کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دانشجوی دانشگاه پیام نور کردستان پدیده برتر نخستین جشنواره ملی ایده و طرح‎های فناورانه کشور

هیمن زیبارو, دانشجوی دانشگاه پیام نور کردستان, جشنواره فناورانه, مخترع, مبتکر, معهاون پژوهشی دانشگاه پیام نور کردستان، اخبار دانشجویان کردستان، دانشجویان کردستان، اخبار دانشگاه

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان کردستان تاکید کرد: یکی از پدیده های جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور هیمن زیبارو دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز سقز بود که با ثبت 135 ایده, جایزه ویژه این جشنواره را از آن خود کرد و این بزرگترین افتخار برای استان کردستان است.

به گزارش کُردتودی، دکتر فردین احمدی معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کرددانش، گفت: برای اولین بار در دانشگاه پیام نور, جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور با مشارکت و حضور تمام استان ها برگزار شد.

 

وی افزود: استارت اولیه این جشنواره از دی ماه سال گذشته با اعلام فراخوان آغار شد که علاقمندان از تمامی طیف ها می توانستند طرح های خود را تا آخر فروردین 96  درس امانه این جشنواره به ثبت برسانند.

 

احمدی ادامه داد: بعد از اعلام فراخوان  1572 ایده و طرح در سامانه این جشنواره ثبت شد که سهم استان کردستان 181 طرح و ایده بود و بعد از استان هایی چون تهران, فارس و اردبیل, چهارمین استان فعال این جشنواره بود.

 

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان کردستان گفت: از میان هزار و 527 طرح ارسالی، 1400 ایده دارای شرایط داوری تشخیص داده شد که از این میان 40 طرح به مرحله نهایی رسید و پس از بررسی های علمی و کارشناسانه 10 طرح به عنوان طرح های برتر شناخته شد. 

 

وی یادآور شد: از میان 40 طرح که به مرحله نهایی رسید شد 3 طرح آن مربوط به استان کردستان بود.

 

احمدی تصریح کرد: در حاشیه این جشنواره, نمایشگاه فن بازار برپا شد که شرکت کنندگان طرح های خود را بصورت فیزیکی ارائه کردند و در مقابل سرمایه گذارانی را دعوت کرده بودند که روی طرح ها سرمایه گذاری کنند.

 

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور استان کردستان تاکید کرد: یکی از پدیده های جشنواره ملی ایده و طرح های فناورانه دانشگاه پیام نور هیمن زیبارو دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز سقز بود که با ثبت  135 ایده, جایزه ویژه این جشنواره را از آن خود کرد و این بزرگترین افتخار برای استان کردستان است.

 

از این میان ۴۰ طرح به مرحله نهایی رسیده و پس از بررسی های علمی و کارشناسانه ۱۰ طرح به عنوان طرح های برتر شناخته شد.

 

گفتنی است هیمن زیبارو از دانشجویان مخترع و مبتکر سقزی است که تاکنون در چند جشنواره استانی و ملی موفق به کسب عنوان برتر شده است.

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 1 خرداد 1396 | 09:24

کد خبر : 25071

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

باقی مانده مهلت برجامی ایران به اروپا

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید