجه های عمرانی قابل توجه است و همراهی فرمانداری و سایر دستگاه های ذیربط را می طلبد.

 

مدیر کل انتقال خون استان کردستان با تاکید بر اینکه مرکز فوریت های پزشکی که در حال حاضر خون گیری در فواصل زمانی خاصی در آن انجام می شود استاندارد نیست ، گفت: ایجاد مرکز انتقال خون ثابت در شهرستان بیجار نیازمند فراهم کردن حداقل نیازهای این مرکز از سوی مسئولان شهرستان بیجار است.

 

وی در ادامه بیان داشت: در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان همکاران انتقال خون کردستان میزبان مردم خونگرم شهرستان بیجار بودند که 118 نفر مراجعه نمودند که از این تعداد 76 نفر واجد شرایط خون خود را اهداء نمودند و عملیات خونگیری انجام شد.

 

کریمیان یادآور شد : اهداء کنندگان خیر شهرستان بیجار در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان 34 هزار سی سی خون  اهداء نمودند.

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/h.e

شنبه 27 خرداد 1396 | 09:43

کد خبر : 25524

منتشر کننده : ط ج/bj

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS