Go Up
kurdtoday
در گفتگو با کارآفرین کردستانی مطرح شد؛گروه : اجتماعی

اشتغال زایی برای 260 نفر در کارگاه صابون سازی توسط بانوی کردستانی/ علاقه به مادربزرگم انگیزه تولید این محصول را در من به وجود آورد

کارگاه صابون سازی در سنندج، بانوی کارآفرین کردستانی، تولید صابون سفیداب، انگیزه تولی صابون سنتی، اقتصاد مقاومتی در کردستان

کارآفرین کردستانی می گوید: یکی از یادگاران مردم کردستان در زمینه بهداشتی آرایشی صابون سفیداب است. مادر بزرگ من در زمینه تولید سفیداب و صابون سفیداب تخصص داشته است بطوریکه علاقه من هم به مادر بزرگ و هم به هنر ایشان زمینه فرا گیری و انگیزه ورود به بحث تولید و ارتقا کیفی این محصولات را بطور جدی در من به وجود آورد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، زینب انامقی بانوی کارآفرینی است که با تلاش و پشتکار توانسته است در عرصه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی سنتی گامی بزرگ بردارد. این بانوی تلاشگر متولد سال 57 و اهل مهاباد است که از سال 76 ساکن شهرسنندج می باشد  متاهل و دارای سه فرزند که با مدرک تحصیلی دیپلم ادبی توانسته است در عرصه تولید داخلی مثمر ثمر واقع شود.

 

در زیر گفتگویی را با این بانوی کارآفرین انجام داده ایم:

 

مادربزرگم در  تولید صابون سفیداب تخصص داشت/علاقه به مادربزرگم انگیزه تولید این محصول را در من به وجودآورد

قبل از ماشینی شدن زندگی، مردم بر اساس رسومات و مهارتهای قومی و ملیتی خود جهت بهره برداری مطلوب و رفع نیازمندیهای روزمره خود زندگی می کردند.

 

یکی از یادگاران مردم کردستان در زمینه بهداشتی آرایشی صابون سفیداب کردستان است. مادر بزرگ من در زمینه تولید سفیداب و صابون سفیداب تخصص داشته است بطوریکه علاقه من هم به مادر بزرگ و هم به هنر ایشان زمینه فرا گیری و انگیزه ورود به بحث تولید و ارتقا کیفی این محصولات را بطور جدی در من به وجود آورد.

 

اکنون 18 سال است که بنده در زمینه تولید صابون سفیداب کردستان بطور اخص و سایر محصولات سنتی همچون سرشوی سنتی ، پودر سفید کننده دندان ، کرم سفیداب مشغول هستم.

 

و امیدوارم در آینده بتوانم با عنایت الهی ومساعدت مسئولان به تولید اکثر محصولات  آرایشی بطور سنتی و طبیعی بدون هیچگونه بکارگیری مواد شیمیای از جمله مواد نگهدارنده ، حالت دهنده ، رنگ دهنده ، اسانس شیمیایی و ... اقدام کنم.

 

 

وجود افراد سودجو و متقلب در بازار بزرگترین مشکل در سر راهم است

بزرگترین مشکل و مانع در زمینه کاری بنده وجود افراد سود جو ومتقلب هست . زمانی که بنده با تلاش طاقت فرسا استراحت و آرامش و وقت و انرژی خود و خانواده ام را سرمایه کاری میکردم تا بلکه این اثر بسیار عالی سنتی ملت کرد را احیا کنم و مردم دوباره با این صابون و کاربردهای فوق العاده آن آشنا شوند و دقیقا زمانی که موفق به این کار شدم و محصول بنده شناخته شد افراد زیادی بودن که با زیر پا گذاشتن همه اصول اخلاقی و فقط به قصد سودجویی و پرکردن جیب خود اقدام به کپی برداری و تولید صابونها تقلبی کرده و باسرقت مطالب و متن های کاری بنده و حتی جعل و دروغ و گاها هم تخریب بنده به امید رونق بخشیدن به کسب جعلی و تقلبی خود بزرگترین مانع و مشکل در سر راه بنده بوده و هست و در رده بعدی مشکلات، حل بحث تاییدیه های مورد نیاز هست که برای یک محصول سنتی نیاز به سرمایه گذاری بسیار زیاد و تولید به شکل کارخانه ای هست که مستلزم صرف وقت و هزینه و مرتفع ساختن هزاران مشکل اداریست که پروسه ای سنگین از همه جهات کاریست که در هر مرحله ممکن است کار به بن بست بخورد.

 

درآمد این کار با توجه به حجم زیاد تولید خوب است

درآمد این کار با توجه به حجم زیاد تولید خوب است ولی بنده قائل به سیاست حداقل سود را برای خودم و حداکثرسود برای فروشنده ها هستم و همین سیاست هم البته در کنار کیفیت و اثر بخشی فوق العاده محصول باعث ایجاد انگیزه در زمینه فروش محصول توسط نمایندگی‌های  فروش شده است.

 

 

تاکنون هیچ سازمان دولتی از کار من حمایت نکرده است

تاکنون هیچ اداره یا سازمانی مساعدت کاری نداشته ولی امیدوارم در ادامه کار این حمایت و مساعدت بوجود بیاید.

 

میزان تولید هیچ وقت ثابت نبوده و هر روز میزان تقاضا بیشتر می شود بطوری که الان حتی قادر به پاسخگویی نصف تقاضاها نیستم و متاسفانه با تاخیر قادر به تولید و ارسال سفارشهای انجام شده هستیم.

 

4 تن صابون در ماه تولید می کنیم

میزان محصول من در حال حاضر 4 تن صابون در ماه هست و این میزان تولید بدلیل محدودیت مکان و امکانات فعلی هست ولی میزان تقاضا خیلی بیشتر هست که ان شالله با احداث کارخانه میزان تولید به چند برابر تولید فعلی افزایش پیدا کند.

 

برای بیش از 260 نفر اشتغال ایجاد کرده ام

در مورداشتغالزایی  لازم است عرض کنم که در هر استان کشور یک نفر به عنوان مدیر فروش انتخاب و بکارگیری شده و در هر شهر استانها یک نفر به عنوان نماینده فروش زیر نظر مدیر استان مشغول به فعالیت هست ونمایندگان شهرها هم در نقاط مختلف شهر اعم از عطاریها ، فروشگاههای لوازم ارایشی بهداشتی ، آرایشگاهها و ... مسئولین پخش و فروشندگان رازیرنظر خود دارند که تعداد این افراد بیشتراز 260 نفر بوده و غالبا مدیران و نمایندگان فروش خانمهای خانه دار هستند که از این طریق درآمدزایی خوبی برایشان حاصل شده است.

 

علاوه براین در خود کارگاه هم سه نفر بکارگیری شده و ان شالله با راه اندازی کارخانه حداقل 12 نفر بکارگیری خواهد شد

.

 

در آینده محصولات آرایشی سنتی را به کشورهای دیگر صادر خواهم کرد

برنامه های من برای آینده ضمن احداث کارخانه ، قصد توسعه کار در زمینه تولید محصولات آرایشی سنتی و صادرات به کشورهای دیگر را بطور جدی در ذهن دارم .درحال حاضر حجم زیادی ازلوازم آرایشی بهداشتی موجود در بازار خارجی بوده که ضمن ارز بری بسیار زیاد سلامتی جامعه را هم به طور جدی تهدید میکند.

 

بنده اگر چه همین حالا هم صادرات به بعضی کشورهای همسایه از جمله عراق و ترکیه و ارمنستان را داشته ام ولی جای خالی تولید ست محصول آرایشی سنتی از مواد طبیعی در بازار داخلی و خارجی کاملا خالیست و قطعا در صورت تولید با استقبال مصرف کننده ها مواجه خواهد شد .

 

سخن آخر...

در مورد نقش خانواده هم باید عرض کنم که از زمانی که این کار توسعه پیدا کرده و رونق گرفته همه اعضا خانواده در کنارم بودن وبه عنوان یک شغل خانوادگی با این مساله روبرو شدند.

 

سخن آخرم به مسئولین حمایت بی دریغ و مساعدت در جهت رفع مشکلات است و همچنین جلوگیری از ادامه کار افرادی که بدون داشتن تجربه و تخصص و هنر تولید محصولی فقط بدلیل سودجویی اقدام به کپی برداری متقلبانه و گول زدن مردم می کنند.

 

توصیه ام به هم وطنانم تاکید بر مصرف محصولات ملی خودمان و ارزش دادن به محصولات سنتی است.

انتهای پیام/M.I

شنبه 20 خرداد 1396 | 11:00

کد خبر : 25367

منتشر کننده : M.I

نظرات :

فاطی پاسخ سه شنبه 21 فروردین 1397 | 00:10

0
0

منم میخوام.صابون وشامپو تولید کنم..اگه میشه کنک کنین

درود پاسخ دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 00:51

0
0

در صورت امكان ، شماره نمايندگي در استان فارس ارسال فرماييد.
با تشكر

درود پاسخ دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 00:52

0
0

به اينشماره پيامك كنيد.
٠٩٣٥٧٩٢٧٧٩٢

طه پاسخ دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 01:06

0
0

سلام افرین بر همت و سلیقه شما
چه طور میشه محصولات شما رو تهیه کرد
در تهران

طه پاسخ دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 01:06

0
0

سلام افرین بر همت و سلیقه شما
چه طور میشه محصولات شما رو تهیه کرد
در تهران

م..صادقی پاسخ دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 05:13

0
0

باعرض سلام خدمت خانم انامقی ...من میخواستم ببینم درپخش محصولاتتان درخوزستان من میتوانم کمک بیشتری بکنم وهمچنین اگر مایل باشید مقداری سرمایه گذاری بکنم برای راه اندازی کارخانه جدیدتان ....وهمینطور طرفندجدیدی برای کوتاه کردن دست سود جویان ازبازار کارشما...اگرکه تمایل داشتید من در خدمتم ...باتشکر صادقی ...

ش.م پاسخ سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 | 14:40

0
0

باسلام. لطفا شماره تلفن نمایندگی در تبربز را ارسال نمایید. ممنون

حدیث پارسا اصل پاسخ پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 | 13:22

0
0

سلام لطفا شماره نمایندگی در بندر عباس را ارسال کنید

ز پاسخ پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397 | 09:51

0
0

سلام چطوری بایدمحصولات شماراتهیه کنم

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS