کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دبیر ستاد انتخابات سنندج:

انتشار اطلاعات داوطلبان رد صلاحیت شده در فضای مجازی جرم است

فرمانداری سنندج، دوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی، شهرستان سنندج، انتشار اطلاعات دواطلبان رد صلاحیت شده، فضای مجازی

دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج گفت: اخبار و اطلاعاتی در مورد «رد صلاحیت» برخی داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در فضای مجازی منتشر شده که این کار "جرم" است.

به گزارش کُردتودی، موحد امان‌اللهی معاون سیاسی فرماندار شهرستان سنندج اظهار داشت : متأسفانه از چند روز گذشته اخبار و اطلاعاتی در مورد «رد صلاحیت» برخی داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در فضای مجازی استان منتشر شده که این کار "جرم" است.

 
امان اللهی افزود: براساس ماده 31 قانون مطبوعات و ماده 17 جرایم رایانه‌ای انتشار اسامی داوطلبان «رد صلاحیت» شده در فضای مجازی و فضای حقیقی جرم است و پیگرد قانونی دارد و از طریق دادستانی مرکز استان کردستان این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
 
 
معاون سیاسی فرماندار تصریح کرد: انتشار اسامی داوطلبان «رد صلاحیت» شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در فضای مجازی استان یک نوع بداخلاقی است که متأسفانه در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب آنها را انعکاس می‌دهند.
 
 
دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج بیان کرد: انتشار اسامی داوطلبان «رد صلاحیت» شده پنجمین دوره انتخابات شورای شهر سنندج از سوی برخی افراد در فضای مجازی علاوه بر اینکه یک نوع بداخلاقی در فضای سیاسی و رسانه‌ای است بلکه جرم نیز محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.
 
 
امان‌اللهی افزود: از مجموع 238 نفر داوطلبان ثبت‌نام شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج، 183 نفر از آنان در هیئت نظارت و هیئت اجرایی شهرستان سنندج تأیید صلاحیت شدند.
 
 
وی اظهار کرد: 26 نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در هیئت اجرایی شهرستان و 20 نفر در هیئت نظارت شهرستان سنندج رد صلاحیت شدند.
 
 
معاون سیاسی فرماندار و دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج گفت: از مجموع 238 نفر از داوطلبان ثبت‌نام شده پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج 9 نفر قبل از فرایند بررسی صلاحیت انصراف دادند.
 
 
وی گفت: از 183 نفر تأیید شده داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در هیئت نظارت و هیئت اجرایی شهرستان 2 نفر از آنان که تأیید صلاحیت شده بودند بعد از ابلاغ انصراف دادند.
 
 
معاون سیاسی فرماندار و دبیر ستاد انتخابات شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: اسامی کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر سنندج در روز 18 اردیبهشت‌ماه به صورت رسمی اعلام می‌شود و تا این روز اجازه اعلام افراد تأیید شده را نداریم و اسامی کسانی هم که رد صلاحیت شده‌اند محرمانه است چون، براساس قانون طبقه‌بندی شده اسناد محرمانه، این کار جرم است و قابل پیگرد بوده و برابر قانون 6 ماه حبس دارد.
 
انتهای پیام/M.I
 

پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 | 09:05

کد خبر : 24630

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید