کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قاضی دادگستری دهگلان:

رقابت سالم و منصفانه در انتخابات مهمترین ابزار مردم سالاری دینی است

انتخابات سالم,انتخاب فرد اصلح,آرامش در انتخابات,برخورد با متخلف,رقابت منصفانه,عدم هتک حرمت نامزدها ,برخورد قانونی با متخلف

یکی از قضات دادگستری شهرستان دهگلان رقابت سالم و منصفانه درا نتخابات را مهمترین ابزارمردم سالاری دینی دانست.

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام محمد رستمی از قضات دادگستری شهرستان دهگلان در جمع مردم شهرستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) با شاره به اهمیت انتخابات و جرایم و تخلفات آن گفت: انتخابات باید شفاف، سالم و عادلانه برگزار شود.


 وی با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) گفت: کسی که شب را به صبح برساند و به امور مسلمانان اهمیت و اهتمام نورزد این شخص مسلمان واقعی نیست .


 حجت الاسلام رستمی گفت: عصاره انقلاب اسلامی با خون شهیدان و قانون جهمور اسلامی ایران است

 

 وی افزود: مهمترین امر دخالت درسرنوشت جامعه امور مسلمانان، دخالت در امور آینده کشور، دفاع از دین اسلام، استقلال کشور و مایوس کردن دشمنانی که قصد نفوذ و سلطه  نسبت به امور مسلمانان را دارند.


 
حجت الاسلام رستمی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: حضور پر شور آینده کشور و مردم را تامین  و باعث تقویت امنیت درکشور شده است و دشمنانی که دربرون مرزها قصد شان چپاول و غارت اموال مسلمانان است تا برآن مسلط شده و آنر غارت نمایند، نا امید می شوند.


 وی یکی از مصادیق بارز امور مسلمانان که اهمیت بسیار دارد را موضوع شرکت درانتخابات دانست و گفت: انتخابات آیینه تجلی حضور و مشارکت ملت در تعیین سرنوشت خویش است و حضور گسترده نقشه های شوم دشمنان را نقش برآب خواهد کرد.


 
 رستمی افزود: ملت بزرگ ایران اسلامی که بر نقش حضور خود در انتخابات به خوبی واقفند و واهمیت آن برکسی پوشیده نیست.

 

وی در ادامه گفت: یکی از ابزار مردم سالاری دینی آزادی و رقابت منصفانه و سالم در برگزاری انتخابات است که نامزدهای انتخاباتی یک رقابت سالم داشته و مردم هم در فضای امن و آرام فرداصلح را ازبین اشخاص انتخاب کنند.


 
رستمی گفت: انتخاب کسی که به امور مسلمانان اهتمام ورزیده و خدمتگزار مردم و جامعه اش باشد نشان پیشرفت مردم آن جامعه است.


 وی با اشاره به قانو جامع و کامل در خصوص جرائم انتخاباتی گفت: باید قانون باز دارندگی وجود داشته باشد تا اگر کسی  قصد به سخره کشیدن انتخابات داشته باشد سریع با او برخورد شود و مردم با آرامش و امنیت کامل در شرایط عادلانه فرد اصلح، خدمتگزار  و دلسوز به امور مردم و نظام اسلامی را انتخاب کنند.


 
رستمی ضمن اشاره به تخلفات انتخاباتی گفت: وظیفه پیشگیری از جرم به عهده قوه قضائیه نهاد شده  و درشروع انتخابات خرید و فروش رای در مکان رای گیری یا پای صندوق رای،  رای دادن با شناسنامه جعلی، رای دادن بیش از یکبار رای، توصیه به رای دادن برای شخصی ازطریق شعبه اخذ رای  و یا هر فرد دیگر جرم محسوب شده که جریمه و حبس نیز دارد و  قانوگذار هدف از این کار را  داشتن انتخابات عادلانه  و انتخاب شخص اصلح است.

 

 وی در ادامه گفت: فعالیت کارمندان  در ساعات اداری  واستفاده از وسایل وزارتخانه ، ادارات، شرکتهای دولتی و نهاده ها و موسساتی از بودجه دولت و در اخیتار گذاشتن  امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب جرم است  و نباید برای شخص وکاندیدای و نامزدها تبلیغ کنند.


حجت الاسلام رستمی در ادامه گفت: دواطلبان انتخابات به هیچ وجه مجاز به هتک حرکت دیگران نیستند و با متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.


 وی با اشاره به فعالیت در فضای مجازی گفت: اگر کسی هرگونه محتوای توهین و یا تخریب در فضای مجازی علیه انتخابات و نامزدها انجام دهد جرم است و با او در صورت اثبات برخود قاطع خواهد شد.


رستمی در پایان افزود: حضور گسترده مردم و مشارکت عمومی باعث امنیت کشور و نا امیدی دشمنان شده و مردم ایران اسلامی در 29 اردیبهشت  باحضور پر رنگ مشتی محکم بر دهن یاوه گویان و دشمنان ایران اسلامی خواهند زد.

 انتهای پیام/دهگلان شیدا/M.I
 

 

شنبه 23 اردیبهشت 1396 | 07:25

کد خبر : 24914

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید