Go Up
kurdtoday
گزارش کردتودی از خطبه های نماز جمعه در استان کردستان: گروه : سیاسی

اقدامات تروریستی تکفیری ها با حمایت آمریکا و اسرائیل صورت می گیرد/ آمریکایی ها با تشدید تحریم ها روح برجام را نقض کردند

نماز جمعه کردستان, مسجد جامع, نماز جمعه اهل سنت کردستان, نماز جمعه اهل تشیع کردستان

نماز جمعه این هفته ۲۶ خرداد ۹۶ در سراسر استان کردستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه شهرستان بانه ضمن محکوم کردن جریان تروریستی وابسته به داعش در تهران اظهار داشت: استکبار جهانی و در راس همه آنها آمریکا و اسرائیل پشت پرده تمام جریان های تکفیری قرار دارد و جنایاتی که امروز  با نام اسلام در خاورمیانه رخ می دهد با حمایت و پشتیبانی آنان انجام می گیرد.

 

وی با بیان اینکه اسلام دین رحمت و مهربانی است افزود: طبق نص صریح آیات قرآن هر کس بدون عذر و از روی عمد انسانی را بکشد مثل این است که همه بشریت را از بین برده است و این نشان دهنده این واقعیت است که اسلام مخالف هرگونه کشت و کشتار افراد بی گناه است.

 

ماموستا حیدری؛ وجود برخی هواداران گروهک تروریستی داعش در کشور را نیز نتیجه نا آگاهی جوانان از واقعیت و تحت تاثیر قرار گرفتن این افراد از  تبلیغات سوء برخی افراد عالم نما و افراطی دانست و گفت: متاسفانه جوانانی هم از کشور ما بوسیله تبلیغات سوء و دروغین این افراد  به سوریه و عراق رفته و در این کشورها کشته شده و خونشان به هدر رفت.

 

ماموستا حیدری تصریح کرد: افرادی که بواسطه یاری دادن گروهک تکفیری داعش به سوریه و عراق رفته بودند علی رغم اینکه به درک واصل شدند موجب آوارگی زنان و فرزندانشان هم شدند و اکنون ناموس آنان در اختیار  بیگانگان و داعشیان است.

 

   امام جمعه بانه با استناد به آیه 93 سوره نساء و همچنین اجتهاد مفسرین و علمای بزرگ اهل سنت خاطرنشان کرد؛ کسانی که خون مسلمانان بی گناه را بی جهت می ریزند آتش دوزخ و عذاب سخت الهی در روز قیامت منتظر آنان است. 

 

وی افزود: در فقه شافعی ریختن خون کسی که خدا را به وحدانیت بشناسد و پیامبر عظیم الشان اسلام را هم آخرین فرستاده و رسولخدا دانست حرام بوده و تکفیر آنان جایز نیست و این در حالیست که داعش بر خلاف این موضوع عمل کرده و حکم تکفیر مسلمانان را می دهد.

 

ماموستا حیدری در بخش دیگری از سخنان خود؛ به اهمیت روزه داری در ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس روایات صحیح و متواتر از پیامبر اکرم(ص) هر کس در این ماه از روی ایمان و اخلاص روزه بگیرد تمام گناهان گذشته او آمرزیده می شود.

 

امام جمعه موقت بانه دهه آخر ماه مبارک رمضان را بواسطه قرار گرفتن لیالی قدر در یکی از شب های این دهه بسیار حائز اهمیت دانست و به شب زنده داری و راز و نیاز روزه داران در این شب های باقی مانده از ماه ضیافت الهی تاکید کرد.

 

امام جمعه قروه: آمریکایی ها با تشدید تحریم ها روح برجام را نقض کردند/شعار مرگ بر آمریکا یعنی لا اله الا الله


حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره تشدید تحریم ها از سوی مجلس سنای آمریکا اظهار داشت: از 100 نماینده مجلس سنا 98 نفر موافق اجرای این تحریم ها بوده اند که در واقع اعمال این تحریم ها نقض روح برجام  است و چیزی از برجام باقی نمی گذارد.


وی افزود: افرادی که می گویند مرگ بر آمریکا نگویید بدانند که این مرگ بر آمریکا ، یک شعار همیشگی و دایمی در ایران اسلامی است و در واقع این فریاد مرگ بر آمریکا همان به معنای لا اله الا الله است.


امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: مرگ بر آمریکا گفتن یعنی استقلال و آزادی که عزت و اقتدار و کرامت به ارمغان می آورد و ما را سربلند و مستقل می سازد و با این شعار بوده است که ما استعمارگران را از کشور خارج کردیم.


وی افزود: دست اندرکاران در مذاکرات اعتماد کردند اما دشمن امروز بدعهدی می کند و تحریم ها را تشدید می نماید و برجام را نقض کرده است.


باباییان بیان داشت:آمریکا بنا دارد اذهان را نسبت به نیروهای ارزشی ما بدبین سازد در حالی که ما اعتماد و علاقه ای به آمریکا نداریم و سفارش می کنیم که نسبت به مرگ بر آمریکا کوتاهی نکنیم که مرگ بر آمریکا ثواب لا اله الا الله را خواهد داشت.


امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس تاکید نمود و گفت: جمعه آخر ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس است و همه باید در این راهپیمایی حضور یابیم که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به میدان بیاییم و بلند فریاد مرگ بر اسراییل سر دهیم.


وی ادامه داد: راهپیمایی به سمت میعادگاه نماز جمعه صورت می گیرد و با نماز به پایان می رسد.


به گفته وی باید نماز و نماز جمعه را گرامی داشت و در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز جمعه کوشید که اگر نماز و نماز جمعه تضعیف شود گناهان هستند که رشد می کنند و تنها راه مقابله با فساد توجه به نماز است.


باباییان به فرارسیدن روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی اشاره نمود و تصریح کرد: امروز دشمنان ما در تلاش هستند تا مسائل دینی را بد جلوه دهند و همه دشمنان دست به کار شده اند و متاسفانه در داخل کشور هم برخی به دنبال این کارها هستند.


وی افزود: ما باید اسلام ناب محمدی (ص) را ترویج دهیم و در برابر دشمنان بایستیم.


وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ترویج اسلام امریکایی و اسلام عربستانی است خاطر نشان کرد: آمریکا به دنبال این است که مردم مومن را از سیاست به دور کند و سیاست را از دیانت خارج نماید و در واقع اسلام آمریکایی یعنی بی تفاوتی و ترویج گناه و برداشتن حجاب و همجنس بازی و روی به حیوانی شدن برداشتن.


باباییان افزود: امروز عربستان با حمایت آمریکا به دنبال نابودی مسلمانان و از بین بردن مردم مسلمان کشورهایی چون یمن و سوریه است در حالی که مردم این کشور مورد هجوم دولت خود قرار می گیرند و هر روز زندانی می شوند.


وی به ابطال سند 2030 در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره نمود و بیان داشت: این سند ننگی بود بر دامن نویسندگان و امضا کنندگان آن.


باباییان به اهمیت گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اشاره نمود و گفت: یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می داریم که جان خود را دادند تا اسلام ناب رونق پیدا کند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت امام علی (ع) اشاره نمود و اظهار کرد: امروز ۲۱ ماه مبارک رمضان و روز شهادت جانسوز امام علی (ع) است.


وی افزود: ما باید از فضایل آن حضرت که موجب دلگرمی انسان به مکتب الهی می شود و انسان با این فضایل ب سمت دیگری نخواهد رفت آگاهی داشته باشیم.


خطیب نماز جمعه شهرستان قروه خاطر نشان کرد: اگر جوانان ما نسبت ب شخصیت امام علی (ع) اگاهی داشته باشند می توانند مسیر صحیح زندگی را برای خود برگزینند.


وی بیان داشت: همه مطلع هستیم ک کعبه زادگاه امام علی (ع) است و این از افتخارات بی نظیر امام علی (ع) است ک در مقدس ترین مکان متولد شده است.


باباییان به عظمت مقام پدر و مادر امام علی (ع) اشاره نمود و افزود: دیگر فضیلت امام علی (ع) داشتن پدر و مادری مومن و مسلمان بود که از اولین اسلام آوردگان بودند و مورد محبت و احترام پیامبر اسلام (ص) قرار داشتند.


امام جمعه قروه همچنین به شب های قدر اشاره نمود و افزود : شب 23 ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


وی افزود: باید از این فرصت ماه مبارک رمضان استفاده نمود و به درگاه الهی اشک ریخت و از خداوند طلب مغفرت نمود.


باباییان ادامه داد: حق الله و حق الناس را در قالب روزه خمس و زکات باید پرداخت کرد.


وی ادامه داد: افراد متدین باید نسبت به پرداخت وجوهات شرعی خود اقدام کنند و نسبت به پرداخت زکات و پرداخت خمس اهتمام داشته باشند.


خطیب نماز جمعه قروه با ابراز نگرانی از نحوه پرداخت زکات افزود: امسال با وجودی که گندم کاران ما 200 میلیارد تومان گندم فروختند اما یک میلیارد تومان زکات پرداخت نشده است.


