کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده نیروی انتظامی کردستان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

نیروی انتظامی قدردان مردم بافرهنگ کردستان است/ آمار سرقت در کردستان به دلیل بیکاری و مشکلات اقتصادی رشد 2 درصدی دارد

نشست خبری نیروی انتظامی کردستان، سردار خرم نیا، سرقت در کردستان، جرایم سایبری کردستان، چهار شنبه سوری کردستان، عید نوروز در کردستان، معتادان سنندج، معتادان کردستان

فرمانده نیروی انتظامی کردستان با اشاره به مهم‌ترین اقدامات نیروی انتظامی کردستان در سال 95 اظهار داشت: در حوزه وقوع سرقت و کشف آنها شاهد 2 درصد رشد بوده‌ایم و این هم به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری مردم استان است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، سردار خرم‌نیا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، با اشاره به نزدیک‌شدن به ایام نوروز، اظهار داشت: باتوجه به در پیشبودن چهارشنبه آخر سال و اینکه ممکن است برخی افراد به دلیل انجام رفتارهای پرخطر هم برای خود و هم برای دیگران خطرآفرین باشند لذا تذکر و رعایت برخی موارد ایمنی در این رابطه ضروری است.

 

وی با تأکید براینکه هیچکس راضی نیست برای خود و دیگران ایجاد خطر کند، افزود: خانواده‌‌ها در چهارشنبه آخر سال روی فرزندان خود بیشتر نظارت داشته باشند تا سال جدید با ناراحتی و تأثر برای خانواده‌ها شروع نشود.

 

مردم کردستان در برپایی جشن نوروز فرهنگ غنی دارند و به اموال عمومی آسیب نمی‌رسانند

 

سردار خرم‌نیا بیان داشت: فرهنگ کردستان در خصوص توجه به طبیعت و حفاظت از اموال عمومی بی‌نظیر است و باید سعی شود که در جشن‌های چهارشنبه آخرسال و عید نوروز به اموال عمومی آسیبی نرسد تا نیروهای آتش‌نشانی با استرس سال را به پایان نرسانند و سال جدید را شروع نکنند.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی کردستان از این بابت دغدغه‌ای ندارد جون مردم کردستان می‌دانند چگونه جشن را برپا کنند تا به اموال عمومی آسیب نرسد.

 

با کسانی که در چهارشنبه‌سوری و شب عید برای مردم ایجاد مزاحمت کنند برابر قانون برخورد خواهد شد

 

وی افزود: اما همیشه استثنا وجود دارد و شاید افرادی درصدد ایجاد مزاحمت برای دیگران برآیند که در این صورت پلیس مطابق قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

 

سردار خرم‌نیا با اشاره به حوادث و خطرات چهارشنبه سوری و شب عید در سال گذشته، یادآور شد: در چهارشنبه سوری سال گذشته 21 نفر و در شب عید هم 19 نفر به دلیل رفتارهای پرخطر دچار مصدومیت شدند.

 

 وی تأکید کرد: همکاری و همراهی مردم کردستان با نیروی انتظامی قابل سپاس و قدردانی است.

 

به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری آمار سرقت در کردستان 2 درصد رشد داشته است/ 88 درصد سرقت‌ها کشف شده‌اند

 

سردار خرم‌نیا با اشاره به مهم‌ترین اقدامات نیروی انتظامی کردستان در سال 95 اظهار داشت: در حوزه وقوع سرقت و کشف آنها شاهد 2 درصد رشد بوده‌ایم و این هم به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری مردم استان است.

 

وی افزود: 88 درصد از سرقت های انجام شده در کردستان در سال 95 منجر به کشف شده‌اند.

 

362 نفر در سال جاری در تصادفات جاده‌ای برون و درون شهری جان خود را از دست داده‌اند

 

فرمانده نیروی انتظامی کردستان با اشاره به تصادفات برون‌شهری و درون‌شهری استان، اذعان داشت: سال گذشته 51 نفر در تصادفات درون شهری کردستان فوت کردند که امسال این رقم 50 نفر بود.

 

وی تصریح کرد: همچنین در حوزه تصادفات برون‌شهری کردستان، سال گذشته 363 نفر جان خود را از دست دادند و امسال این رقم 312 نفر بود که ما شاهد کاهش 14 نفری تصادفات منجر به فوت بودیم.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان افزود: همچنین در حوزه موا مخدر، در سال جاری 500 کیلوگرم مواد مخدر در سطح استان کشف و صبط شد.

 

جرایم سایبری در استان کردستان افزایش چند درصدی داشته است/ 55 باند قاچاق شناسایی شده‌اند

 

سردار خرم‌نیا با اشاره به جرایم حوزه سایری استان، بیان کرد: در خصوص برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی 21 درصد، مزاحمت‌های اینترنتی 19.30 درصد و تهدید و اخاذی 9 درصد افزایش جرم داشته‌ایم.

 

وی گفت: در حوزه قاچاق در سال جاری 120 میلیارد تومان در استان کشف قاچاق انجام شده که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 44 درصدی بوده است و همچنین 55 شبکه و باند قاچاق در کردستان شناسایی شد.

 

678 معتاد متهاجر جمع‌آوری و تحویل کمپ داده شده‌اند/ در سنندج 100 معتاد متهاجر در پایان تعطیلات در مراکز اختصاصی نگهداری می‌شوند

 

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان خاطرنشان کرد: در طول سال 95 یگان‌های نیروی انتظامی 678 معتاد متهاجر را شناسایی، جمع‌آوری و تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد داده‌اند.

 

سردار خرم‌نیا بیان کرد: در طول ایام نوروز  نیز 100 نفر از معتادان متهاجر شهرسنندج تا پایان تعطیلات در کمپ‌های اختصاصی نگهداری خواهند شد.

 

تأمین امنیت ترافیکی به دلیل استاندارد نبودن جاده های کردستان بسیار سخت است

 

وی در ادامه با اشاره به مهم‌ترین اقدامت پیش‌بینی شده نیروی انتظامی کردستان در ایام نوروز، افزود: در تعطیلات نوروز سعی کرده‌ایم که امنیت ترافیکی در جاده‌های استان را افزایش دهیم و برای این کار سایر یگان‌های پلیس به کمک راهنمایی و رانندگی خواهند رفت.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان عنوان کرد: شرایط زیرساخت جاده‌ای و راه‌های ارتباطی کردستان به دلیل استاندارد نبودن با دیگر استان‌ها متفاوت است و همین مورد کار پلیس راهور را در ایام نوروز بسیار سخت کرده است.

 

سردار خرم‌نیا خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات هرچه بیشتر پلیس راهور در ایام نوروز نیاز به همکاری هرچه بیشتر صدا و سیمای کردستان داریم.

 

پلیس برای تأمین امنیت استان در ایام نوروز تمام توان خود را به کار می‌گیرد

 

وی گفت: تأمین امنیت شهرها و مکان‌های گردشگری استان، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و مکان‌های خدماتی و اقامتی مسافران نوروز ی در اولویت نیروی انتظامی است تا مهمانان نوروزی با خاطره خوش تعطیلات را در کردستان سپری کنند.

 

سردار خرم‌نیا در پایان گفت: شعار امسال نیروی انتظامی در ایام نوروز، «آرامش و نشاط بهاری با قانون‌مندی و نظم اجتماعی» است و امیدواریم این شعار محقق شود.

 

انتهای پیام/a.p

 

یکشنبه 22 اسفند 1395 | 12:22

کد خبر : 23836

منتشر کننده : a.p

کردستانی پاسخ یکشنبه 22 اسفند 1395 | 15:11

0
0

چند مطلب خطاب به سردار خرم نیا:
1- گرچه شما از اینکه در این استان آمار جرم و جنایت پایین است خیالتان راحت است، اما به هر حال وجود مراکز انتظامی از نیازهای اساسی هر شهر است. لطفا یک کلانتری در شهرک 70000 نفری نایسر احداث کنید. فراموش نکنید که خود مردم این مطالبه را از نیروی انتظامی دارند و این در نوع خود خیلی جالب است.
2- در برخی از کلانتری های سنندج وقتی مردم برای پیگیری سرقت مراجعه می کنند، ماموران به مردم می گویند دوربین مدار بسته نصب کنید تا از شما سرقت نشود. این نظر چندان صحیح نیست و نیاز است که ماموران کلانتری جواب قانع کننده تری یه مردم بدهند.
3- آمار کشته های تصادفات رانندگی در جاده های برون و داخل شهری که شما ارائه فرموده اید قطعا درست نیست چون فقط در جاده مریوان سنندج که وخیم ترین وضعیت را دارد بسیار بیشتر از این تعداد کشته شده اند. سایر جاده های برون و درون شهری بماند.
4- اینکه به استاندارد نبودن جاده های استان به عنوان یک واقعیت مشهود اشاره فرموده اید بسیار جای سپاس و قدردانی دارد. لطفا برای تغییر یا اصلاح جاده مجاور سد وحدت سنندج که چندین بار کامیون های حاوی مواد شیمیایی و سوختی و سمی در آن چپ شده و محتویات شان به سمت سد سرازیر شده است فکری بکنید. گر چه این از وظایف ذاتی اداره کل راه و شهر سازی است، اما این اداره چندین سال است که چشمش را بر روی همه واقعیت ها بسته است و هیچ امیدی به آنان نیست.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید