Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

بیانیه شورای اسلامی شهر سنندج در مورد حوادث تروریستی تهران

بیانیه شورای شهر سنندج درباره حوادث تروریستی تهران، شهرداری سنندج، همدردی کردستان با قربانیان حادثه تروریستی ، شورای شهر سنندج

اعضای شورای اسلامی شهر سنندج طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی تهران تاکید کردند: همبستگی و حفظ وحدت آحاد ملت ایران که همواره زمینه ساز پیروزی کشور و نظام در همه عرصه ها و شکست دشمنان قسم خورده شده، باز هم استکبار و عوامل وابسته به آنان را در رسیدن به مقاصد غیر انسانی و شیطانی خود ناکام می گذارد.

به گزارش کُردتودی، شورای اسلامی شهر سنندج با صدور بیانیه ای حوادث تروریستی چهارشنبه هفته گذشته تهران را محکوم کرد که اصل بیانیه که بدین شرح است در اختیار این سایت قرار گرفته که عیناً منتشر می شود.

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین
ملت متحد، حماسه ساز و راست قامت ایران اسلامی
 
گروه تروریستی در حال اضمحلال داعش این بار در تـــهـــران جــان عــزیز تعـــدادی از هموطنانمان را گرفت و بدون شک دنـــیای عــطوفت و مـــهربانی و انسانیت را در اقصی نقاط جهان آزرد و بسی غم و اندوه به جای گذاشت.
 
 
کوردلان قصی القلب بدانند که ملت ایران از هـــر نــژاد و قوم مــذهـــبـــی کـــــه باشـــند بــا چـــنین تــــحــــریــــکات ناجوانمردانه ای متحدتر و مقتدرتر می شوند و بــسان مُشتی گره کرده در مقابل تحجر، همچــو کــوه استوار می ایســــتند و علی رغـــم نقـــشه های شوم دشمنان اسلام و انقلاب و این گروه گـــمراه و ســبُک مغــــز همچـــنان ریســــمان الــهـــی را مـــحـــور وحــدت و انسجام خــود قرار داده و بـدون توجـه به نمایـــش های کذایـــی از هر نژاد و مذهبی که باشند همچو همیــــشه تــــــاریـخ پر افتخار خود در مـــقابل تــــــرور و تروریــست قــد علم می کنند.
 
 
مــردم ایــــران و جــهــان می دانـنـد کە کُــــــردهــــا در عـــراق و ســـوریه چه لطمات جبران ناپذیری از داعشیون متحمل شده اند و چه  سیلی سختی که شـیر زنان و شـیر مردان کُــــرد عراق و سوریه به آنـــها زده انـد کــــــه آوازه خـــاص و عـــام در ســـراسر دنیا شده است .
 
 
گروهک از هم پاشــیده ی داعش می بایست فهـمیده باشـد همچنانکه تاکنون نتوانسته اند در این خطه جای پایی بـــیایند، از این به بـــعد نـیــز در دست درازی به ایران سـرافرازمــــــان مایوس خواهند ماند.
 
 
همه مردم کُرد و به ویژه مردم وحدت طلب کردستان و در کنار آنان نمانیدگان این مردم نجیب در شورای اسلامی شهر سنندج همه جنایت های این گروهک به ویژه حوادث روز چهارشنبه 17 خرداد ماه جاری در حرم مطهر امام و مجلس شورای اسلامی را به شدت محکوم کرده و می کند.  شــهادت مظــــلومـانه همــــوطـــنان عزیــــز را کــه به جــد باعــث تاثـــر عمـــیق تمامـــی انسانهای شریف و آزاده شد، ابتداء تسلیت و سپس این عزت و افتخار ابدی را تهنیت عرض می نماییم و برای تمامی مـــردم غـــیـــور ایـــــران و خــــصوصاً بازماندگان این شهیدان سرافراز سلامتی و طول عمر با عزت و سربلندی را از درگاه خــــداوند منان و مــــتـــعال خواستاریم.
 
 
اینگونه جنایات و حوادث تروریستی بر عزم نظام برای مقابله با تروریسم رخنه ای وارد نخواهد کرد و هیچ خللی هم در همبستگی مردم و اقوام کشور نخواهد داشت. مردم ایران اسلامی مردمی هوشیار و آگاهند و دشمنان اسلام و انقلاب نمی توانند با انجام حرکات تفرقه انگیز و اقدامات کورکورانه در همبستگی و اتحاد بین آنان خدشه ای وارد کنند.
 
 
بدون شک همبستگی و حفظ وحدت آحاد ملت ایران که همواره زمینه ساز پیروزی کشور و نظام در همه عرصه ها و شکست دشمنان قسم خورده شده، بازهم استکبار و عوامل وابسته به آنان را در رسیدن به مقاصد غیر انسانی و شیطانی خود ناکام می گذارد و بیشتر و جدی تر از گذشته به تقویت این اتحاد و همبستگی همت می گمارد چرا که رمز ماندگاری و پیروزی ملت ایران در همه صحنه ها وحدت و همدلی و با هم بودن بوده و خواهد بود.
 
*شورای اسلامی دوره چهارم شهر سنندج و منتخبین دوره پنجم
 
 
 گفتنی است در پی حادثه و اقدام تروریستی روز چهارشنبه 17 خرداد در تهران (حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی) که توسط عناصر تروریست گروهک داعش صورت گرفت 17 هموطن به شهادت رسیدند و حدود 50 نفر نیز زخمی و مصدوم شدند.
 
 
بعد از این اقدام کورکورانه و جاهلانه ی تروریستی واکنش های مختلفی را در پی داشت و بیشتر کشورهای دنیا و همچنین مسلمانان و شخصیت های مختلفی آن را محکوم کردند.
 
 
علما و روحانیون اهل سنت کشور در پیامها و بیانیه های مختلفی این جتایت تروریستی را محکوم و خواستار وحدت و همبستگی بیشتر ملت ایران شدند که در این میان امامان جماعت شهرهای مختلف مناطق کردنشین و علما و روحانیون کردستان، نمایندگان مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی با پیامها و گفتگوها و بیانیه های به شدت این جنایت و حوادث را محکوم کردند و اظهار داشتند برخلاف تصور و هدف دشمنان این حوادث زمینه ای برای وحدت و همبستگی بیشتر اقوام و مردم کشور شد و بیشتر و جدی تر از نظام و ارزش های اسلامی و امنیت کشور دفاع و حمایت خواهند کرد.
 
انتهای پیام/M.I

دوشنبه 22 خرداد 1396 | 09:26

کد خبر : 25419

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS