Go Up
kurdtoday
در مراسم بزرگداشت هفته زن عنوان شد:گروه : اجتماعی

زنان می توانند پیشگامان تغییر در جهان باشند

بزرگداشت هفته زن ،زنان موفق کامیارانی،مشاور فرماندار کامیاران ،اشتغال و مدیریت زنان،قدر و منزلت فاطمه

مشاور اموربانوان فرمانداری کامیاران گفت: زنان می توانند پیشگامان تغییر در جهان باشند؛ البته این تغییر باید ابتدا از خود فرد آغاز شد و به خانواده و سپس جامعه گسترش یابد.

به گزارش کُردتودی، به همت فرمانداری کامیاران و انجمن های مردم نهاد شهرستان، به مناسبت میلاد دخت نبی مکرم اسلام مراسم یادبود هفته زن در تالار ارشاد فرهنگسرا برگزار شد.

 

مشاور فرماندار در امور بانوان در ابتدای این مراسم، ضمن برشمردن فضیلت های حضرت فاطمه(س) عنوان داشت: با الگوبرداری از رفتار و کردار ایشان می توانیم سیره و روش اسلامی را در زندگی خانوادگی و اجتماعی به کار بریم.

 

فاطمه یوسفی به چرایی نامگذاری میلاد دخت پیامبر(ص) به عنوان هفته زن و روز مادر اشاره کرد و گفت: منزلت و جایگاه حضرت فاطمه بانی نامگذاری این هفته بوده است؛ زیرا که در عصر جاهلیت، منش و بزرگواری ایشان و رفتار پیامبر نسبت به آن بزرگوار، باعث شد نگاه منفی نسبت به دختران و زنان تغییر نماید.

 

وی افزود: در دورانی که داشتن دختر ننگی ابدی برای پدران به شمار می آمد، قدر و منزلت فاطمه به جایی رسید که سوره کوثر در شأن ایشان نازل شود؛ زنان در دوران اسلامی توانستند در کنار مردان و در مجالس تصمیم گیری حضور داشته باشند.

 

مشاور فرماندار کامیاران در اموربانوان زنان را بانی تغییرات اجتماعی دانست و ابراز داشت: زنان می توانند پیشگامان تغییر در جهان باشند؛ البته این تغییر باید ابتدا از خود فرد آغاز شد و به خانواده و سپس جامعه گسترش یابد.

 

یوسفی اضافه کرد: زنان نقش آفرین هستند و امروزه می بینیم که در زمینه اشتغال و مدیریت در سراسر جامعه ایرانی نقش آفرینی می کنند و در بسیاری موارد مثمرثمر بوده  و تاثیرات فراوانی در امور اجتماعی و فرهنگی وحتی سیاسی داشته اند.

 

در ادامه این مراسم دیگر زنان موفق کامیارانی در زمینه های ادبی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... درباره مباحث مربوط به امور زنان سخنانی بیان داشتند و گروه های هنری برنامه های متناسب با مراسم برگزار کردند.

 

منبع: شاهو خبر

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 23 اسفند 1395 | 13:36

کد خبر : 23870

منتشر کننده : الف ف/sh

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS