کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

وقتی رئیس ستاد انتخاباتی مطالبه‌گر می‌شود!

مطالبلات مردم کردستان از آقای روحانی، روحانی در سنندج، جشن پیروزی روحانی در سنندج، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در سنندج، سالن آزادی سنندج، بنفش ها، اخبار انتخاباتی کردستان، اخبار استان کردستان، اخبار مناطق کردنشین

حال که آقای رئیس ستاد انتخاباتی جوگیر شده و کمیته پیگیری مطالبات تشکیل می‌دهد ولی خود بهتر می‌داند که وضعیت اعتبارات چگونه است. اگر نمایندگان بگویند شاید بشود کمی روی حرف ایشان حساب کرد آنهم که فعلا دو نفرشان به جدال در احراز پست استانداری می‌باشند.

به گزارش کُردتودی، انتخابات باهمه جلوه‌های خوب و بدش به پایان رسید و هر کس از فعالان ستاد انتخابات آقای روحانی خود را محور اصلی پیروزی می‌داند از دولتیان پرتلاش گرفته تا ستادیان پرنشاط در کنار پول‌های  بی‌حساب ازانبان‌های ناصواب!

 

بدین سبب ادعاهای رئیس ستاد روحانی پس از انتخابات در کردستان چنین می‌نماید که او عامل این رأی‌آوری است در حالیکه ظرفیت و اندازه ایشان همان ظرفیت اسفند94 می‌باشد که شاهد آن بودیم البته ایشان خودش بهتر می‌داند آنچه که شرایط موجود را  بوجود آورد ترفندهای تبلیغاتی دولت در سراسر کشور بود که او را نیز سوار بر این موج کردند.

 

بنابراین رفتارهای پس از انتخاباتی رئیس ستاد دور از شان  یک مدعی استاد الهیات دانشگاه بود او که خود را در همه چیز، عالم و مجتهد می‌داند و اظهار نظرات گاه و بیگاهش در امورات دینی و سخنانش در مراسم ختم  بخاری زاهدان  و...  و نیز ژست دینداری که بخود می‌گیرد خودش قضاوت کند، رقص بنفشه‌های کردستان در سالن آزادی سنندج و در جلوی چشم شما عالم دینی با کدامین آیه و حدیثی که آنرا  تدریس می‌کنید همخوانی دارد؟

 

همچنین ادعاهای رئیس ستاد پس از انتخابات، شنیدنی تر از قبل انتخابات می‌باشد آنجاییکه ایشان در کانال تلگرامی خود نوشت؛ کمیته پیگیری مطالبات مردم کردستان را تشکیل داده و از این طریق به کردستان کمک می‌کنیم. البته اگر کمی به عقب برگردید سلف شما در دولت یازدهم همین ادعا را داشتند و آن آقای رحمانی فضلی  که در معارفه استاندار دولت قبل اظهار داشت: من خود را مشاور و معین توسعه کردستان در هیات دولت می‌دانم که البته این حرف ایشان در همان شعار باقی ماند!

 

 حال که آقای رئیس ستاد جوگیر شده و کمیته پیگیری مطالبات تشکیل می‌دهد ولی خود بهتر می‌داند که وضعیت اعتبارات چگونه است. اگر نمایندگان بگویند شاید بشود کمی روی حرف ایشان حساب کرد آنهم که فعلا دو نفرشان به جدال در احراز پست استانداری می‌باشند.

 

از سوی دیگر رئیس ستاد در کردستان  در صفحه تلگرام خود  پس از برگزاری مراسم تقدیر از روسای ستادهای روحانی در سالن وزارت کشور نوشت؛ چرا علمای کردستان جایگاهی مانند مولانا عبدالحمید ندارند؟ چرا روحانیون در کشور همه کاره هستند ولی  در کردستان این طور نیست؟ چرا تشکلی مانند جامعه روحانیت مبارز و یا جامعه روحانیون ندارند؟ چرا باید به عناوین واهی در مقابل هم بایستند؟ و برخی افاضات ضد و نقیض دیگر که حرف‌های خودشان را به چالش می‌کشاند. در اینجا فقط چند مورد کوتاه بخدمت این استاد علوم الهی و سیاسی و جامعه شناس عرض می‌داریم و قضاوت آنرا به وجدان‌های بیدار می‌سپاریم.

 

اولاً ضمن احترام برای شخصیت سیاسی مولوی عبدالحمید، اگر در بین علمای بلوچستان چنین شخصیتی بیرون می‌آید باید گفت که در آنجا واژه زشت خود فروخته (...) هنوز به کار برده نمی‌شود،  یا رواج  پیدا نکرده و یا اصلا وجود ندارد. واژه‌ای که  بارها در نهان و آشکار از زبان شما نسبت به همشهریان و همسنگران سابق خودت بکار برده شده و آخرین بار در انتخابات 94 از تریبون رسمی انتخاباتی یکی از کاندیداهای مجلس آنرا بکار بردید که موجب اعتراض همسنگران سابق خودت هم گردید.علیرغم اینکه خود دارای پیشینه ایثارگری و ارزشی دارید ولی  این واژه مضموم  بارها از زبان شما در پنهان و آشکار شنیده شده است در حالیکه شما نان آنرا می‌خورید البته حساب عقبه ارزشی و خونهایی که نثار انقلاب و کشور نمودید با این احاریف مخدوش نمی‌گردد.

 

 در جریان همین انتخابات دمکراتیک اخیر که خود صحنه گردان آن بودی و زر و زور در آن معنا پیدا کرد چه تهدیداتی از سوی همفکرانت متوجه ماموستاهایی که به کاندیدای رقیب شما تمایل نشان دادند صورت نگرفت؟...  ولی آنها از روی نجابت و بزرگواریشان بروز ندادند. چگونه عالمان شرافتمندی که به نوعی تعلق خاطر به بعضی مراکز قانونی کشور دارند را شما و همفکرانتان متهم به وابستگی می‌کنید در حالیکه خود شما در این انتخابات شدیدا بدنبال جذب آراء بخش‌هایی ازهمان‌ها بودید، آیا باید به آنها اتهام درباری زد؟ در این انتخابات چندین سال گذشته کدام ماموستایی را بجرم رای ندادن بفلان و فلان تهدید به قطع مستمری و یا دیگرخدمات اداری کردند؟

 

اما متاسفانه براحتی عالمان اهل سنت تراز اول منطقه را بجرم اظهار نظر عالمانه مورد انتقاد قرار می‌دهید و آنگاه در جای دیگر همگی را با هر گرایشی به وحدت و انسجام دعوت می‌کنید؟!  آنوقت در این فضای مسموم انتظار دارید از درون آن مولوی عبدالحمیدها بیرون بیاید؟!

 

یادداشت: رشید حکمت

 

انتهای پیام/sh.s

 

یکشنبه 7 خرداد 1396 | 12:42

کد خبر : 25176

منتشر کننده : a.p

شهروند پاسخ دوشنبه 8 خرداد 1396 | 12:45

1
2

افراد عالمی مانند ماموستا برهان عالی در تراز مولوی عبدالحمید بودند که افراد کوردل و احمق با ترور او باعث محروم شدن مردم کردستان از وجود چنین شخصیت های عالیقدری شدند.

عبدالله خاکی پاسخ سه شنبه 9 خرداد 1396 | 09:38

0
2

سالهاست مارئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی را به تناقض گویی ونوسان درگفتار ورفتارمی شناسیم،اما این بزرگوار کاش اشاره می کردند که مولوی عبدالحمید دربیانات اخیرشان درحضور روحانی کلامی رابه زبان آوردند که آشکارا دفاع ازتفکر جدایی دین ازسیاست بود، آنجا که گفت: دین یک امرشخصی است ، وهمه ی هم کیشان این اصلاح طلب معتدل شده نیز سوت وکف زدند!
کاش می گفتند دربهار سال 94 خودحضرتش فرموده بود اگرباربعد هراهل سنتی به روحانی رای بدهد ابله است.
کاش سخنی راکه درجشن پیروزی روحانی درسنندج به حق به زبان جاری کرده بودند درزمان انتخابات هم صادقانه به مردم می گفتندآنجا که «مسئولین استان را نالایق معرفی کردند وازروحانی درخواست تغییرآنهارافرمودند» ولی همین مسئولین نالایق درزمان انتخابات درکناررئیس ستاد انتخاباتی تمام قد می ایستادند وشب وروز فعالیت می کردند.
کاش به نابرابری تبلیغات انتخاباتی ،صرف هزینه های بسیار،کمک های رسانه ای داخل وخارج و...
نیز اشاره ای می فرمودند،آن وقت جاداشت بگوئیم سخن گوی خودخوانده مردم کردستان مظلوم درافاضاتشان صاف وصادق هستند!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید