Go Up
kurdtoday
گروه : سیاسی

سواستفاده ابزاری از مقدس واژه ای با نام حقوق شهروندی در کردستان

سوء استفاده ابزاری، کردستان، حقوق شهروندی در کردستان، قانون اساسی کشور، سوءاستفاده روحانی از حقوق شهروندی

پدیده ای نوظهور و تبلیغاتی با عنوان رونمایی از حقوق شهروندی شوخی و توهینی بزرگ به مردمیست که روزی با دنیایی پر از آرزوها حسن روحانی را انتخاب نمودند و حال در کمال وقاحت بجای پایبندی به قانون شهروندی از حقوق شهروندی رونمایی می نماید.

به گزارش کُردتودی، بر اساس نص قانون اساسی کشور، مردم کرد ایران زمین به ویژه جمعیت بسیار کثیری از آنان که از نظر مذهبی اهل سنت قلمداد می گردند، دارای حق برابر با سایر شهروندان این کشور می باشند. این موضوع یک اصل قانونی و یک مشخصه دولت اسلامی و نیز از شاخصه های برابری و حقوق یکسان در مفاهیم نوین حکومتداری است.


واقعیت امر این است که قوه مجریه به عنوان بازوی اجرایی کشور موظف بر اجرای کامل نص قانون اساسی در کشور است. اما آنچه در این سال ها دیده شد این بوده است که رئیس جمهوران اخیر کشور همه و همه خود معاندان حقوق شهروندی مردمان این سرزمین بوده اند. در حالی که این حق برابر را قانون برای شهروندان کُرد تعریف نموده است.


آنچه باعث شده است که نخبگان و برجستگان سیاسی کردستان در بازی و معامله انتخابات ارتقای جایگاه شهروندی مردم کردستان (برابری حقوق شهروندی) طرح نمایند این است که رئیس جمهوری مامور به تحقق این مهم است.


با نگاهی به فراز و فرودهای بسیار ناچیز حقوق شهروندی در کردستان روشن می شود که هیچ گفتمانی نتوانسته است حتی در سطح حداقلی برآورد کننده خواسته های مردم کرُد از مفهوم حقوق شهروندی باشند. حتی دولت اصلاحات با آن همه بلندپروازی های مدرن خود نتوانست در برابر حقوق شهروندی مردم کردستان کرنش نشان دهد.


تحلیل عملکرد دولت روحانی از حقوق شهروندی نیز این است که این مهم به یکی از اصلی ترین دستمایه های سواستفاده های انتخاباتی ایشان و یاران منتفعشان در کردستان از این کلید واژه بدل گشته است. واقعیت امر این است که پدیده ای نوظهور و تبلیغاتی با عنوان رونمایی از حقوق شهروندی شوخی و توهینی بزرگ به مردمیست که روزی با دنیایی پر از آرزوها حسن روحانی را انتخاب نمودند و حال در کمال وقاحت بجای پایبندی به قانون شهروندی از حقوق شهروندی رونمایی می نماید.


واقعیت امر این است که کردستان از رونمایی حقوق شهروندی دور از عمل و از شعارهای پوچ انتخاباتی آقای روحانی و عده ای منفعت طلب (که صرفا در ایام انتخابات ظهور می کنند) خسته شده است و کردستان تشنه یک گام عملی و اجرایی در راستای این رویکرد است.

انتهای پیام/M.I

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 | 11:00

کد خبر : 24745

منتشر کننده : M.I

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS