کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بانه رکوردار بارش های اخیر کردستان

هواشناسی کردستان، بانه، بانه رکوددار بارندگی در استان، بیشترین بارندگی

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با ورود سامانه بارشی اخیر شهرستان بانه با ثبت بیش از 76 میلیمتر بارندگی، رکوردار بیشترین میزان بارش در استان شد.

به گزارش کُردتودی، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با ورود سامانه بارشی اخیر شهرستان بانه با ثبت بیش از 76 میلیمتر بارندگی، رکوردار بیشترین میزان بارش در استان شد.

 

علی پناهی در گفتگو با ایرنا افزود: با ورود یک سامانه بارشی به غرب کشور از پنجشنبه هفته قبل بارش ها در کردستان آغاز شد و تاکنون بیشترین مقدار بارش در بانه با 76.9 میلیمتر ثبت شده است.

 

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 577 میلیمتر بارندگی در بانه ثبت شده که این مقدار در مقایسه با 842 میلیمتر سال گذشته در حدود 31 درصد کاهش یافته است.

 

وی اضافه کرد: در همین مدت میانگین میزان بارش ها در استان 41 میلیمتر بوده و بعد از بانه بیشترین بارش ها در مریوان 58، سروآباد 56، کامیاران 33 ثبت شده و بارش در سنندج 33 میلیمتر بوده است.

 

پناهی با اشاره به بارش ها در شبانه روز گذشته در کردستان نیز گفت: در این مدت بیشترین بارش در کامیاران24.7 میلیمتر، موچش 22.2 و قروه 13 میلیمتر بوده است.

 

وی با اشاره به خروج این سامانه از اواخر امروز گفت: از امروز این سامانه کم کم از استان خارجش ده و برای روزهای دوشنبه و سه شنبه جوی پایدار در منطقه حاکم خواهد بود.

 

به گفته وی در شبانه روز گذشته زرینه با دمای هوای 1.2 درجه و سلین هورامان با دمای هوای 21 درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقطه استان بودند و در همین مدت حداقل و حداکثر دمای هوای سنندج 7.4 و 14 درجه سانتیگراد بوده است.

 

از ابتدای سال زراعی جاری تا 26 فروردین 96 حدود 402 میلیمتر بارندگی در استان ثبت شده که این مقدار در مقایسه با سال گذشته32 درصد کاهش پیدا کرده است.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلیمتر بوده که این مقدار 2 برابر میانگین کشور است.

انتهای پیام/M.I

دوشنبه 28 فروردین 1396 | 08:00

کد خبر : 24460

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید