کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تخلف مالی و رسانه‌ای به سبک اصلاح‌طلبان دولتی در کردستان

اصلاح طلب رانت خوار, فساد مالی در عرصه رسانه کردستان, اصحاب رسانه کردستان, آگهی دولتی, تخلف اصلاح طلبان کردستان, تخلف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

آقای اصلاح‌طلب رانت خوار, که خود را از پدرخوانده‌های اصلاحات در کردستان قلمداد می‌کند با فعال نمودن چندین نشریه به اسم دختر، پسر و همسرش عرصه را بر جوانان جویای کار کردستانی تنگ کرده است و در اقدامی تأسف‌بار که با چراغ سبز مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری و ثبت و اسناد صورت گرفته است طی 3 ماه اخیر اقدام به جذب همه آگهی‌های انحصار وراثت، بسیاری از اگهی‌های مرتبط با ثبت شرکت‌ها و دادنامه‌های دادگستری نموده است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، عرصه رسانه و فعالیت‌های مطبوعاتی یکی از تخصصی‌ترین عرصه‌ها در هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و با توجه به حساسیتی که این عرصه دارد همواره معیارها و شاخص‌هایی برای ورود افراد در این دریای پرتلاطم درنظر گرفته می‌شود.


استان کردستان نیز با توجه به شرایط ویژه جغرافیایی، سیاسی و منطقه‌ای خویش دارای اهمیت ویژه‌ای از نگاه رسانه‌ها بوده و فعالیت‌های رسانه‌ای در این استان نیز یکی از پرمخاطره‌ترین مشاغل محسوب می‌شود.


در کنار قلم‌فرسایی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران کردستانی در نشریات محلی و خبرگزاری‌ها شاهد فعالیت سرپرستی ده‌ها نشریه سراسری در این استان نیز هستیم که شاید بیشتر این دفاتر نشریات سراسری را جوانانی جویای کار اداره می‌کنند که برای تأمین کورسوی معیشت خویش به این امر مبادرت ورزیده و برای روزنامه‌های متمول سراسری اقدام به جذب آگهی‌های دولتی و دادنامه‌ها و سایر آگهی‌های ارجاعی از دادگستری و ثبت و اسناد می‌کنند.


در این وادی نیز یک سری افراد متمول که مشاغلی داشته و دوران بازنشستگی خویش را طی می‌کنند با استفاده از رانت‌ها و رابطه‌های سیاسی اقدام به دریافت احکام سرپرستی چندین نشریه سراسری نموده و عرصه را بر جوانان فاقد شغل و درآمد کردستانی تنگ کرده‌اند.


آقای اصلاح طلب رانت خوار, یکی از این افرادی است که با استفاده از رانت اصلاح‌طلبی و چراغ سبز مدیران اصلاح‌طلب دولت یازدهم در رأس آن‌ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به ضایع‌کردن حقوق سایر سرپرستان نشریات سراسری و حتی نشریات محلی در استان کرده‌است.


این آقا که بازنشسته نیروی انتظامی بوده و مشاغل آزادی همچون بنگاه‌داری معاملات اتومبیل را نیز در کارنامه خویش دارد طی یک دهه اخیر وارد عرصه جذب آگهی‌های دولتی، دادگستری و ثبت و اسناد شده و با هماهنگی‌هایی که با بدنه کارشناسی شوراهای حل اختلاف، دادگستری و ثبت و اسناد نموده است بر تأمین معیشت سایر فعالان این عرصه تأثیری منفی گذاشته و روز به روز بر تخلفات این شخص افزوده می‌شود.


این آقای اصلاح‌طلب که خود را از پدرخوانده‌های اصلاحات در کردستان قلمداد می‌کند با فعال نمودن چندین نشریه به اسم دختر، پسر و همسرش عرصه را بر جوانان جویای کار کردستانی تنگ کرده است و در اقدامی تأسف‌بار که با چراغ سبز مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری و ثبت و اسناد صورت گرفته است طی 3 ماه اخیر اقدام به جذب همه آگهی‌های انحصار وراثت، بسیاری از اگهی‌های مرتبط با ثبت شرکت‌ها و دادنامه‌های دادگستری نموده است.


رانت این آقای اصلاح‌طلب آنچنان در بدنه کارشناسی شورای حل اختلاف، دادگستری و ثبت و اسناد ریشه دوانده است که بسیاری از کارشناسان این نهادها به صورت عینی افراد مراجعه کننده را به نشریات تحت امر وی ارجاع می‌دهند و حتی در تابلو اعلانات اصلی این نهادها هم برای وی تبلیغات محیطی انجام می‌دهند.


به منظور پیگیری این معضل طی چند ماه اخیر اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات به ویژه مدیر این خانه نیز با مسئولان ارشد استانی اعم از استاندار، مدیرکل روابط عمومی استانداری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جلساتی داشته‌اند و در این راستا نیز به همراه کارشناس مسئول مطبوعات استان با مدیرکل ثبت و اسناد استان جلساتی را برگزار کرده‌اند اما رانت سیاسی و مالی این آقای اصلاح‌طلب آنچنان قوی است که حتی مدیران این نهادها هم نمی‌توانند ریشه این مفسده را بخشکانند.


نفوذ این آقای اصلاح‌طلب رانت‌خوار در بدنه شورای حل اختلاف آنقدر زیاد است که طی چند روز گذشته یکی از سرپرستان نشریات سراسری در استان برای امورات خانوادگی خویش سعی بر انتشار آگهی حصروراثت در نشریه سراسری تحت سرپرستی خویش داشته که رانت موجود در شورای حل اختلاف به این شخص اجازه عمل نداده و وی را مجبور کرده‌اند که آگهی حصروراثت خویش را به آقای ا.ر بدهد.


این تخلف آشکار توسط این سرشاخه اصلاح‌طلبان در کردستان آنچنان تابلوست که همه فعالان رسانه‌ای را در استان مبهوط خود کرده است و چنین امتیازی برای هیچ شخصی در هیچ استانی درنظر گرفته نشده است و انگار کردستان کشوری دیگر در این سرزمین است که قوانین نانوشته خویش را دارد.


اعتراضات سرپرستان نشریات سراسری و نشریات محلی استان طی چند ماه اخیر در خصوص تخلف آشکار این آقا به جایی نرسیده است و انگار همتی در بین مسئولان اصلاح‌طلب تدبیر و امید برای جلوگیری از سوءاستفاده رانت‌های مالی و سیاسی حلقه محرمان خویش در استان وجود ندارد.نویسنده: یکی از فعالان عرصه رسانه کردستان

 

انتهای پیام/a.p

شنبه 28 اسفند 1395 | 07:00

کد خبر : 23963

منتشر کننده : a.p

بنده خدا پاسخ جمعه 27 اسفند 1395 | 22:03

0
2

اخرین فرزند پدرم برادری است که اکنون 30 سال دارد یادم هست خانواده پر جمعیت 14 نفری بودیم مرحومه مادرم خورشتی درست می کرد تا با برنج بخوریم این برادر اخری ناز نازی قابلمه خورشت را بغل می کرد و جیغ و داد و فریاد می کرد و میگفت همش مال من> بالاخره خورشت را تنها می خورد و 13 نفر بعدی برنج خالی و سفید می خوردیم و بخاطر جیغ و داد این برادر اخری همه از خوردن خورشت با پلو صرف نظر کرده و برنج خالی می خوردیم. خلاصه خورشت همش مال من / والله من از موضوع فوق خبر ندارم و اظهار نظر نیز نمی کنم ولی بطور منطقی از همش مال من دل خوشی ندارم. انحصار طلب حالا هر حزب و جنحی باشد مرا بیاد همش مال من می اندازد

هیوا پاسخ شنبه 28 اسفند 1395 | 08:24

0
2

کاش هرچه زودتر مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان مشخص می شد و یا سرپرستی را به کسی غیر از مدیرکل سابق کردستان و فعلی کرمانشاه می دادند.
معلوم نیست چگونه یک فرد وقتی مدیرکلی یک استان دیگر را برعهده دارد می تواند همزمان سرپرستی استان کردستان را نیز برعهده بگیرد و وقتی که در این استان حضور ندارد به مدیریت آن بپردازد!!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید