Go Up
kurdtoday
گروه : اقتصادی

تفاوت واریز سود سهام عدالت با یارانه‌ چیست؟

سود سهام عدالت، یارانه، تفاوت سود سهام عدالت با یارانه ها، نحوه واریز سود سهام عدالت

در حالی که یارانه افراد به حساب سرپرست خانوار واریز می شود، سود سهام عدالت به صورت انفرادی به حساب شخص سهامدار واریز خواهد شد؛ بنابراین برای هر نفر از اعضای خانوار باید یک شماره شبا که به نام شخص مشمول باشد در سامانه سهام عدالت ثبت شود.

به گزارش کُردتودی، در پی راه اندازی سامانه سهام عدالت از اسفندماه سال گذشته و به دنبال آن آغاز ثبت شماره شبای حساب بانکی مشمولین در این سامانه از اواخر فروردین ماه امسال، مشمولین برای دریافت سود سهام عدالت سالیانه خود باید اقدام به ورود شماره شبای حساب بانکی خود در این سامانه کنند.

 

بر این اساس نکات زیر می بایست مورد توجه دارندگان سهام عدالت در این زمینه قرار گیرد:

. برای اخذ شماره شبا بانکی ضرورتی به افتتاح حساب جدید در بانکها نیست و حسابهای بانکی قبلی و  موجود نیز امکان دریافت شماره شبا دارند.

 

. شبا بانکی متعلق به یک حساب بانکی مسدود مورد قبول واقع نخواهد شد. چنانچه مدت زیادی است که از وضعیت مسدودی یا فعال بودن حساب خود بی اطلاع هستید، لازم است قبل از کار با سامانه، وضعیت حساب را از بانک سوال کنید.

 

. شماره شبا متعلق به حساب مشترک اشخاص مورد تایید سامانه قرار نخواهد گرفت.

 

. شماره شبا حساب بانکی اشخاص حقوقی در  سامانه سهام عدالت با تایید مواجه نخواهد شد.

 

. سود سهام عدالت به صورت انفرادی به حساب شخص سهامدار واریز می شود، بنابراین برای هر نفر از اعضای خانوار باید یک شماره شبا که به نام شخص مشمول باشد در سامانه سهام عدالت ثبت شود.

 

. برای کودکان و افراد تحت تکفل زیر سن قانونی باید شماره شبا به نام خود آنها در سامانه ثبت شود و سود سهام عدالت به حساب سرپرست خانوار یا قیم و وکیل واریز نمی شود.

 

. تنها پیامکی که از سوی سامانه سهام عدالت و سازمان خصوصی سازی برای افراد ارسال می شود این است که شماره شبا وارد شده با نام مشمول مطابقت ندارد یا شبا ثبت شده متعلق به یک حساب بانکی مسدود است، به همین دلیل به پیامک های دیگر که تحت عنوان سهام عدالت از شماره های ناشناس ارسال می شود، نباید توجه شود.

 

. دوره بررسی و تطبیق منجر به تایید یا عدم تایید شماره شبا در حدود 15 روز است. سازمان خصوصی سازی از طریق سیستم بانکی طی این مدت شبا بانکی مشمولان را بررسی می نماید و در صورت تایید، پیام تایید نهایی شبا از طریق سامانه قابل مشاهده است.

 

بر اساس این گزارش؛ مشمولین سهام عدالت که تا کنون موفق به ثبت شبای بانکی خود در این سامانه نشده‌اند لازم است یک شماره شبای بانکی معتبر به نام خود را از روشهای مختلف از بانک دریافت و در سامانه ثبت کنند و از تایید نهایی آن از طریق همین سامانه اطمینان پیدا کنند.

انتهای پیام/دانا/M.I

سه شنبه 16 خرداد 1396 | 10:00

کد خبر : 25288

منتشر کننده : M.I

نظرات :

بازنشسته مفلوک وسط برج پاسخ سه شنبه 16 خرداد 1396 | 17:11

0
1

سلام بر شما سایت
کمی فکر بازنشسته بیچاره پیرمرد را هم بفرمایید ان عکس چک پول را بالای تیتر قرار داده اید و من بیچاتره در جیبم بخدا هزار تومان حتی وجود ندارد و وسط برج است را هم بفرمایید که با دیدن چک پولهای تازه یاد حقوق و پول می افتم که ندارم. اینکه خبر خوبی است ولی نمی دانم باید چکار کنم و با وجود خواندن خبر خودم سر درنیاوردم دیگه پیر شده ام و باید فرزندانم بیایند بخوانند که باید چکار کنیم؟البته در زمان اعلام ثبت نام در چند سال پیش از طرف اداره برای همه خانواده های کارمندان ثبت نام شد و یک بار هم نفری 40 هزار تومان گرفتیم و یادش بخیر در بی پولی شدید بودم و سهام عدالت را از شعبه بانک کشاورزی دادند بخاطر اینکه وقت تعطیلی بانک نرسد به همسرم گفتم کارت ملی و شناسنامه را اماده کنند و سریع امدم و چون در سنندج شلوغ بود رفتیم از بانک کشاورزی شعبه روستای ان موقع حسن اباد گرفتیم و مستقیم رفتیم نان داغ و کباب داغ. خدا همه گرسنگان را سیر فرماید از جمله مرا

بازنشسته مفلوک وسط برج پاسخ چهارشنبه 17 خرداد 1396 | 08:04

0
1

سلام علیکم
از دیروز که خبر شما را خواندم در تلاش بودم که سر در بیاورم چقدر پول می گیرم بالاخره توانستیم به سامانه وارد شویم با مورد عجیبی را دیدم و رویاها بر باد رفت. فکر می کردم امروز جند میلیون به من می دهند ولی با کمال تعجب دیدم که یک میلیون تومان که در زمان دولت چند سال گذشته به اینجانب ثبت نام کرده ام و برگه اش را نیز اکنون دارم همان یک میلیون تومان هم نیست و 492 هزار تومان شده است و البته 40 هزار تومان یک بار همانطور که نوشتم گرفته ام که در سامانه نیز ثبت است ولی ایا یک میلیون اضافه شدنش را نخواستم باید 492 هزار تومان شود کجا چنین تجارتی می کنند؟و بعد این شبا و دنگ و فنگها دیگه برای چیست؟یارانه را چطور واریز می کنند این را هم مثل ان واریز می کردند که البته از واریز هم خبری نیست من شبا از کجا بیاورم؟باید یک روز هم اواره شوم و از بانک شبا بیاورم؟ که یک میلیون ثابت 492 هزار تومان شده؟از این کارها زیاد دیده ام پول سهام در 23 سال پیش برای عمران از جیب خود داده ام که معادل یک ماه حقوقم بود پول هزاران نفر که با 2 روز صف ماندن دادیم رفت و برگه سهام را 2 ریال نمی خرند و الخ

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS