جنایت ناجوانمردانه گروه تکفیری در تهران محکوم است | کُردتودی
کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جنایت ناجوانمردانه گروه تکفیری در تهران محکوم است

ائمه جمعه شهرستان‌های ‌استان کردستان در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حملات تروریستی تهران تاکید کردند: گروه تکفیری واستمعار باید بدانند که با جنایت کشتار مسلمانان روبه روز درجهان منفور می شوند

به گزارش کُردتودی، یدالله محمدی امام جمعه دهگلان درخطبه نماز جمعه در مسجد جامع شهر دهگلان ضمن تسلیت به شهادت رساندن تعدادی از هموطنان توسط گروه خبیث تکفیر گفت: گروه تکفیر و استعمار باید خوب بدانند که حرکاتشان باعث نفرت جهان اسلان ازآنان است.


 وی افزود : در کدام دین و آئیین اسلامی  ر ماه مبارک رمضان مسلمان با صدای الله اکبر برادر مسلمانش را قتل عام می کند که بدون شک ایناقدام اخیر گروهگ تروریستی در تهران به دور از اسلام و انسانیت بوده است.


 وی افزود: گروهای تکفیر بدانند که با این حرکات و جنایات نمیتوانند کوچکترین خدشه ای ایبه ایران اسلامی وارد کنند زیرا مردم مسلمان این کشور اسلامی درب رابر هرنوع نیرنگ دشمن خواهند ایستاد و به آنان جواب دندان شکن خواهند داد.


 ماموستا محمدی  گفت: خون ریختن توسط مسلمان حرام است و هیچ مسلمانی حق ندارد حتی خون مشرک و کافر را به ناحق بریزد.


وی در ادامه گفت: این گروه به ظاهر مسلمان به اسم اسلام فتوا میدهند و هرکاری که به دور ازشرع مقدس اسلام است به راحتی انجام میدهند .


 ماموستا محمدی در ادامه خطبه با اشاره به زکات فطریه عید فط رگفت: با توجه به قوت غالب منطقه دهگلان که گندم است هر نفر باید مبلغ 3500 تومان زکات فطریه پرداخت کند.


 وی ضمن تشکر از نیروی انتظامی دهگلان در دستگیری یکی از سارقان غیر بومی که از 12 نفر در دهگلان نجیب بری کرده بود از دستگاه قضایی  شهرستان خواست که سارق جیب بر دستگیر شده  را مجازات کنند.


 ماموستا محمدی در ادامه گفت: با توجه به هشدار جهاد کشاورزی دهگلان جهت سن گندم در مزارع شهرستان کشاورزان اقدام یه سم پاشی در مزارع گندم خود کنند.


 ماموستا محمدی از مالکان زمینهای اطراف بیمارستان جدید خواست تا جهت فروش زمین به شهرداری برا یاحداث میدان در مسیر بیمارستان به مسیر اصلی قروه مدارا کنند .

 

مسوولان نظام با حامیان تروریسم قاطعانه و حکیمانه برخورد کنند

ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان و شفای عاجل برای همه بیماران اظهار داشت: امیدوارم که حق تعالی به همه ما مسلمانان رحم کند.

 

وی گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای راز و نیاز، دعا کردن، تلاوت قرآن و کمک به فقرا و نیازمندان است بنابراین باید از این روزها و شبهای گرانبها نهایت استفاده را ببریم.

 

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به فرموده حضرت رسول اکرم(ص) تصریح کرد: در میدان محشر آتش عجیب، سهمناک و وحشتاک جهنم به گناه‌باران حمله می‌کند و آنها نیز از خداوند متعال طلب کمک می‌کنند اما نمی‌توانند خود را نجات بدهند چراکه در دنیا خود را به امت اسلام نسبت داده‌اند و همزمان نیز گناه کرده‌اند.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به فضیلت امیرالمومنین(ع) گفت: «زبان و قلم» گویا و قادر به بیان فضیلت حضرت علی(ع) نیست چراکه نفاق با محبت امام علی(ع) همخوانی ندارد و محبوب و در دل همه اهل سنت است.

 

ماموستا حسینی افزود: واقعاً حضرت علی(ع) از شخصیت و جایگاهی بالایی برخوردار بود و در جنگ احزاب در مقابل لشکریان شرک و کفر مقابله و مبارزه کرد و مشرکان را به درک واصل رساند.

 

وی با اشاره به جنگ احد اظهار کرد: این روز برای اهل‌بیت(ع) و تمامی یاران رسول‌الله واقعاً غم‌خوار بود.

 

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به زکات فطریه گفت: برای هر نفر 5 هزار تومان در نظر گرفته شده و مردم می‌توانند زکات خود را تحویل کمیته امداد بدهند تا آنها نیز به فقرا و نیازمندان برسانند.

 

وی با اشاره به حملات تروریستی تهران گفت: همه مردم کردستان این حملات تروریستی را محکوم می‌کنیم و تروریسم و حامیان آنها به هیچ عنوان نمی‌توانند کوچک‌ترین تاثیر منفی بر روی روحیه قوی و فولادی ملت ایران بگذارند.

 

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه حملات تروریستی تهران از سوی داعش خبیث بود، خاطر نشان کرد: تمامی مردم ایران و کردستان با این اقدامات از تروریسم و حامیان آنها در منطقه بیش‌تر متنفر شدند و این حرکت‌های کوردلانه نمی‌تواند مشکلی برای ایران درست کند چراکه نظام جمهوری اسلامی از بطن مردم است و خود مردم نیز پاسدار انقلاب هستند.

 

وی با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب گفت: حملات تروریستی تهران همانند ترقه‌بازی بود و آنها نمی‌توانند هیچ‌گونه مشکلی برای امنیت و آرامش ابران ایجاد کنند.

 

ماموستا حسینی افزود: باید آل‌سعود، عربستان سعودی و آمریکا متوجه باشد که پاسداران ایران 80 میلیون نفر مردم هستند و با وجود این لشکر عظیم هیچ‌وقت تروریسم به‌جز یأس و ناامیدی نمی‌تواند به نتیجه‌ای برسد.

 

وی اظهار کرد: تمام مردم ایران قدردان سربازان گمنام امام زمان(عج)، نیروهای هوشیار سپاه پاسداران و خدوم نیروی انتظامی و ارتشیان غیور هستند و از مسئولان نظام انتظار داریم که با حامیان تروریسم مخصوصاً در منطقه برخورد "قاطع و حکیمانه" داشته باشند.

 

امنیت ایران اسلامی یک امنیت مثال زدنی است/داعش جز کشتار مسلمانان چیز دیگری در ذهن ندارد

حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان و با ننگ آور خواندن سند 2030 اظهار داشت: حاصل این سند همجنس باز شدن جوانان است و باید مراقب بود چرا که این سند استقلال کشور را زیر سوال می برد.

 

وی با تاکید بر اینکه نظام آموزشی کشور نباید در بیرون از کشور نوشته شود ادامه داد: یونسکو در اختیار آمریکا و رژیم صهیونیستی است که از دشمنان سرسخت نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

 

باباییان گفت: باید مراقب بود و نباید اجازه داد که استقلال سیاسی، فکری، اجتماعی، دینی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد دست برد خائنان و دزدان قرار بگیرد.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه به حمله تروریستی داعش در شهر تهران اشاره نمود و بیان داشت: رژیم سعودی نیابت جنگ از آمریکا و رژیم صهیونیستی بر علیه مسلمانان جهان را برعهده دارد و تفاوتی نمی کند که این مسلمانان از اهل سنت باشند یا از اهل تشیع.

 

وی افزود:  داعش دست پرورده ای از آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است و تنها شاخه ای خشکیده از استکبار جهانی را تشکیل می دهد.

 

امام جمعه قروه گفت: آنچه که اصل دشمنی را تشکیل می دهد آمریکا و رزیم صهیونیستی هستند و ما باید آنچه فریاد داریم بر سر آمریکا بریزیم.

 

وی افزود: دشمن بنا دارد تا ناامنی را ایجاد کند و در این میان اگر کسی به دنبال اهانت به شهدا و بخصوص شهدای مدافع حرم باشد در برابر او می ایستیم.

 

به گفته وی ما اگر در سوریه و در عراق اقدامی داشته ایم اجازه نداده ایم که دشمن در همدان، در سنندج، در کرمانشاه و در تهران وارد شود.

 

وی با بیان اینکه ما به برکت شهدای مدافع حرم در برابر دشمن ایستاده ایم افزود: در حمله تروریستی داعش 17 نفر که 3 نفر آنان زن بودند و افرادی که همگی بدون دفاع و اسلحه بوده اند به شهادت رسیده اند.

 

باباییان تصریح کرد: این کشتار های وحشیانه نشان می دهد که داعش و داعش پرور جز کشتار مسلمانان چیز دیگری در ذهن ندارد.

 

وی به اهمیت هوشیاری مردم اشاره نمود و افزود: باید هر مورد مشکوکی را به شماره 113 اطلاعات و شماره 110 پلیس اطلاع داد.

 

امام جمعه قروه به عملکرد مناسب نیروهای امنیتی در برابر تروریست ها اشاره نمود و افزود: سپاه به موقع به میدان آمد و در کنار نیروی انتظامی و دیگر نیروهای امنیتی اراذل و اوباش داعش را به درک واصل نمود.

 

باباییان با تاکید بر لزوم هوشیاری تمامی نهادهای نظامی و امنیتی گفت: باید بررسی شود که این افراد چگونه وارد تهران شدند و چگونه به مجلس راه پیدا کردند.

 

وی ادامه داد: امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی یک امنیت مثال زدنی است و آل سعود این آرزو را به گور خواهد برد که بتواند نظام و ملت ایران را مورد هدف قرار دهد.

 

خطیب نماز جمعه قروه در اداکه با اشاره به اهمیت انتخاب نام مناسب برای فرزندان گفت: باید والدین برای فرزندان خود اسامی مناسبی از اسامی مبارک ائمه اطهار (ع) انتخاب کنند تا مورد عنایت اهل بیت (ع) قرار بگیرند.

 

وی به شب های قدر در ماه مبارک رمضان اشاره نمود و افزود: شب های قدر عصاره ماه مبارک رمضان هستند و باید مورد توجه و اهمیت ویژه قرار بگیرند.

 

باباییان ادامه داد: در شب های قدر مسئولین هیئت ها باید در تلاش باشند تا مردم در مساجد حضور یابند و در این راستا مردم باید سعی داشته باشند تا مساجد را پر کنند.

 

خطیب نماز جمعه قروه به فرارسیدن هفته اطعام ایتام و فقرا اشاره نمود و تصریح کرد: این سیره اهل بیت (ع) است که همیشه به دنبال کمک به ایتام و فقرا بوده اند و این خصلت باید در جامعه ترویج داده شود.

 

وی افزود: روزه داری در ماه مبارک رمضان باید اثرگذار باشد و اثرات خود را می تواند در کمک به ایتام و فقرا نشان دهد.

 

وی با تاکید بر لزوم هدفمند ساختن صدقات بیان داشت: باید تلاش شود تا صدقات از طریق کمیته امداد و بهزیستی به دست نیازمندان واقعی برسد و در این راستا مردم باید با جدیت وارد شوند.

در حال تکمیل....

انتهای پیام/M.I

  جمعه 19 خرداد 1396 | 15:29

  کد خبر : 25359

  منتشر کننده : M.I

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     
   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید