کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تجمع اعتراضی شهروندان سروآبادی به دفن زباله های شهر مریوان در سروآباد/شهردار سروآباد:دیگر تکرار نخواهد شد

شهرداری سروآباد، تخلیه زباله های مریوان در سروآباد،اعتراض مردم به شهرداری

شهروندان و فعالان محیط زیست سروآباد با تجمع در مقابل شهرداری نسبت به تخلیه زباله های شهر همجوار در محل تخلیه زباله های این شهر ابراز نگرانی کردند.

به گزارش کُردتودی، شهروندان سروآباد و فعالان محیط زیست این شهر در پی انتقال و تخلیه زباله های شهر مریوان در محل دفن زباله های شهر سروآباد با در دست داشتن برگه های اعتراض آمیز و منع دفن زباله های شهرهای دیگر در شهر سروآباد جلوی شهرداری سروآباد تجمع نمودند.

 

این افراد در پاسخ به خبرنگار ما که از خواسته ی آنها از شهردار و مدیریت شهری و دلیلل تجمعشان پرسید گفتند: ما به عنوان ساکنین این شهر و حافظان محیط زیست نمی خواهیم که شهرمان محل دپوی زباله های شهرهای دیگر باشد و چرا باید در مقابل همکاری شهرداری سروآباد با شهرداری مریوان نگین سرسبز کردستان بوی تعفن و ورودی شهر زیبای سروآباد که مکان نامنااسبی هم برای دپوی زباله هاست چهره ی زشتی به خود بگیرد.

 

به گفته یکی از این افراد : از روز چهار شنبه سوری به بعد چندین بار با وسایل نقلیه مختلف شهرداری مریوان اقدام به انتقال و تخلیه زباله هایش به شهر سروآباد نموده و ما هنوز نمیدانیم که چرا و در قبال آن چه مزیتی نصیبمان شده است.

 

وی ادامه داد: علارغم اینکه مکان فعلی دفن زباله های شهر سروآباد نامناسب بوده و در ورودی این شهر قرار دارد و هر مسافر و گردشگری قبل از ورود به این شهر با چهره ی زشتی از دپوی زباله های و بوی نا خوشایندی مواجه می شود اما نمیدانم دیگر اضافه کردن زباله های شهرهای دیگر به آنها غیر منطقی است.

 

این افراد همزمان و همصدا خواستار عدم تکرار چنین سناریوهایی از سوی شهرداری بودند و با اعلام اینکه این شهر نیز دارای حامیان محیط زیست و حافظان طبیعت هستند از شهرداری خواستند که نباید تن به همکاری در این گونه موارد با شهرداری های دیگر نماید.

 

گویا مدتی است که شهر مریوان که در 35 کیلومتری شهر سروآباد قرار دارد با مشکل جمع آوری و دپوی زباله های شهر باتوجه به اعتراض ساکنین عصرآباد مکان قبلی دفن زباله های این شهر مواجه شده است.

 

گفتنی است شهردار سروآباد در پاسخ به اعتراض جوانان و فعالان محیط زیست سروآباد و این شهروندان گفت: تا کنون یک مورد این شهرداری با شهرداری مریوان همکاری نموده است.

 

وی اظهار کرد: پس از آن یک مورد هیچ گونه تخلیه ی زباله ای صورت نگرفته و هر گونه کامیون تخلیه زباله ای که از شهرداری مریوان آمده برگشت داده شده است.

 

حسینی همچنین در پاسخ به سوال یکی از افراد که در مورد دلیل انتقال بیش از صد تن زباله که شب گذشته از مریوان آمده بود چه بوده است گفت: با توجه به هماهنگی شهردار مریوان با استانداری و و سپس با فرمانداری سروآباد گویا این اقدام صورت گرفته است.

 

شهردار سروآباد همچنین دریافت هر گونه مبالغی را از شهرداری مریوان را تکذیب نموده و گفت: مقرر گردیده که در کل استان هر دو شهر و سه شهر که در نزدیکی و مجاورت یکدیگر قرار دارند اقدام به خریداری و ساماندهی مکانی برای دپوی زباله های شهری نمایند.

 

وی در پایان اذعان کرد: بر همین اساس قرار شده که شهرداری های سروآباد و مریوان نیز مکان مناسبی که هیچگونه مزاحمتی برای شهروندان دو شهر ننماید را با مبلغ مشخص و اعتبار معینی بیش از یک میلیارد ریال برای این امر خریداری نموده و من بعد نیز شهرداری های دو شهر در آن مکان اقدام به تخلیه ی زباله نمایند.

 

 کردتودی- اعتراض به دفن زباله ها، سروآباد

 

 کردتودی- اعتراض به دفن زباله ها، سروآباد

 

 کردتودی- اعتراض به دفن زباله ها، سروآباد

 

 کردتودی- اعتراض به دفن زباله ها، سروآباد

 

منبع: اورامانات

 

انتهای پیام/h.e

سه شنبه 15 فروردین 1396 | 20:44

کد خبر : 24231

منتشر کننده : ف و/HW

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید