Go Up
kurdtoday
نامه‌ای به نمايندگان كردستان/ فریدون آقایی فرداگروه : اقتصادی

 کشاورزان کردستان در ماتم و عزا!

کشاورزان استان کردستان، پرداخت بیمه کشاورزی در کردستان، بیمه کشاورزی کردستان، نایندگی بیمه کشاورزی در کردستان، نمایندگان کردستان در مجلس، جهاد کشاورزی کردستان

كردستان نه مهد صنعت است نه توليد، دستان پينه بسته قشر زحمتكش کشاورز فقط به عملكرد محصول استراتژيك گندم در زمين‌های خشك و بدون آب است كه فقط رحمت خدا شامل حالش می‌شود.

به گزارش کُردتودی، كردستان قطب كشاورزی گندم كشور در ماتم و عزاست. داعيه‌داران بيمه محصولات كشاورزی كردستان مقابل دوربين‌های ان مگاپيسلی چند صباحی نيست قول پرداخت ٦٥ ميليارد ريال پرداخت بيمه گندم را تا پايان سال ٩٥ دادند اما نمی‌دانيم در كدام هياهو بود كه اين وعده سرخرمن و بذل و بخشش هم به باد فراموشی سپرده شد!

 

كردستان نه مهد صنعت است نه توليد، دستان پينه بسته اين قشر زحمتكش فقط به عملكرد اين محصول استراتژيك در زمين‌های خشك و بدون آب است كه فقط رحمت خدا شامل حالش می‌شود.

 

هنوز كشاورزان فراموش نكرده‌اند كه پارسال هم پول گندم آنها در سايه رحمت دولت اميد! به آنها قسطي پرداخت شد و حتی نتوانستند وامهای ١٨ درصد كشاورزی خود را پرداخت كنند. امروز كه اين وضعيت اسف بار گندم  در اغلب مناطق كوردستان نگران كننده است تنها دلخوشی كشاورزان برای مخارج زندگيشان كارگری و آوارگی فرزندانشان با مدرك ليسانس و فوق ليسانس در شهرهای بزرگ و غربت است.

 

نمايندگان محترم كردستان خود كاملاً بر قضيه اشرافيت دارند كه پله ترقی شما به مجلس انگشتان آبی رنگ همين قشر زحمتكش و پينه بسته بود نه افراد مرفه و صندلی‌نشين جامعه! حال با اين وضعيت اسفناك موجود انتظار می‌رود قبل از فاجعه اقدامی صورت گيرد و از همين امروز بايد چاره‌ای انديشد.

 

در مرحله اول؛ پيگيری بيمه پرداخت نشده كه مبلغش قطعا دردی را دوا نخواهد كرد و دوم تصويب وامهای بدون‌بهره يا بلاعوض به اين قشر كه شايد مرهمی باشد بر دل نگران كننده اين قشر بی‌غل وغش! و اين انتظار زيادی نيست چون گرداننده موتور اقتصاد كردستان كشاورزان هستند و لاغير...

 

در پايان انتظار می‌رود با تلاشی خالصانه دل اين قشر زحمتكش را مرهمی دهيد كه اين انتظار زيادی از وكلايشان در مجلس نيست چون اغلب بزرگواران هم خود فرزندان همين طيف كشاورزيد.

 

یادداشت: فریدون آقایی فردا

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 16 خرداد 1396 | 11:40

کد خبر : 25297

منتشر کننده : a.p

نظرات :

خادم قران کریم پاسخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 | 08:23

0
1

لا یکلف الله نفسا الا وسعها چند بار در قران کریم امده است؟معنی ایه شریفه چیست؟ معنی ظاهری ان این است که خداوند هیچ کسی را بیش از توانش مکلف نفرموده است. سخنان اقای فریدن اقایی فردا که کاملا درست است وحتی اینجانب متوجه هستم که بسیار بیشتر از ان است که در این مجال نمی گنجد در مورد عملکرد اقای سید احسن علوی اظهار نظر نمی کنم که ان نیز دلیل دارد که در اینجا نمی نویسم ولی برخورد اقای استاندار و وزیر کار را با اقای دکتر فرشادان را که می دانید قضاوت در مورد عملکرد نماینده این است که کسی نگفته باشد و فریاد نزده باشد و به وظایف نمایندگی اش عمل نکرده باشد اقای دکتر فرشادان که گفته است و جوابش را انچه که می دانید شنیده است چکاری از دستش بر می اید؟خود اقای فریدون اقایی فردا نماینده بود چکار می کرد؟ایا توان حل مشکلات را داشت؟ لا یکلف الله نفسا الا وسعها کلام خداست قران است از خدا بترسیم سایت زیر مال اقای دکتر فرشادان است از سایت رسمی ایشان و به نقل از خبرگزاری که کپی پیست کرده ببینید ایشان چی گفته و استاندار و وزیر چی گفته است؟
www.farshadan.com
اینجانب سخنگوی اقای دکتر فرشادان نیستم و یک فرد معمولی هستم که فقط از خدا می ترسم و با اطلاع تقصیری برای اقای دکتر فرشادان قائل نیستم تلاشش را کرده است ولی ایشان مامور به تلاش است و نه مامور به نتیجه / حال توضیح زیاد است ولی توان نوشتن ندارم فقط خواهش می کنم اقای اقایی فردا ایه شریفه لا یکلف الله نفسا الا وسعها را با معنی و تفسیر فرا گیرند که نوشتن با ادبیات قرانی ما را از جاده عدالت و انصاف خرج نمی کند و عدالت نزدیکترین راه به تقوی است/ اعدالو هو اقرب للتقوی/ قران کریم

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS