کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/محمدرستگار کریمی

ایجاد رعب و وحشت مهم‌ترین ابزار دست اصلاح‌طلبان برای رسیدن به قدرت

رعب و وحشت، اصلاح طلبان، شگرد اصلاح طلبان برای تخریب رقیب، اصولگرایان، انتخابات ریاست جمهوری، اخبار کردی، کردستان، کوردستان

برخی از کاندیداها با استفاده از الفاظ سیاسی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم چنان به مردم القاء می نمایند که اگر وی بر منسب قدرت ننشیند دیگر هرج و مرج فراگیر شده و ایران دچار جنگ های ناخواسته گشته و فلان می شود.

به گزارش کُردتودی، یکی از پوپولیستی ترین شیوه های مذموم در زمان انتخابات ایجاد ،ترس، رعب و وحشت و هراسان " نمودن مردم است.

 

در این روش بدلیل عدم وجود استدلالی برای متقاعد نمودن مردم در زمینه جذب آرائ آنان، به اجبار اقدام به ایجاد رعب و وحشت و فراافکنی های زیادی روی می آورند و ترساندن مردم که اگر من نباشم زمین و آسمان به هم دوخته می شود و چنین و چنان می شود.

 

این روش توهین آمیز و تحقیر کننده نظام سیاسی و مردم از سوی برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری برای جلب نظر مردم و جذب آرائ بیشتر آنان صورت می گیرد، انگار اگر یک فرد و گروه نزدیک به وی بر سکوی ریاست جمهوری ننشیند دیگر تمام دنیا بر این کشور پهناور می تازند و مردم دیگر قادر به دفاع از خود نبوده و دیگر امنیتی در این مرز و بوم وجود نخواهد داشت.

 

اینان می پندارند که تنها آنان سلحشوران میدان جهاداند و اگر آنان در عرصه قدرت قرار نگیرند دیگر کسی برای دفاع از این مرز و بوم نمی تواند اقدامی نماید و انگار تنها آنان هستند که می توانند جلوی تجاوز دشمنان به این مرز را گرفته و از مردم دفاع نموده و مردم را نجات دهند.

 

برخی از کاندیداها با استفاده از الفاظ سیاسی و ایجاد رعب و وحشت در بین مردم چنان به مردم القاء می نمایند که اگر وی بر منسب قدرت ننشیند دیگر هرج و مرج فراگیر شده و ایران دچار جنگ های ناخواسته گشته و فلان می شود.

 

این تهدیدات در حالی صورت می گیرد که کاندیداهای ریاست جمهوری می بایستی ضمن مطالعه و بررسی ظرفیت ها و تهدیدهای موجود نسبت به ارائه راه کارهای لازمه در راستای توسعه همه جانبه ایران اسلامی اقدام می نمودند، اینان به جای دفاع از عملکرد گذشته و ارائه برنامه و چشم انداز برای سال های آتی اقدام به ایجاد رعب و وحشت می کنند و اقدام به اقناع افکار عمومی در این زمینه را پیشه خود می کنند.این همان اقدامی است که امروزه دولتی ها و رسانه های وابسته به آنان در ماه های اخیر به ویژه نزدیک شدن به ایام انتخابات در پیش گرفته اند.

 

اعلام ونزوئلا شدن این کشور پهناور بدون ارائه سند و مدرک و استناد به دلایل عاقلانه و گفتن این امر که اگر ما نباشیم چنین و چنان می شود مدتی است که در دستور کار برخی از دولتمردان قرار گرفته است. انگار تنها اینان مردان عرصه و میدان کارزای اقتصادی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و ... هستند و این در حالی انجام می گردد که تمام شرایط موجود ایران با کشور ونزوئلا بسیار متفاوت بوده و هیچ شرایط آنان هیچ گونه سنخیتی با ایران ندارد.

 

به کلی مشخص نیست آنان چرا این گونه ایران را با ونزوئلا مقایسه می کنند، درست است که در دولت قبلی روابطی با ونزوئلا وجود داشت ولی آیا این امر می تواند دلیلی بر ادعای آنان باشد؟ چرا آنان نمی دانند که وضعیت سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی ونزوئلا با ایران اسلامی بسیار متفاوت است ؟ و مهمتر از این امر آیا اگر امروز وضعیت ونزوئلا اندکی متفاوت بود باز هم این مقایسه را انجام می دادند ؟

 

موضوع مربوط به جنگ یکی دیگر از مهمترین ابزار موجود دولتی ها برای ترساندن مردم در زمینه جذب آراء آنان است که همواره مورد استفاده آنان قرار گرفته است، این امر که اگر ما نباشیم جنگ خواهد شد و این که اگر این دولتی های موجود سرمنسب نمانند دیگر حمله به این میهن پهناور و یکی از ابرقدرت های خاورمیانه حتمی خواهد بود.

 

یعنی عدم حمله نظامی دیگر کشورها به جمهوری اسلامی ایران نه بدلیل دارا بودن قدرت بالای دفاعی بازدارنده است بلکه بدلیل نقش استراتژیک در منطقه است بلکه صرفا مردم به این دلیل امروزه آرامش و آسایش و امنیت را احساس می کنند که این آقازاده ها بر منسب قدرت مانده و هستند!

 

اینک این سؤال پیش می آید که آیا این قدرت دفاعی بازدارنده جمهوری اسلامی ایران بود که کشورهای غربی را مجبور به توافق با ایران در موضوع برجام نمود یا برجام؟ هرچند وزیر خارجه و دولت مردان خود بارها به این امر اشاره نموده اند!

 

در پایان باید متذکر شد که ترساندن مردم از ایجاد جنگ تنها باعث ایجاد ناآرامی و ایجاد تنش می شود و هرچند شاید بتوان از آن در کوتاه مدت بهره کافی ببرند اما در نهایت باعث ایجاد یک جنگ تمام عیار روانی دشمنان بر علیه این مرز و بوم شده و قدرت روانی مردم از سوی دولتمردان به نابودی کشانده خواهد شد و نتیجه عکس خواهد داد لذا بهتر است که دولتمردان به جای ایجاد رعب و وحشت در بین مردم با آنان صادق باشند.

 

یادداشت: محمدرستگار کریمی

 

انتهای پیام/a.p

 

پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 | 15:09

کد خبر : 25014

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید