Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

سایه سنگین بیکاری بر سر جوانان کُردستانی/جوان کُرد: جوانان با جیب خالی برای روحانی کف می‌زنند!

جوان کُرد، بیکاری در کردستان، آمار بالای بیکاری، سایه سنگین بیکاری بر جوانان، استاندار کردستان

استان کُردستان جزو چند استان برتر در زمینه آمار بالای بیکاری جوانان است که تاکنون دولت نتوانسته این بحران را کنترل کند.

به گزارش کُردتودی، اقرار استاندار کُردستان در سال 92 به بالا بودن آمار بیکاری در استان و دادن آمارهای غلط به وی نشان داد که مسئولین در گذشته و در دولت کنونی راه حلی اساسی برای این مشکل پیدا نکرده‌اند.

 

تاکید مکرر نمایندگان استان کُردستان بر افزایش آمار بیکاری و رسیدن آمار بیکاران به 40 درصد موجب شده تا موجی از نا امیدی در دل جوانان استان ایجاد شود.

 

وعده‌های روحانی در سال 92 مبنی بر رفع معضل بیکاری و جمع کردن آرای 72درصدی کُردستانی‌ها و همچنین اعتماد دوباره مردم کُردستان به وی در سال 96، این وظیفه را برای روی دوش دولتی‌ها گذاشته که فکری اساسی برای بیکاری جوانان متسعد کُردستان بکنند.

 

"محمد ابراهیم زارعی" فرماندار سنندج در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تاکید بر لزوم ایجاد فضای پرنشاط برای جوانان، گفته که مشکل اصلی جوانان ما بیکاری است.

 

وی افزود: که باید برای رفع این مشکل اقدامات اساسی صورت گیرد چرا که مسئله ازدواج نیز با اشتغال به گونه ای علت و معلول یکدیگرند.

 

اینکه مسئولین واقف هستند که بیکاری مشکل اصلی جوانان و بحران جامعه امروز است قابل تحسین است اما اینکه تا چه اندازه آقایان دولت دوازدهم برای رفع این معضل و تحقق شعار سال که همانا "تولید و اشتغال" است گام‌های واقعی برمیدارند را از میان مردم جستجو کردیم.

 

جوانان با جیب خالی برای روحانی کف می‌زنند‍!

 

کیوان.ب دکترای جامعه شناسی و یکی از جوانان مستعد استان کُردستان در گفتگو با نوای آبیدر می‌گوید: دولت روحانی دچار شعارزدگی مفرط شده چرا که تنها مشکل جوانان را در میتینگ‌های سیاسی، کنسرت، جمع کردن هزاران جوان در ورزشگاه و سخنرانی برای آنان است.

 

وی افزود: جوانان ما نیز که دارای احساسات هستند طبیعتا برای وی سوت و کف و خوشحالی می‌کنند و این در حالی است که با جیب خالی به این مکان پا گذاشته‌اند.

 

این جوان کُردستانی تصریح می‌کند که بیشتر این جوانانی که با غرور می‌گویند "من به روحانی رای می‌دهم"، با بحران بیکاری که در دولت یازدهم به اوج خود رسیده دست و پنجه نرم کرده‌اند.

 

حسن روحانی که در منظارات انتخاباتی به وعده ایجاد 5 میلیون شغل یکی از نامزدها پوزخند می‌زد و وعده ایجاد سالی یک میلیون شغل خود را نیز تکذیب کرد، اکنون باید جوابگوی سیل عظیم جوانانی باشد که بیکاری آنان را به پرسه زدن در خیابان‌ها، قلیان سراها و حتی کشیده شدن به رفتارهای پر خطر دچار کرده است.

 

علاوه بر آن، کارنامه متزلزل نمایندگان دولت در کُردستان در سال‌های اخیر در رسیدگی به مشکلات جوانان استان و ناتوانی آنان در ایجاد شغل پیامی واضح برای روحانی دارد و آن "ایجاد تغییری بزرگ در بدنه دولت و ادارات و استفاده از نیروهای دلسوز، متعهد و مردمی" است.

 

انتهای پیام/نوای آبیدر/M.I

سه شنبه 9 خرداد 1396 | 12:30

کد خبر : 25201

منتشر کننده : M.I

نظرات :

جیب خالی پز عالی پاسخ سه شنبه 9 خرداد 1396 | 13:08

0
1

جوان که جای خود دارد اینجانب پازنشسته پز عالی و جیب خالی دارم یادم هست 50 سال پیش وقتی محصل بودم همکلاسی تنبلی داشتم که پدر و مادرش بزور او را به مدرسه می فرستادند و معلمهای ان زمان هم محصل را کتک می زدند و همکلاسی تنبل همیشه روز شنبه می پرسید تا جمعه چند روز باقی است؟ منظورش رسیدن به یک روز راحت بود که جمعه بود ولی از روز شنبه سوال می کرد تا جمعه چند روز مانده است؟ حالا اینجانب بازنشسته نیز در اول ماه حقوقم را مثل گوشت قربانی به نسیه مغازه ها داده و بدتر از همکلاسی تنبل خود در 50 سال پیش اول ماه می پرسم تا اخرماه که حقوق دریافت کنم چقدر مانده؟جیب خالی و پز عالی بودن بازنشته قابلتوجه مسئولین محترم باد / خودشان برای خودشان جشن تولد نگیرند. یادم هست چند سال پیش مدیر کلی داشتم که عادت داشت از طرف روابط عمومی اداره به ایشان تبریک عرض کنند و بنر تبریک در میدان ازادی نصب می شد به مدیر کل گفتم اخه بابا ابروی ما را نبرید و کم خودمان به خودمان تبریک عرض کنیم که همان شد که 2 ریال خرج از حقوقم به من اضافه کار و غیره نمی داد خدا سلامتش بدارد . چند روز پیش هم عرض تبریک روابط عمومیشهرداری راخطاب به 6 نفر اکثریت شورای شهر در میدان ازادی دیدم. پیشرفت در عرض تبریک برای موفقیتهای نداشته است

علی پاسخ چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 08:46

0
0

دولت روحانی و سازمان مدیریتش فقط سنگ راه هستند. فقط جلوگیری از استخدام این جوانان بدبخت هستند. ببینید در سازمان مدیریت چقدر سنگ جلوی پای این جوانان بدبخت میندازن

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS