کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

درآمدی بر یادداشت «ما نیز مطالباتی داریم»

آزموده را آزمودن خطاست/ مطالباتی که تکراری و خسته‌کننده شده‌اند

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، ستاد انتخاباتی روحانی در سنندج، ستاد انتخاباتی روحانی در کردستان، ستاد انتخاباتی روحانی در مریوان، ستاد انتخاباتی روحانی در سقز، ستاد انتخاباتی روحانی در بانه، ستاد انتخاباتی روحانی در بیجار، ستاد انخاباتی روحانی در قروه، س

خبرهایی از مخالفت اصلاح طلبان استان کردستان و تهران با رئیس ستادی آقای ج منتشر شده که این بهانه‌ای شده که ایشان دیدگاه‌های تکراری خود را در فضای مجازی مطرح کند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، چند روزپیش درخروجی نشست شورای اصلاح طلبان کردستان مطلبی را با انتخاب آقای ج بعنوان رئیس ستاد آقای روحانی مطرح گردید که منجر به یادداشتی توسط ایشان با عنوان «مانیز مطالباتی داریم» گردید. این یادداشت آمیخته با اعتراض و تشکر و مطالبه و راهکار آینده بود که نهایتاً با طرح موارد یازده گانه‌ای بعنوان مطالبات و شرط پذیرش ستاد انتخاباتی آقای روحانی ختم نموده‌اند.

 

 آنچه که از وضعیت داخلی اصلاح طلبان مشخص شده انتخاب ریاست ستاد تاکنون سرانجام نگرفته و به گفته‌هایی به شیوه‌هایی متفاوت در صدد ایجاد ستاد می‌باشند و فعلاً تصمیم‌گیری در خصوص ستاد دچار شرایطی گردیده که حاکی از دیدگاه‌های مختلف در بین آنان می‌باشد و ستاد انتخاباتی اصلاحات و اعتدال و توسعه و دولت دوازدهم چندان هم قابل تجمیع نمی‌باشد که فردی بتواند همه اینها را نمایندگی کند.

 

همچنین با توجه به روحیات آقای ج و حاشیه هایی که در دور دوم انتخابات مجلس اخیر در سنندج و مریوان به وجود آورد همان بلا را بر سر رئیس جمهور آینده نیز خواهد آورد که به نظر می‌رسد تحلیلگران مجموعه اصلاحات استان و تهران عاقلتر از آنند که این حاشیه ها را به داخل ستاد خود وارد کنند.

 

همچنین خبرهایی از مخالفت اصلاح طلبان استان و تهران با رئیس ستادی آقای ج منتشر شده که این بهانه‌ای شده که ایشان دیدگاه‌های تکراری خود را در فضای مجازی مطرح کند. البته طرح ریاست ستادی ایشان در حد یک تعارف از سوی بعضی اصلاح طلبان استان بود که وابستگی خانوادگی با نماینده نقده و اشنویه بعنوان عضو فعال فراکسیون امید مجلس نیز استفاده شده که ظاهراً آنهم به داد مرد سیاستمدار فصلی نرسید.

 

 شروط آقای ج برای پذیرش ستاد انتخابات ریاست جمهوری هم شنیدنیست. اجرای بندهای قانون اساسی و تدریس زبان وادبیات کردی در مدارس و دانشگاه‌های کردستان ( گویا این شخصیت دانشگاهی از تاسیس رشته زبان ادبیات کردی در دانشگاه سنندج خبر ندارد) و انتصاب استاندار کرد و استفاده از نخبگان کرد در بدنه مدیریت‌های کلان و همچنین سفیر و غیره جزء شروط پذیرش ریاست ستاد انتخابات استان توسط ایشان می‌باشد.

 

 گویا رئیس ستاد در این جایگاه بجای نامزد رئیس جمهوری برنامه‌هایش را مطرح می‌کند ! برخی بندهایی که در «مطالباتنامه » آقای ج آمده از اندازه ریاست ستاد انتخاباتی بالاتر است و آنها را باید کاندید ریاست جهموری اعلام کند.

 

در یکی از بندهای این شروط؛ انتخاب نماینده ولی فقیه از بین علمای اهل سنت دراستان کردستان می‌باشد آیا فقیه سیاستمدار! نمی‌داند که این جایگاه در حوزه اختیارات ریاست جمهوری نمی‌باشد؟ و یا بعضی مطالبات دیگر چه ارتباطی به ستاد انتخابات ریاست جمهوری دارد؟ اگر قرار باشد که اینها جزو شروط پذیرش ریاست ستاد برای یک انتخابات باشد که مشکلی دیگر باقی نخواهد ماند که رئیس جمهور آنرا تبلیغ کند. پس کاندیداهای ریاست جمهوری بعدی چه چیزی برای مطرح کردن داشته باشند؟ ضمن اینکه هم ایشان و همفکرانشان بهتر می‌دانند که همه این مطالب در چهار سال قبل توسط آقای روحانی داده شد و عملی نگردید. ما هم در اینجا با ایشان همصدا می‌شویم که چرا عملی نشدند؟

 

انتهای پیام/sh.s

شنبه 19 فروردین 1396 | 14:32

کد خبر : 24304

منتشر کننده : a.p

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید