کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سند 2030 سندی برای بردگی و برکندن ادیان از زندگی انسان‎ها است

سندننگین 2030، بردگی ، دولت، اخیار بیجار

فاطمه الهی دکترای اللهیات و معارف اسلامی در یادداشتی به بیان سند ننگین 2030 پرداخته است.

به گزارش کُردتودی، در مجموع و با  یک نتیجه گیری مختصر، سند آموزش2030 در راستای بردگی فرهنگی و برکندن ادیان از زندگی انسان ها و تبدیل ادیان وحیانی به ادیان طبیعی و انسانی است.

 

در بهار سال 95  وقتی رهبری معظم انقلاب حضرت امام خامنهای در بیاناتی مبسوط فرمودند: ما برای تربیت نسل آینده در یک فضا و میدان خالی از رقیب قرار نداریم، بلکه با حریفی به نام «نظام سلطه‌ی بین‌المللی» مواجه هستیم ؛ نوسازی نظام آموزشی به شیوه‌ی تقلیدی و رونویسی از دست غربی‌ها را کاری غلط است. شاید خیلی ها  متوجه شکل گیری برجام فرهنگی تحت عنوان  سند ملی آموزش 2030 نبودیم.

 

با یک جستجوی ساده در اسناد بالا دستی نظام فرهنگی و آموزشی که با توجه به دیدگاه‌های اسلامی و مصالح ملی جمهوری اسلامی تدوین شده  با مفاهیمی روبرو می شویم که شاکلۀ گفتمان انقلاب اسلامی است ،از قبیل مفاهیمی چون اعتقاد به خدا، وحی، معاد، نبوت و امامت، رهبری نظام اسلامی و ولایت فقیه، آزادی توأم با مسئولیت در برابر خدا، ارزش‌های انقلاب، حمایت از مستضعفان جهان، مبارزه با استکبار، مصادیق تقوای الهی، جهاد، امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری، عفت، شجاعت، انسجام ملی، بیان تکالیف دینی، توجه به تمدن اسلامی ـ ایرانی، آرمانی بودن جامعه عدل مهدوی، خدامحوری نه انسان‌محوری، اهمیت پاکدامنی و ازدواج، استحکام خانواده، ارزش‌ها، نقش‌ها و مسئولیت‌های جنسیتی (دختران – پسران)، عدالت، قناعت و انضباط مالی و پرهیز از اسراف، معاش حلال، توجه به طبیعت به عنوان امانت الهی، مرزهای حلال و حرام در رفتارها، بزرگداشت ایام‌الله، تعظیم مجالس و اماکن مذهبی، انس با دعا و توسل، آموزش قرآن و. . .

 

وقتی این مفاهیم را با مفاهیم سند2030 مقایسه می کنیم خواه ناخواه متوجه اشکالات مهم  محتوایی نه شکلی در این سند می شویم. در چارچوب عمل آموزش ۲۰۳۰ ذکر شده که هدف از آموزش در این سند «ابزاری جامع و حیاتی برای ترویج مردم سالاری، حقوق بشر، ارتقای شهروندی جهانی، بردباری و مشارکت مدنی و توسعه پایدار می‌باشد.»  پس از این بی‌توجهی به اسناد بالادستی جمهوری اسلامی ایران، آموزش مفاد حقوق بشر سازمان ملل (براساس مبانی فکری کاملاً سکولار) در کتاب‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها، ارائه «ملاک‌های توسعه سازمان ملل»، «آموزش‌های جنسی»، «ترویج فرهنگ صلح و نبود خشونت» در آموزش‌های «رسمی»، «غیررسمی» و «آزاد» و موارد بسیار  دیگری که در این ستون نمی‌گنجد.

 

 همچنین مطابق «سند ملی آموزش ۲۰۳۰ ج. ا. ا» دولت موظف است به طور مستمر و با فاصله‌های کوتاه، تمامی اطلاعات آموزشی از حیث منابع، محتواها، افراد آموزش‌دهنده و آموزش‌گیرنده و مکان‌های آموزشی را به سازمان ملل ارائه کند که این خود اطلاعات دقیق به سازمان ملل و از آن طریق به امریکا و مراکز براندازی نظام ارائه کردن است

 

منبع: بیجار بام ایران

 

انتهای پیام/h.e

شنبه 20 خرداد 1396 | 14:02

کد خبر : 25380

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید