کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

انتخاب دیواندره به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کردستان

فرماندار دیواندره، پایلوت اقتصاد مقاومتی، دیواندره

فرماندار دیواندره از انتخاب شهرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در استان کردستان خبرداد.

به گزارش کُردتودی، فرماندار دیواندره از انتخاب شهرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در استان کردستان خبرداد.

 
به گزارش کردپرس، در اولین جلسه اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید جعفر توان فرماندار دیواندره اظهار کرد: شهرستان دارای ظرفیت‌های بالا در بخش‌های گردشگری، دامپروری و کشاورزی است که متاسفانه به خوبی این  پتانسیل‌ها در راستای تولید و اشتغال فعال نشده است.
 
 
وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: با استفاده از شناسایی پتانسیل‌ها و ضعف‌های شهرستان باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدوین شود و در رفع موانع تلاش کنیم.
 
 
توان ادامه داد: خدمت به مردم باید در اولویت قرار گیرد چون مردم پیگیر مطالبات هستند و تنها با کار کردن می‌توان رضایت مردم را جلب کرد.
 
 
فرماندار دیواندره تصریح کرد: مشکل جامعه بیکاری است بانک‌ها و دستگاه‌های که تسهیلات جهت اشتغال‌زایی در خدمت مردم قرار می‌دهند باید از صفر تا 100 این طرح‌ها را دنبال کنند مبادا تسهیلات در جای دیگری هزینه شود.
 
 
امام جمعه شهر دیواندره نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت اقتصاد در جامعه گفت: مسلمانان هم در زمان پیامبر با تحریم اقتصادی مواجه شدند اما سرمایه حضرت خدیجه به کمک آنها آمد امروز هم سرمایه داران باید رسالت حضرت خدیجه را دنبال کنند و در شهرستان جهت اشتغال‌زایی سرمایه‌گذاری کنند.
 
 
معروف خادی ادامه داد: مسئولان نباید بخاطر کارهای سیاسی و جناحی از خدمت به مردم غافل شوند. بلکه باید تلاش کنند وضعیت اشتغال و اقتصاد مردم بهبود یابد.
 
 
رئیس جهاد کشاورزی دیواندره هم در این جلسه گفت: کشاورزی محور توسعه است بویژه در شهرستان دیواندره که اقتصاد مردم به کشاورزی مربوط است.
 
 
حمید رضا وزیری ادامه داد: در حوزه دامپروری متقاضیان زیادی داریم که نتوانستیم به همه آنها تسهیلات اعطا کنیم همچنین در حوزه های شیلات و زنبورداری مردم خواهان فعالیت هستند که باید مورد حمایت قرار گیرند.
 
 
وی افزود: توسعه دام سبک در شهرستان دیواندره جای کار دارد و افراد متقاضی در این زمینه را شناسایی کرده ایم.
 
انتهای پیام/M.I

دوشنبه 21 فروردین 1396 | 11:01

کد خبر : 24342

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید