کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ماجرای دردناک سرطان حنجره مادر جوان مریوانی/ کولبری هم کفاف هزینه های سرطان را نمی دهد

زندگی مشقت بار کولبران، سرطان حنجره، کولبری که همسرش سرطان حنجره دارد، ماجرای دردناک مادر مریوانی، هزینه های سرطان

زندگی سخت یک کولبر زمانی دردناک می شود که همسرش سرطان حنجره می گیرد. زندگی که شادی را از فرزندان این خانواده گرفته است.

به گزارش کُردتودی، سلامتی همان گوهر نهفته در جسم و روان انسان که وقتی گم می شود زندگی بی مفهوم خواهد شد لذتها  آرزوها را به هم ریخته و روحیه را دگرگون می سازد و حتی ممکن است خانواده ای را آشفته کند.
 


دوباره به زیر آسمان شهر برمی گردیم و در لابلای کوچه پس کوچه های این شهر پرهیاهو در سراشیبیهای محله پلکانی لیلاخی ها خانه ای را یافتیم. وارد شدیم تا موضوعی را پیگیری کنیم.
 


اما انگار در آن خانه مظهر عطوفت خانه"مادر" جای والایش خالی بود. حس بی مهری در چهره فرزندانش بخصوص  نوزاد5ماهه اش در غیاب مادر دیده می شد.
 


چنور خسروی خانم 35ساله مریوانی فروردین سال گذشته پس از متوجه شدن درد گلویش به پزشک مراجعه کرد و تحت درمان قرار گرفت. اما بیماریش همچنان ادامه داشته و پس از حالت تهوع  خونی مکرر او را وادار ساخت که به مرکز استان مراجعه کند و طی مدتی زیر نظر متخصص حلق و بینی بود.
 


اما پس از تشدید درد و حساسیت و آزمایشات مجدد معلوم شد که متاسفانه به "سرطان حنجره"مبتلا شده است و نیازمند مراقبت های ویژه و درمان جدی است.هزینه های زیاد درمانی و مشکلات مادی بیش از هرچیزی به این درد افزوده بود.
 


چنور خسروی در نهایت جهت درمان و معالجه به بیمارستان طالقانی تهران مراجعه کرد تا با تیم مجرب مراحل "شیمی درمانی" را انجام دهد.
 


اکنون متاسفانه با پیشرفت قابل توجه تومور و شرایط بدخیم تیم پزشکی ناچار به یک عمل جراحی حساس گردیدند. دکترهاشمی از پزشکان معالج خانم خسروی در تهران در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر اعلام داشت: بیماری این مادر مریوانی متاسفانه روند خوبی نداشته و تیم ما نیز با یاری خدا با جدیت تمام کار خود را پیش می بریم. وی در مورد عمل جراحی روز اخیر افزود: این عمل پس از متوجه شدن حجم زیاد تومور که باعث شده بود مجاری تنفسی را دچار مشکل کرده و تنگی نفس شدید ایجاد کند مجبور گشته که درقسمت پایین تومور سوراخی ایجاد نموده تا موجب خفگی نشود که متاسفانه تارهای صوتیش پاره گشته و او را از صحبت کردن نیز بازداشته است.
 


وی با تایید هزینه های بالای درمانی خانم خسروی گفت: شاید برخی از هزینه های بیمارستانی وی شامل بیمه درمانی گردد اما هزینه های دوره  شیمی درمانی بخاطر غیر دولتی بودن آن مرکز بالا است.
 


طبق بررسی های زریوار خبر هزینه هر دوره شیمی درمانی، حدود"یک میلیون پانصد هزار تومان" است که تاکنون 6جلسه صورت گرفته و طبق تشخیص پزشک حدود6جلسه دیگر نیز لازم است.
 


محمد ازغ، همسر چنور خسروی در تمام مراحل  درمانی همراه و یاری همسرش بوده است اما متاسفانه بدلیل کم بضاعتی و هزینه های بالا درمان این مدت برای تامین مخارج بیمارستان تمام توان خود را بکار بسته است اما بازهم از پس هزینه ها برنیامده است و تاحدودی اطرافیان او را یاری نموده اند.
 


همسر این مادر جوان مریوانی بیکاری است. اما برای درمان همسرش در یک سال گذشته مجبور شده است در ارتفاعات سخت و پرمشقت اورامان کولبری کند اما اکنون حدود3ماه بخاطر همراهی همسرش در تهران قادر به انجام هیچ کاری نیست. 
 


چنور خسروی یک مادر است کودک 5ماهه اش را تنها گذاشته و بجای آغوش گرفتن فرزند خردسال خود صدها کیلومتر دورتر با یک بیماری سخت دست وپنجه نرم می کند.  
 


 وقتی واژه سرطان را می شنویم به پایان زندگی فکر می کنیم اما بسیارند افرادی که با یاری خدا و درمان جدی در چند قدمی مرگ دوباره به زندگی خود ادامه داده اند. امیدواریم که چنور خسروی نیز از آن دسته افراد باشد و بزودی فرزندش را در آغوش بگیرد. این امر موقعی محقق می شود که دستانی سخاوتمندانه در این ماه پرفضیلت مشکل سنگین مادی را از دوش این خانواده بردارد تاحداقل بی پولی مانع ادامه درمان وتامین نیازهای آنان نگردد.
 


از همه مردم استان کردستان و بخصوص مردم دو شهرستان مریوان و سروآباد خواهشمندیم در این ماه پر فضیلت و پر خیر و برکت رمضان به این مادر جوان و همسر کولبر وی سختی زندگی و مخارج بیمارستان را با کمک های خود- هر چقدر که می توانید- شادی را به این خانواده و فرزندان آنها بازگردانیم.

شماره کارت بانک ملی بنام: محمد ازغ  6037997230230949

شماره موبایل محمد ازغ  09187757551

گزارش از زریوارخبر

انتهای پیام/M.I

سه شنبه 23 خرداد 1396 | 09:30

کد خبر : 25455

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید