Go Up
kurdtoday
تاکید فرماندار کامیاران بر نقش آفرینی زنان در انتخابات:گروه : اجتماعی

نقش بی بدیل زنان در امور اجتماعی انکار ناشدنی است/ انتخابات بهترین فرصت برای نقش آفرینی زنان است

هفته زن، روزمادر، فرماندارکامیاران، نقش زنان در انتخابات، انتخابات96

فرماندار کامیاران گفت: از همین تریبون بی طرفی خود را در اجرا، نظارت و بازرسی بر انتخابات را اعلام می داریم و از زنان می خواهیم به عنوان ناظر بر انتخابات حاضر بوده و هرگونه دخالت را گزارش نمایند.

به گزارش کُردتودی، فرماندار کامیاران خواستار حضور پرشور زنان در انتخابات شد و از آنان درخواست کرد به عنوان ناظر بر انتخابات هرگونه اشکال در برگزاری و یا دخالت های بی مورد را گزارش کنند.

 

مسعود روحانی که در جمع حاضرین در مراسم بزرگداشت هفته زن سخن می گفت، ضمن دعوت از زنان برای حضور در انتخابات شوراها عنوان داشت: اگر زنان در انتخابات حضور پرشورتری داشته باشند، بسیار تاثیر گذار خواهد بود، زیرا که نقش بی بدیل زنان در امور اجتماعی امروز انکار نشدنی است.

 

وی افزود: انتخابات بهترین صحنه و فرصت برای نشان دادن نقش زنان است، اگر چه در همه انتخابات و در همه برهه های انقلاب اسلامی تاکنون شاهد حضور پرشور زنان بوده ایم، اما در انتخابات پیش رو زنان می توانند پررنگ تر از همیشه ظاهر شده و تاثیر گذار باشند.

 

فرماندار کامیاران از زنان خواست که ناظر بر برگزاری انتخابات باشند و ابراز داشت: از همین تریبون بی طرفی خود را در اجرا، نظارت و بازرسی بر انتخابات را اعلام می داریم و از زنان می خواهیم به عنوان ناظر بر انتخابات حاضر بوده و هرگونه اشکال و یا دخالت را گزارش نمایند.

 

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان آمار طلاق اشاره کرد و گفت: در این منطقه نسبت به جاهای دیگر آمار طلاق فراتر است؛ اگر چه جدائی و مفارقت خانواده ها می تواند به معضلی اجتماعی تبدیل شود، اما از سوی دیگر نیم نگاهی به کسب آگاهی زنان از حق و حقوق خود دارد.

 

وی اضافه کرد: باید زنان با کسب آگاهی ها در راه استحکام بدنه زندگی مشترک خود بکوشند و از راه های آگاهی بخشی جامعه را به سوی رشد و تعالی توسعه دهند؛ نقش زنان به عنوان نیمی از افراد جامعه بسیار اهمیت دارد، زیرا که بر تصمیم گیری نیمی دیگر نیز تاثیرگذار است.

 

فرماندار کامیاران در پایان سخنان خود به نقش تاریخی زنان در دوران اسلامی تا به امروز اشاره کرد و گفت: باید از ابزار قرار دادن زنان جلوگیری کرد و از کالا انگاشتن آنان دوری نمود؛ این اندیشه اگر چه در غرب به مانند دوران جاهلیت متداول شده است، اما کرامت زنان در جامعه اسلامی نباید فراموش شود.

 

منبع: شاهوخبر

 

انتهای پیام/a.p

دوشنبه 23 اسفند 1395 | 13:25

کد خبر : 23868

منتشر کننده : الف ف/sh

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS