کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آتش‌سوزی در برج ۲۷ طبقه مسلمان نشین در لندن

آتش سوزی در لندن، برج مسلمان نشین در لندن، پلاسکوی لندن، آتش سوزی در برج 27 طبقه لندن

بر اثر آتش سوزی در برج مسکونی لنکستر لندن، از همه طبقات و پنجره های این برج27 طبقه آتش درحال زبانه کشیدن است، گفته می شود این برج مسلمان نشین است.برای مهار آتش در برج مسکونی لنکستر لندن 200 آتش نشان به همراه 40 خودرو آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش کُردتودی، در اثر آتش سوزی در برج مسکونی لنکستر لندن، از همه طبقات و پنجره های این برج27 طبقه آتش درحال زبانه کشیدن است، گفته می شود این برج مسلمان نشین است.

 
به گزارش «تابناک» پرس تی وی اعلام کرد برای مهار آتش در برج مسکونی لنکستر لندن 200 آتش نشان به همراه 40 خودرو آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
 
 
شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز گزارش داد آتش سوزی گسترده در غرب لندن به طور کامل یک برج مسکونی را فرا گرفته است.
 
 
بر اساس این گزارش، سازمان آتش نشانی لندن اعلام کرده است در حال تخلیه این برج بیست و هفت طبقه در منطقه لن کستر در شمال کنزینگتون است.

 

تصاویر نشان می دهد، آتش تقریبا از همه طبقات و پنجره های این ساختمان در حال زبانه کشیدن است و پلیس اعلام کرد دو نفر به سبب استنشاق دود تحت درمان قرار گرفته اند.ساکنان این برج که در آن گیر افتاده اند در حال پریدن از این ساختمان به بیرون هستند.

شبکه تلویزیونی راشاتودی نیز اعلام کرد شمار نامشخصی از افراد در داخل این برج گیر افتاده اند.بیشتر بخش های این ساختمان در حال سوختن است. این آتش سوزی از ساعات اولیه بامداد چهارشنبه شروع شد.

 
برخی از ساکنان این ساختمان گفته اند آتش سوزی در ساعت چهل و پنج دقیقه بامداد آغاز شده و اکنون که در لندن ساعت چهار صبح است این آتش سوزی همچنان ادامه دارد. دلیل آتش سوزی هنوز مشخص نیست.گفته می شود این برج مسلمان نشین است. تصاویر حاکی از آن است که بخش هایی از ساختمان در حال فروریختن است.

 

تصاویر منتشر شده نشان می دهد اجزای این برج از جمله پنجره ها به سبب ذوب شدن در حال فرو ریختن هستند. بر اساس این گزارش شمار نامشخصی از افراد در داخل این برج گیر افتاده اند و در حالی که هوا در لندن روشن شده است آتش سوزی همچنان ادامه دارد و تحت کنترل در نیامده  است. پلیس از مردم خواسته است از این برج دور شوند زیرا احتمال فرو ریختن آن وجود دارد. پلیس اعلام کرد تخلیه این ساختمان همچنان ادامه دارد و شماری از افراد به سبب استشمام دود تحت درمان هستند. صد و بیست واحد مسکونی در این برج وجود دارد. علت آتش سوزی هنوز مشخص نیست.
 

بیش از 200 آتش نشان به همراه 45 خودروی مجهز آتش نشانی در تلاش برای مهار آتش

گفته میشود که برای فرونشاندن آتش سوزی عظیم در این ساختمان تا به حال بیش از 200 آتش نشان و 45 خودروی کجهز آتش نشانی قراخوانده شده اند. آتش سوزی از طبقه دوم تا طبقه 27 ام این برج گسترده شده است. سی ان ان گزارش داده است که چند ده تن از ساکنان این برج تا کنون توسط آتش نشان ها خراج شده و به بیمارستان منتقل شده اند.

***

یکی از ساکنان طبقه چهارم برج گرینفل که از این برج خارج شده به خبرگزاری Sky گفته است که هیچ زنگ هشداری برای آتش به صدا در نیامده بود. وی و خانواده اش تنها از طریق شخصی که در حال فرار از ساختمان بوده، و هنگام فرار درب تمامی خانه های سر راه خود را زده است متوجه آتش سوزی شده اند و زملانی که از ساختمان خارج شدند کل آن در آتش فرو رفته بوده.

***

گفته میشود که از ماه ها قبل ساکنان این برج در مورد امنیت آن در برابر اتفاقاتی نظیر همین آتش سوزی هشدارهایی به مقامات مربوطه داده بودند. بر این اساس که در یکسری از پست های وبلاگی از سال 2013 گروهی تحت عنوان Gremfell Action Group بارها از دو شرکت سازنده این برج یعنی کنسینگتون و چلسی تنانت به خاطر وضعیت امنیت این برج در برابر آتش انتقاد کرده بودند.

***

آمار منتشره حاکی از آن است که تا کنون 30 تن از مصدومان واقعه به 5 بیمارستان مختلف در سراسر لندن منتقل شده اند پلیس یک خط تلفن اضطراری برای وابستگان آسیب دیدگان و ساکنان برج اختصاص داده است تا از وضعیت خویشان حادثه دیده خود آخرین اطلاعات را کسب کنند.

***

مرکز فوریت های اورژانسی لندن اقدام به ایجاد یک مرکز درمانی سرپایی در نزدیکی محل حادثه و برای درمان مصدومانی کرده است که از ساختمان خارج میشوند. همچنین ساکنان 30 آپارتمان در نزدیکی محل آتش سوزی از محل اسکان خود تخلیه شده اند.

***

دانی کاتون رئیس اداره آتش نشانی لندن طی بیانیه ای اعلام کرده است که این حادثه منجر به تلفاتی چند شده است. وی با این حال تعداد آمار کشته شده های این حادثه تا کنون را به دلیل پیچیدگی ساختمان و اوضاع داخل برج بیان نکرده است. کاتون گفته است که اولین تماس در مورد این آتش سوزی با آتش نشانی در ساعت 12 و 54 دقیقه صبح امروز برقرار شده و آتش نشانان ظرف 6 دقیقه به محل حادثه رسیده اند.

***

برخی از اهالی محله کنسینگتون در اقدامی خودجوش برای آسیب دیدگان این حادثه کمک های مردمی تدارک دیده اند. این افراد با ایجاد سرپناه برای ساکنان برج حادثه دیده و همچنین تهیه آذوقه و غذا و سایر امکانات لازم سعی میکنند مسئولان آتش نشانی و اورژانس را برای کمک رسانی و امداد همراهی کنند. جرمی کلارکسون مجری معروف تلویزیونی که خود در این این محله ساکن است از جمله پیشگامان این حرکت خودجوش بوده است.

 

 

چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 11:11

کد خبر : 25488

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید