Go Up
kurdtoday
سخنی با منتخبان جدید شورای شهر سنندجگروه : اجتماعی

در انتخاب شهردار احساسی برخورد نکنید!

شورای شهر سنندج، انتخابات شوراها، ترکیب شورای پنجم، شهردار سنندج، انتخاب احساسی شهردار، تفکرات بومی و غیر بومی، رزومه مدیریتی شهردار

منتخبان مردم باید هوشیار باشند در این برهه حساس و با این مشکلات و بحران موجود در شهرداری سنندج کوچکترین تغییر در مدیریت شهری می تواند عواقب جبران ناپذیری برای مردمان این شهر و کارکنان خدوم شهرداری به دنبال داشته باشد.

به گزارش کُردتودی، بالاخره پس از کش و قوسهای فراوان پرونده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج نیز مانند سایر شهرهای دیگر بسته شد ، و مردم با حضور پرشور خویش پای صندوقهای رای حماسه ای دیگری را خلق کردند ، اما آنچه این دوره از انتخابات را تا حدودی نسبت به چهار دوره قبل متمایز می کرد ،

 

نگاه کارشناسی مردم به نوع انتخاب افراد و منتخبان بود، زیرا تا حدودی خوشبینی در بین مردم نسبت به این ترکیب جدید ایجاد شده است ، اما این پایان راه نیست، بلکه آغاز راهی دشوار برای چهار سال آینده ، که منتخبان هوشیار باشند که مردم به عملکردها و برنامه ها رای خواهند داد ، اما در این مقال می خواهیم سخنی چند با منتخبان جدید شورای شهر سنندج داشته باشیم:

 

1- قطعا روزها چون باد می گذرند ، ودر یک چشم بهم زدن این چهارسال نیز خواهد گذشت ،اما باید منتخبان شورای شهر بادرایت کامل نسبت به وظایف قانونی خویش از مسیر واقعی وظایف اصلی خود که همان بعد نظارتی شورا باشد ، همچو دورهای قبل  دور نشوند ، زیرا متاسفانه در آن دوران شهرداری حیاط خلوت عده ای از اعضاء شوراها برای رسیدن به مقاصد و اهداف شخصی خویش شده بود ، هر چند مردم در پای صندوقهای رای پاسخ این بی توجهی و این دخالتهای نابجا را با عدم اعتماد و حذفشان از گردونه شورا دادند.

 

2- یکی از مهمترین اقدامات و وظایف شورای شهردر اولین روزهای کاری  انتخاب شهردار برای چهار سال آینده خواهد بود ، متاسفانه همواره این انتخاب یکی از پرچالش ترین مباحث در دوره شورای شهرها بحساب آمده است ، امروزه شهرداری سنندج به گواه عامه مردم با بحران جدی مالی روبرو هست ، قطعا سپردن کلید طلایی شهرداری به افراد ناتوان می تواند فاجعه جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

 

تامین حقوق بیش از دوهزار و سیصد نفر نیرو در این برهه  از حساسیت ویژه ای برخوردار است ، اما عده ای که تنها به دنبال منافع شخصی خویش هستند با مطرح نمودن انتخاب شهردار بومی و غیربومی ، آب در آسیاب آنانی می ریزند که دایه مهربانتر از مادر شده اند.

 

زمانی به عملکرد شهردار فعلی سنندج نظری می اندازیم بدون شک پی خواهیم برد که در این بحران شدید مالی ذره ای خلل و وقفه در عمران و پروژه های  شهری و پرداخت به موقع حقوق پرسنل بوجود نیامده است ، با توجه توانایی بالایی شهردار فعلی در تعامل با حاکمیت و مهمتر اینکه روزمه بسیار ارزشمنددر مدیریتهای کلان ، نباید منتخبان مردم خود را قربانی احساسات پوچ و سنتی عده ای که در باطن فقط در فکر تامین خواسته های خویش هستند و واضح تر بگوئیم با اندیشه قرن بوقی نمایند.

 

مگر اطلاع نداریم که در قلب اروپا شهردار شهر  لندن یک مسلمان پاکستانی است ؟ آیا ساکنین لندن به اندازه اینگونه افراد دارای تفکر و اندیشه علمی و دلسوز شهر خویش نیستند ؟ منتخبان مردم باید هوشیار باشند در دام آنانی که می خواهند در چنین مواقعی از آب گل آلود ماهی بگیرند نیافتند ، مطمئن باشید در این برهه حساس و با این مشکلات و بحران موجود در شهرداری سنندج  کوچکترین تغییر در مدیریت شهری می تواند عواقب جبران ناپذیری برای مردمان این شهر و کارکنان خدوم شهرداری به دنبال  داشته باشد، این را بدون اغراق می گویم هرگزینه ای غیر از شهردار فعلی اگر توانست تنها یک ماه حقوق پرسنل شهرداری را پرداخت نماید، بدون شک شاهکار بسیار بزرگی را نموده است .

 

باید در اینگونه مواقع حساس با عقلانیت و تدبیر تنها به روزمه و توان افراد نگاه کنید نه به محل صدور شناسنامه ها یا جغرافیای تولد اشخاص ، چون مردمان فهیم سنندج خدمت و خدمتگزار بودن را از مدیران مطالبه می کنند ، نه خواسته ای دیگری را ، البته چنانچه امروزه به کرمانشاهیان بعنوان غیربومی نگاه می کنیم ، باید  این واقعیت را بپذیریم که  اگر کرمانشاهیان بیشتر از کردستانیها تعصب و غیرت کردبودن را نداشته باشند ، کمتر نخواهند داشت . در ضمن وقتی آن افراد شهر کوبانی را در کشور سوریه برای خودشان بومی می پندارند و برایشان  رخت عزا می پوشند، واقعا بی انصافی است که در کشور خودمان و در این همسایگی کردهای باغیرت  کرمانشاه را بومی ندانند .

ارسالی از شهروند سنندجی

 

انتشار مطالب ارسالی مخاطبان در سایت کردتودی، صرفاً جهت اطلاع رسانی و انعکاس دیدگاه های متنوع سیاسی و اجتماعی است و به دور از جانب گیری از هیچ گروه  و یا فرد خاصی در این سایت منتشر شده است. این سایت در نظر دارد با انتشار نظرات صاحب نظرانی از طیف های گوناگون، چشم انداز متنوع و متوازنی از دیدگاه ها را به کاربران خود در استان کردستان ارائه دهد.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 11:00

کد خبر : 25225

منتشر کننده : M.I

نظرات :

شهردار لندن را ول کنید پاسخ چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 16:54

1
3

شهردار لندن را ول کنید ما در لندن زندگی نمی کنیم منظور شما را می فهمیم که اقای ...باید ابقا شود ولی نظر نماینده در مورد افراد غیر بومی در لینک زیر را بخوانید
http://www.kordira.blogfa.com/post/25559

دلسوز پاسخ پنجشنبه 11 خرداد 1396 | 09:53

7
1

نمایندگان ما همیشه روی نقطه های حساس مردم دست می گذارند ، این حرفهای نمایندگان فقط موج سواری و استفاده از احساسات مردم برای چند رای بیشتر است ! این حرفها را جدی نگیرید . آنها اگر دلسوز من و تو بودند بجای حرف زدنهای بسیار ، در جذب اعتبارات برای استان تلاش میکردند . آنها فقط این روستا و آن روستا و شرکت در مجالس ترحیم و کارشان شده عین ماموستای روستا . عزیزم شهردارهای بومی را هم دیدیم پس اگز دلسوز شهر هستید یک مقداری طرز تفکرت را با استانداردهای امروزی تطبیق بدهید . امروز امنیت من و تو حاصل خون هزاران شهید غیربومی است که راحت زیر کولر مینویسیم و نظر میدهیم . پس بی انصافی بس است

شهروند پاسخ پنجشنبه 11 خرداد 1396 | 10:26

6
0

قطعا زحمات شهرداري فعلي سنندج كه در اين وضعيت ركود اقتصادي كه در كل كشور وسنندج نيز حاكم است توانسته پروژهاي ناتمام را تكميل و حقوق نيروهارا به موقع پرداخت كند واقعا كار بزرگي كرده واين بعنوان روزمه خوبي مي باشد ولي اتخاب شهردار بومي كه درد خود مردم را بداند وبتواند بهتر عمل كند كه بسيار خوب است ولي متاسفانه انتخابهاي قبلي شوراها را ديديم كه بساير ضعيف وجاي بحث را دارد.اين اتنخاب بومي كه مطرح است را بيان نكنند بهتر است .

شهروند 2 پاسخ پنجشنبه 11 خرداد 1396 | 12:06

0
1

خدمات شهردار فعلی قوق العاده ارزشمند و قابل تقدیر است ایشان دکترا دارند و در اعلی درجه خدمت به مردم سنندج هستند ولی یک سوال منطقی را پاسخ فرمایید که این بزرگوار توانا چرا برای شهر خودش دلش نمی سوزد و به انجا از تجربیات و تخصص ما فوق تصور خود خدمت نمی فرماید و دلش برای سنندج می سوزد و خدمات خودش را به ما می فرماید و مار ا اینقدر دوست دارد؟

شهروند پاسخ جمعه 12 خرداد 1396 | 05:21

0
2

ما کرمانشاهی ها را دوست داریم و به کرد بودن آنها نیز افتخار می کنیم. سوال این است که آیا در کرمانشاه و سایر استانهای مجاور نیز ما کردستانی ها را بومی به حساب می آورند؟ مسلما خیر. اکنون اکنون تعداد غیر بومی ها در کردستان به طرز خنده داری افزایش یافته و اگر به همین منوال بگذرد بتدریج ما خود در محل زندگی مان غیر بومی خواهیم شد.

صادق آبیدری پاسخ جمعه 12 خرداد 1396 | 12:40

0
0

این دوست گرامی چنان از تدبیر آقای فخری حرف می زند که آدم را به فکر وامی دارد که این حضرت آغا چه معجزه ای نموده است، مشکل شهرداری سنندج عبارت است از 1- نهادینه شدن فساد و جا خوش کردن افراد مفسد در بدنه شهرداری2- استخدامهای فامیلی در شهرداری به طوری که هر کدام از نهادها و افراد ذی نفوذ تمام افراد ناکارآمد و بی لیاقت خود را که در هیچ جای نظام اداری نمی توانند کار کنند را به شهرداری آورده و به آنها پست می دهند3- نبود منبع درآمدی پایدار برای تامین اعتبارات و بودجه.
در هیچ کدام از این موارد آقای فخری کاری انجام نداده است و در برخی موارد وضعیت حادتر نیز شده است.
اگر حرف بر سر اجرای پروژه هاست این که هنر شهردار نیست زیرا یک ریال از هیچ جا نیاورده و از نفوذ حکومتیش هم استفاده ننموده بلکه تمام این پروژه ها را بر دست شرکتهای پیمانکاری و با وعده و وعید انجام داده و کار به جائی رسیده که تعدادی از این شرکتها که جزو پشتوانه های توسعه و اشتغال کردستان بودند ورشکست شدند.
به تملق و مطالب سفارشی واقعیات را ببینید.

شهروند پاسخ شنبه 13 خرداد 1396 | 10:53

0
0

دوست عزیز شهردار محترم فعلی هرچی توان داشته تا حالا خرج کرده و حالا بهتر است تجربیات خویش را در جای دیگری به کار بندد . شهردار بومی و توانا می تواند بهتر و دلسوزانه تر کار کند.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS