Go Up
kurdtoday
گروه : ورزشی

خبرهای گوناگون ورزشی از سراسر استان کردستان روی خط ورزش کُردتودی

خبرهای ورزشی استان کردستان، ورزش کردستان، ورزشکاران کردستان، نیو کونگ فو، سوارکاری کردستان، ورزش زورخانه ای کردستان

تیم ملی روئینگ مردان کشور در رده سنی جوانان و بزرگسالان از روز 13 اسفندماه در دریاچه زریبار مریوان خود را به آب می زنند.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، در دو روز گذشته خبرهای خوبی از ورزش کردستان منتشر شد که در ادامه می‌خوانید:

 

چهارمین مرحله اردوي تيم ملي روئينگ مردان كشور در مريوان برگزار آغاز شد

 

چهارمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی روئینگ مردان کشور برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی 2017 با حضور 9 قایقران تا روز 25 اسفندماه در دریاچه زریبار برگزار می شود.

 

در بخش جوانان شیرزاد قادری از کردستان میلاد اله وردیان و رضا قهرمانی از آذربایجان غربی، امیرحسین محمودپور از گیلان و در رده بزرگسالان: کژوان سلیمی از کردستان، عاقل حبیبیان و افشار حیدری از آذربایجان غربی، سیاوش سعیدی از تهران، پیام مطاعی از کرمانشاه ، سیدمجتبی شجاعی و بهمن نصیری از زنجان پاروزنان حاضر در این مرحله از اردو هستند.

 

کژوان سلیمی و شیرزاد قادری 2 قایقران مریوانی در آبان امسال به رقابت های روئینگ جوانان آسیا در کشور تایلند اعزام شدند که کژوان سلیمی توانست نشان نقره بخش چهار نفره را از آن خود کند.

 

گفتنی است، سهیل فضل وزیری رئیس هیات قایقرانی استان کردستان به عنوان سرپرست٬ قاسم بختیاریان مدیر اجرائی٬ طاهر کبوتری مربی و اتابک پیشیار به عنوان کمک مربی اعضای کادر فنی این تیم هستند.

 

حمید کردی ورزشکار سنندجی نایب قهرمان میل بازی کشور شد

 

رقابت های کشتی پهلوانی، تیمی زورخانه ای، مرشدی و هنرهای فردی بزرگسالان کشور با حضور 30 استان طی روزهای 12 و 13 اسفندماه در شیراز برگزار شد.

 

مدعیان کشور در رشته های کشتی پهلوانی، تیمی زورخانه ای، مرشدی، چرخ تیز، چرخ چمنی، کباده، سنگ، میل گیری سنگین، 2 و 3 و 4 میل بازی به رقابت پرداختند.

 

 تیم استان کردستان با 21 ورزشکار به سرپرستی رئوف محمدی و مربیگری علیرضا غلامی و شاپور علی پناه در این رقابت ها شرکت کرد.

 

در پایان مسابقات حمید کردی ورزشکار سنندجی در وزن 90+ کیلوگرم در رشته میل بازی عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد.

 

در نتیجه تیمی، اصفهان با 545 امتیاز به مقام قهرمانی رسید، فارس نیز با 5/465 امتیاز بر سکوی دومی ایستاد، تیم تهران با 459 امتیاز به مقام سومی بسنده کرد و کردستان نیز با411/5  امتیاز در جایگاه پنجم قرار گرفت.

 

سوارکاران کردستانی دو نشان نقره و برنز را در رقابت های کشوری بدست آوردند

 

رقابت های سوارکاری استقامت قهرمانی بزرگسالان کشور با حضور 8 استان از سراسر کشور روز جمعه 13 اسفندماه به میزبانی خوزستان در مسافت های 100 و 130 کیلومتر برگزار شد .

 

براساس این گزارش، در رقابت های سوارکاری استقامت 50 سوارکار از استان های گیلان ، اصفهان ، لرستان ، فارس ، بوشهر ، کردستان ، کرمان و خوزستان حضور داشتند و در مسافت های  100 و 130 کیلومتر  با یکدیگر به رقابت پرداختند .

 

کردستان با 3 سوارکار در این مسابقات شرکت کرد و توانستند در مسافت های مختلف 2 نشان نقره و برنز را برای استان به ارمغان آورند .

 

آرش میهمی با اسب هاپیلوس توانست جایگاه دوم مسافت 130 کیلومتر را بدست آورد و مدال نقره را به گردن آویخت و شهاب حسینی نیز با اسپ سانتا در مسافت 100 کیلومتر این مسابقات موفق شد مقام سوم را کسب کند و صاحب نشان برنز شد .

 

گفتنی است، تیم اسنتان کردستان به سرپرستی اقبال میهمی در رقابت های سوارکاری استقامت قهرمانی بزرگسالان کشور شرکت کرد.

 

نیوکونگ فوکاران کردستانی فاتح سکوی نخست رقابت های کشوری شدند

 

رقابت های کونگ فو سبک نیوکونگ فو قهرمانی کشور با شرکت استان های سراسر کشور در چهار رده سنی به مدت 3 روز در استان قزوین برگزار شد و تیم کردستان موفق شد با اقتدار بر سکوی نخست هر 4 رده سنی قرار گیرد .

 

براساس این گزارش، مسابقات نیوکونگ فو قهرمانی کشور با شرکت 340 کونگ فوکار از 17 استان کشور در قالب 19 تیم در رده های سنی نونهالان ، نوجونان ، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و با معرفی نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد .

 

تیم کردستان با سرپرستی محمدفلاحی و مربیگری افشین شیخ احمدی ، امیر فیضی ، کاوه قادری و زانیار کریمی در این رقابت ها حضور پیدا کرد و با کسب 14 طلا ، 4 نقره و 12 برنز بر سکوی قهرمانی این دوره از مسابقات ایستاد .

 

در رده سنی نونهالان: فراز محمدی مقدم و حسام الدین کرمی موفق به کسب مقام اول شدند، کاویان فراستیار و آکو حسین پناهی در جایگاه دوم قرار گرفتند و رضا اکبری، ماهان قوامی و رامتین غنی در همین رده جایگاه سوم را کسب کردند.

 

در رده سنی نوجوانان، حیدر نصری، عرفان زارعی و محمدمبین رحیمی مقام اول را به خود اختصاص دادند، ماهان حاجی دوم شد و دیاکو حسینی ، کاوه فاتحی و رامیار غنی نیز جایگاه سوم را بدست آوردند .

 

در بخش جوانان: پیمان محمدی زاده، امیرمحمدمحمودی، فراز روشن ستاره و کارو شیخ احمدی عناوین نخست را کسب کردند، برزان محمدی دوم شد و صاحب نشان نقره شد و مبین سواری، رامین زارعی، محمدخلیلی ، دلیرمنوچهری و کارو سیدمرادی مدال برنز این رقابت ها را بدست آوردند .

 

در رده سنی بزرگسالان: یوسف کریمی ، حمیدناظمی ، فرزادگلی ، کیوان رحیمی و آروین محمدی موفق به کسب نشان زرین طلا شدند و سعید یوسفی نیز مقام سوم را بدست آورد.

 

استان کردستان در نتایج تیمی این رقابت ها موفق شد با اقتدار مقام نخست چهار رده سنی نونهالان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان را کسب کند .

 

گفتنی است، رقابت های نیوکونگ فو قهرمانی کشور در روزهای 11 تا 13 اسفندماه به میزبانی استان قزوین برگزار شد.

 

كشتي گير سقزي به اردوي بسترسازي تيم ملي كشتي آزاد كشور دعوت شد

 

محمد مبین عظیمی ورزشکار سقزی از از روز 16 اسفندماه به اردوی بسترسازی تیم های پایه کشتی آزاد کشور در کرج دعوت شد.

 

اردوی بسترسازی تیم پایه کشتی آزاد کشور از روز 16 اسفندماه در شهر کرج زیر نظر کادر فنی فدراسیون برگزار می شود.

 

 مجید ترکان مسئور امور فنی رده سنی پایه فدراسیون، 43 کشتی گیر آزاد کار منتخب سراسر ایران را در اوزان مختلف به این مرحله از اردوی بسترسازی دعوت کرد.

 

محمد مبین عظیمی کشتی گیر کردستانی در وزن 66 کیلوگرم از سوی مسئول امور فنی رده سنی پایه به اردوی بسترسازی تیم پایه کشتی آزاد کشور دعوت شد.

 

محمد مبین عظیمی در تیرماه امسال در رقابت های قهرمانی کشتی آزاد نونهالان کشور که به میزبانی  آذربایجان شرقی شهر بناب برگزار شد توانست مدال نقره را کسب کند.

 

گفتنی است، اردوی بسترسازی تیم پایه کشتی آزاد کشور طی روزهای 16 تا 20 اسفندماه  در خانه کشتی جهان پهلوان تختی کرج برگزار می شود.

 

کردستان قهرمان شانزدهمین دوره مسابقات الیت کیک بوکسینگ کشور شد

 

شانزدهمین دوره مسابقات الیت کیک بوکسینگ قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات گرجستان به میزبانی شهرستان بیجار برگزار شد.

 

این مسابقات در 3 رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و در رشته کیک بوکسینگ و در استایل لوکیک، فول‌کنتاکت و لایت کنتاکت در روز جمعه 13 اسفندماه انجام گرفت.

 

در پایان این مسابقات، تیم استان کردستان با اقتدار عنوان نخست را به خود اختصاص داد و بر سکوی اول این رقابت ها قرار گرفت.

 

تیم گیلان مقام دوم را کسب کرد و تیم ایلام به مقام سوم این مسابقات دست یافت.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 15 اسفند 1395 | 12:42

کد خبر : 23622

منتشر کننده : a.p

نظرات :

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
گردشگری استان کردستان

به انتخاب سردبیر

بیشتر ...

مقـالـه / یادداشت

بیشتر ...

ADS

ADS

کانال رسمی کردتودی در تلگرام

سنه بازار

ADS

ADS