وی ادامه داد: انتظار می رود تا مردم نسبت به پرداخت زکات حساسیت بیشتری داشته باشند و به این مسئله توجه نمایند.


باباییان به اهمیت توجه به فقرا اشاره نمود و گفت: مواظبت از فقرا و توجه به شرایط بد فقرا نباید فراموش شود و مردم باید به این موضوع دقت کنند.


وی به پرداخت زکات فطریه اشاره نمود و گفت: زکات فطریه باید به فقرا پرداخت شود و نمی توان ان را در دیگر امور هزینه نمود.


خطیب نماز جمعه قروه در پایان با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال کشور افزود: ما پیروزی تیم ملی فوتبال و ورود به جام جهانی تبریک عرض می کنیم و از ورزشکاران و فوتبالیست ها تشکر و قدردانی می کنیم و امیدواریم در جام جهانی هم سربلند به کشور بازگردند.


امام جمعه دهگلان: روزه ماه مبارک رمضان طبیب قلب و روح انسان است/ روز قدس روز اتحاد و وحدت جهان اسلام است

 

ماموستا یدالله محمدی امام جمعه دهگلان درخطبه های امروز نماز جمعه دهگلان ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع) به تمام  مردم مسلمان ایران اسلامی گفت:  حضرت علی (ع) داماد پیامبر (ص) و از از خلفای راشدین است که با سایر خلفای راشدین برای برای دفاع از اسلام ناب محمدی جان خود را در محراب مساجد فدا نمودند.

 

 وی افزود: از اوایل اسلام تاکنون دشمنان این دین مقدس به شیوه های گوناناگون به مبارزه با این دین مقدس پرداخته اند و امروز نیز گروه تکفیر به اسم اسلام دست به قتل و کشتار مسلمانان می زنند در حالیکه تمام سیره و روش آنان مخالف با اسلام است.

 

 امام جمعه دهگلان با اشاره به ماه پرخیر و برکت رمضان گفت: بدون شک این ماه مقدس همانند طبیبی است که تمام مواد زائد وشیمایی در طول این ماه با روزه گرفتن از بدن دفع می شود.

 

 وی با اشاره به شب زنده داری در لیالی قدر این ماه مبارک گفت: مایه خشنودی است که در تمام طول سال خصوصا درماه مبارک رمضان وشبهای قدر  مردم مسلمان شهرستان در مساجد و تکایا با معبود خویش به راز ونیاز می پردازند.

 

 وی افزود: کسانی که دراین ماه مبارک به طعام روزه داران و دستگیری نیازمندان بپردازند خداوند در بهشت غرفه های زیبای بهشتی را نصیب آنان می نماید.

 

محمدی روزه ماه مبارک رمضان راعدل آفرین خواند و گفت: روزه باعث می شود که ما به فکر نیازمندان بیفتیم و احسان کردن عدالت اجتماعی رابالا ببریم.

.
ماموستا محمدی ضمن یادو آوری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس گفت:  در دورانی که استکبار جهانی و در راس آن ها آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی سعی در ایجاد اختلاف بین مسلمانان جهان دارند این روز می تواند به وحدت کشورهای اسلامی کمک کند.

 

وی همبستگی مسلمانان و حضور پرشکوه آنان در راه پیمایی روز قدس می تواند ضربه محکمی بر دهان کسانی باشد که دستشان به خون هزاران فلسطینی مظلوم آغشته است .

 

ماموستا محمدی در بخش دیگر از خطبه با اشاره به ازدواج های که زود به طلاق ختم می شود از خانواده ها خواست در امر زناشویی و اختلاف خانوادگی تحمل داشته باشند نباید اختلافات خانوادگی سریع به طلاق منجر شود.

 

 امام جمعه دهگلان با اشاره به نگرانی ساکنان کوچه شهید خالدیان دهگلان از رانندگان ماشین سورای خواست در مواقع غیر ضروری از این کوچه عبور نکنند و باعث ایجاد مزاحمت برای ساکنان کوچه و نگرانی آنان نشوند.

 

 محمدی در ادامه از مردم شهرستان خواست در روز 29 حرداد ساعت 17/30 در جشن گلریزان  کمک به زندانیان غیر عمد کمک کنند تا ابن افراد بتوانند با کمکهای خیرین به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

 

 ماموستا گفت: کسانی که تاکنون اظهار نامه مالیاتی را تکمیل نکرده اند تا پایان خرداد فرصت دارند نسبت به تکمیل اظهار نامه مالیاتی اقدام کنند تامعافیت مالیاتی شامل آنان شود.

 

انتهای پیام/sh.s

 

جمعه 26 خرداد 1396 | 15:39

کد خبر : 25517

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS