Go Up
kurdtoday
امامان جمعه کردستان در خطبه های نماز جمعه:گروه : مذهبی

مردم کردستان در جشن گلریزان حضوری چشمگیر داشته باشند/ مهم ترین فلسفه روزه داری مقابله با نفس اماره است/ افتخار می کنم که به دولت روحانی رای نداده ام

نماز جمعه قروه, نماز جمعه بانه, نماز جمعه سنندج, نماز جمعه سقز, مسجد جامع سنندج, مسجد جامع سقز, نماز جمعه دهگلان

نماز جمعه این هفته (۱۲ خرداد ۹۶) در سراسر شهرها و روستاهای کردستان با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، ماموستا سید محمد سعید حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان و شفای عاجل برای همه بیماران اظهار داشت: امیدوارم که حق تعالی به همه ما مسلمانان رحم کند.

 

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه رحمت و برکت است گفت: روزه گرفتن در این ماه سبب صحت و سلامتی افراد می‌شود.

 

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: در طول سال 11 ماه گناه می‌کنیم اما خدای مهربان در این ماه مبارک رمضان درگاه رحمت و کرم خود را برروی مخلوقات خود باز کرده است و می‌توانیم در این ماه از انجام گناهان خود توبه کنیم چرا که خداوند بخشنده است.

 

وی گفت: می‌توانیم در ماه مبارک رمضان با روزه گرفتن وجود خود را معالجه کنیم و از انجام گناهان دوری کنیم.

 

ماموستا حسینی افزود: امت پیامبر در برابر ماه مبارک رمضان به سه دسته تقسیم می‌شوند که دسته‌ای از آنان سلامتی و توانایی دارند و قطعاً مکلف هستند که در این ماه روزه بگیرند.

 

وی اظهار کرد: دسته دوم کسانی هستند که بیماری مقطعی دارند و یا مسافر هستند و نمی‌توانند روزه بگیرند، باید بعد از ماه مبارک رمضان قضای روزه خود را جبران کنند.

 

امام جمعه موقت سنندج گفت: دسته سوم از مسلمانان کسانی هستند که پیر و زمین‌گیر و توانایی روزه گرفتن ماه رمضان را ندارند که باید این افراد به ازای روزهای ماه مبارک رمضان کفاره خود را به فقرا بدهند و خدای متعال نیز آنان را می‌بخشد.

 

وی گفت: از خداوند متعال طلب کنیم کسانی که توانایی روزه گرفتن را ندارند خداوند آنها را هدایت کند و برای صحت و سلامتی وجود خود تلاش کنیم.

 

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به پنج فریضه نماز خاطرنشان کرد: در نمازهایمان از خداوند متعال طلب می‌کنیم که ما را به راه راست هدایت کند و امیدوارم که حق تعالی نیز به همه مسلمانان و نیازمندان رحم کند.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به زندانیان جرائم غیرعمد یادآور شد: ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در استان کردستان هر ساله مراسم جشن گلریزان را با هدف کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در ماه رمضان برگزار می‌کند.

 

ماموستا حسینی ادامه داد: جشن گلریزان امسال نیز روز چهارشنبه 17 خردادماه جاری مقارن با 12 رمضان‌المبارک ساعت 18 در مجتمع فرهنگی و هنری فجر سنندج برگزار می‌شود و لازم است همه کسانی که توانایی مالی دارند در این امر خیر شرکت کنند.

 

وی اظهار کرد: این دسته از افراد درجه خطای آن‌ها کمتر بوده و فرزندان آنان چشم‌انتظار آزادی پدران خود هستند بنابراین از مسلمانان سنندجی درخواست داریم که هرکس در حد توانایی خود به این قشر آسیب‌پذیر کمک کنند.

 

امام جمعه موقت بانه: زندگی اهل ایمان معنادار و هدفمند است

 

اموستا ملا "عبدالله عبدالهی" ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بانه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد؛ با اشاره به هدفمندی زندگی انسان ها اظهار داشت: خداوند متعال انسان ها را از روی حکمت خلق کرده و با واجب کردن احکام و فرایض دینی  به زندگی آنها معنا و مفهوم خاصی بخشیده است.

 

وی در ادامه به فلسفه ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه همه احکام اسلامی  و فرایض دینی دارای حکمت و فلسفه خاصی هستند لذا، مهمترین فلسفه روزه داری مقابله با نفس اماره و تقویت تقوا در فرد مومن و روزه دار می باشد.

 

وی تصریح کرد: بر اساس آموزهوهای دینی زندگی انسانها هدفمند بوده و این هدفمندی هم با عبادت و راز و نیاز به درگاه معبود معنا و مفهوم پیدا می کند.

 

امام جمعه موقت بانه خاطرنشان کرد؛ دین مبین اسلام همه نیازمندی های انسان در زندگی دنیوی از قبیل روابط اجتماعی؛ روابط اقتصادی و زندگی شخصی را معین کرده و فرد با عمل به این دستورات می تواند به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا کند.

 

ماموستا ملا "عبدالله عبدالهی" ظهر امروز در بخش دیگری از خطبه های خود با اشاره به تقارن حلول رمضان در بسیاری از کشورهای اسلامی با همدیگر اظهار داشت: امسال ماه مبارک رمضان در بسیاری از کشورهای اسلامی همزمان روئیت شد و این مسئاله موجب ایجاد نوعی وحدت و یکپارچگی در بین این کشورها شد.

 

وی با بیان اینکه امت اسلامی امت واحد هستند افزود: طبق نص صریح آیات قرآن و آموزه های اسلامی تنها راه پیروزی و نجات مسلمانان وحدت، انسجام و پرهیز از انشقاق و دودستگی می باشد.

 

 ماموستا عبدالهی در ادامه خاطرنشان کرد؛ مسلمانان در سایه وحدت و یکپارچگی می توانند بر دشمنان فائق آمده و آنان را در رسیدن به مطامع و نیات شومشان  مایوس و نا امید سازند.

امام جمعه سقز: حرمتهای ماه رمضان نگه داشته شود/ با کمک مالی به زندانیان، خانواده های آنان را شاد کنیم 

 

خطبه های نماز عبادی سیاسی اولین جمعه ماه مبارک رمضان در شهرستان سقز به امامت حاج ماموستا سید حسین حسینی برگزار شد.


ماموستا حسینی با ضمن قبولی طاعات و عبادات مسلمین فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.


وی با بیان اینکه رمضان ماه غفران، توبه و استغفار است؛ افزود: شهروندانی که به دلایل و عذرهای موجه نمی توانند روزه بگیرند در ملأ عام و در فضای بیرون اقدام به روزه خواری نکنند و حرمت این ماه مبارک را حفظ کنید.


خطیب جمعه سقز با اشاره به اینکه رمضان ماه مهمانی خداوند است، گفت: این ماه برای ما برکت، شوکت و عزت می باشد و در واقع یک فرصت مغتنم به شمار می آید.


وی با دعوت مومنان به فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: همیشه برای ادای این فریضه از خودمان شروع کنیم.


ماموستا حسینی در ادامه به احسان و نیکی در این ماه اشاره و تاکید کرد: با کمک مالی به آزادی زندانیان در جشن گلریزان ، دل خانواده های آنان را شاد کنیم و این امر دارای اجر اخروی می باشد.

 

امام جمعه قروه: رمز موفقیت امام (ره) در عمل به قرآن و سنت الهی بود / افتخار می کنم که به دولت روحانی رای نداده ام

 

 حجت الاسلام حسن باباییان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با بیان اینکه باید یاد امام (ره) و نشر افکار امام (ره) مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی یکی از مردان بزرگ تاریخ اسلام است و از شخصیت های کم نظیر الهی است که ملکوتی است و تمام ابعاد و زوایای زندگی ایشان بر پایه قرآن و سنت الهی تنظیم شده است.

 

وی با بیان اینکه امام (ره) پیش از هر چیزی به جنگ با خود رفته بود افزود: ما سه نوع جنگ داریم که یکی از این جنگ ها جنگیدن در برابر کفار و مشرکین است انگونه که امروز رزمندگان اسلام در یمن و در سوریه در برابر دشمن می ایستند و می جنگند اما یک جنگ دیگر ان جنگی است که انسان در برابر نفس خود بایستد و با ان بجنگد که جهاد اکبر است و نوع دیگری از جنگ، جنگی است که در برابر دشمن به صورت عالمانه بایستیم و در برابر دشمن سازش نداشته باشیم.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه خاطر نشان کرد: امام (ره) اسلام ناب محمدی را دوباره احیا نمود و زنده کرد.

 

وی افزود: رمز موفقیت امام (ره) در عمل به قرآن و سنت الهی است که ایشان در زندگی خود نسبت به فراگیری و نشر قرآن ذره ای کوتاهی نداشته اند.

 

باباییان با بیان اینکه امام (ره) مصداق حدیث امام صادق (ع) بودند افزود: امام (ره) آگاه به زمان بود و زمان را اداره می کرد اما الان بسیاری از ما و بسیاری از تحصیل کردگان ما را زمان اداره می کند در حالی که زمان در مشت امام (ره) بود.

 

به گفته وی کسی که آگاه به زمان باشد پلیدی او را احاطه نمی کند.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان قروه ادامه داد: افرادی خود را یار امام (ره) و یار مقام معظم رهبری می دانند اما ذره ای از ایشان تبعیت ندارند.

 

وی به سیاسی کاری و سیاست زدگی برخی افراد اشاره نمود و گفت: سیاسی کاری و سیاست زدگی هر دو بد است چرا که فرد سیاست زده دروغ را می بیند و می شناسد اما دروغگو را تحسین و حمایت می کند.

 

باباییان تصریح کرد: افرادی هستند که با این رفتار خود جوانان ما را بدبین می کنند و تا جوانی سخنی به میان می اورد و مطالبه گری ای می کند به او ضد نظام می گویند.

 

وی به حوادث پس از رحلت امام خمینی (ره) اشاره نمود و بیان داشت: بسیاری از تحلیل گران چنین تصور می کردند که انقلاب تمام شده است و پس از رحلت امام (ره) جنگ خونین در کشور رخ می دهد و قدرت طلبان به جان هم می افتند و طومار ایران اسلامی در هم پیچیده می شود.

 

باباییان ادامه داد: اما مجلس خبرگان رهبری دقیقا در نیمه خرداد ماه جانشینی شایسته را برای امام (ره) انتخاب نمود و دشمن در حالی که به دنبال نابودی کشور بود ناامید شد.

 

وی افزود: هم اکنون پس از 28 سال در حالی که تمامی همسایگان ما بحران زده هستند این انسان والای خداترس کشور را از طوفان های پرتلاطم عبور داده است.

 

امام جمعه قروه به اهانت برخی افراد در فضای مجازی نسبت به شخصیت مقام معظم رهبری اشاره نمود و با ابراز تاسف از حضور این افراد گفت: از برخی متخصصین نهج البلاغه و قرآن متعجب هستم که برخی از این افراد در صحنه فضای مجازی به رهبری اهانت کرده اند.

 

وی افزود: افرادی که در این شهر و در صفحات فضای مجازی خود چنین عمل زشتی را برای به دست آوردن چند رای انجام داده اند و مردم نیز با رد کردن آنها نشان دادند که به این افراد امیدی ندارند.

 

باباییان افزود: این افراد نان به نرخ روز خورهایی هستند که تا دیروز به دنبال اصولگراها حرکت می کردند و امروز دنباله رو اصلاحات می باشند.

 

وی با بیان اینکه بیعت خود با مقام معظم رهبری و با امت ایران اسلامی را هیچ وقت زیر پانخواهد گذاشت افزود: اگر جانم را بگیرند و اگر سخنان من خوشایند انان نباشد ذره ای از بیعتی که با رهبر انقلاب دارم کوتاهی نخواهم کرد.

 

باباییان با بیان اینکه در حضور خود در پای صندوق های رای در دوره های مختلف یکی از افتخارات خود را در رای دادن به مرحوم هاشمی رفسنجانی می داند افزود: من افتخارم این است که به دولت اصلاحات رای ندادم ، من افتخارم این است که به دولت احمدی نژاد رای ندادم و من افتخارم این است که به دولت روحانی رای ندادم.

 

وی با بیان اینکه رییس جمهور در کسوت یک روحانی و در کسوت یک عمامه دار با دروغ از دیوار کشیدن در خیابان ها سخن به میان آورده است گفت: وقتی دیدم در کسوت روحانی و عمامه دار به واضح دروغ گفت افتخار کردم که به او رای نداده ام.

 

باباییان ادامه داد: امروز این افرادی که دم از آقای روحانی میزنند و در این شهر خود را متخصص نهج البلاغه و قاری قرآن می دانند به مقام معظم رهبری توهین می کنند و می گویند که متخصص نهج البلاغه هستند اما این چه نهج البلاغه ای است که شما را روشن نکرده است؟

 

وی در بخش پایانی سخنان خود به حوادث یمن و بحرین اشاره نمود و ادامه داد: شمن با ایجاد گروهک های تکفیری و تروریستی به دنبال این است تا به دست مسلمانان، مسلمانان را از بین ببرد و ما باید بدانیم که بزرگترین دشمن ما در این میان آمریکا و ؤزیم غاصب صهیونیستی هستند و یک صدا باید همیشه شعار مرگ بر آمریکا سر دهیم.

 

امام جمعه دهگلان: امام خمینی(ره) عامل وحدت در دنیای اسلام بود

 

ماموستا یدالله محمدی ظهر امروز در خطبه نماز جمعه  درمسجد جامع دهگلان ضمن تبریک ماه پر خیر وبرکت رمضان گفت: انسان مسلمان در این ماه ه می تواند با بهره گیری از دستورات  اسلامی و انجام فرائض دینی خود را از گناهان پاک کند و رضایت خالق را بدست آورد.


وی افزود: ماه رمضان، ماه خودسازی و ماه ریزش ها و رویش های جسمی و معنوی است زیرا هم باعث سلامتی جسمی و هم آمرزش گناهان و اجر و پاداش الهی می شود.


امام جمعه دهگلان افزود: کسانی که دراین ماه مبارک با باور واعتقاد روزه بگیرند و عبادت کنند و دست ازگناه بکشند خداوند متعال تمام گناهان آنان را می بخشد.


ماموستا محمدی درادامه ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت امام راحل گفت: امام خمینی (ره) عامل وحدت در دنیای اسلام و رهبر معنوی همه مسلمانان جهان بود.


وی افزود: رهبران هر مملکتی باعث عظمت و افتخار و یا نابودی و بدبختی هر ملتی می شوند که امام راحل برای عظمت و سربلندی ایران اسلامی از زیر یوغ استعمار و برای استقلال و آزادی مردمش سختیهای بسیاری را متحمل شد.


 وی افزود: امام خمینی‌(ره) درس عدالت‌خواهی و مبارزه با ظلم وستم و استکبار را به ما آموختند و افتخار و سربلندی امروز ما به واسطه وجود امام خمینی‌(ره) بوده و هست.


امام جمعه دهگلان گفت:: پیروزی انقلاب اسلامی ایران مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های امام خمینی(ره)، مردم و روحانیون مخلص و همیشه در صحنه حاضر است.


وی با بیان اینکه روحانیت و علمای دین تاکنون وظیفه خود را به نحو احسن انجام دادند، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب نیز در هشت سال جنگ تحمیلی، نقش علما و روحانیون در هدایت و رهبری جبهه های نبرد حق علیه باطل، برجسته است.


ماموستا محمدی ضمن تشکر از فرمانده نیروی انتظامی دهگلان گفت: با همت و تلاش فرمانده نیروی انتظامی قرار براین است که 15 الی20 نفر از جوانان دپیلم این شهرستان در نیروی انتظامی دهگلان بعد از آزمون استخدام شوند.


ماموستا محمدی از مردم شهرستان دهگلان خواست روز 13 خرداد در جشن گلریزان شرکت کنند تا با کمک مردم و خیرین زندانیان غیرعمد آزاد شده و به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

 

انتهای پیام/a.p

جمعه 12 خرداد 1396 | 14:54

کد خبر : 25256

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS