کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

بیکاری، زخمی که شادی های نوروزی مرهم آن نمی شود

عید نوروز،هراس از عید نوروز،بیکاری،پایین بودن درامدها،قیمت های بالا،بازار عید،حسرت اقشار کم درامد

هزینه های بالای زندگی از یک سو و کمبود درآمدها از سوی دیگر شرایطی را رقم زده است که امروزه بیشتر خانواده های ایرانی بیشتر از آنکه در انتظار عید نوروز باشند در هراس از رسیدن این ایام به سر می برند.

به گزارش کُردتودی، در حالی که کمتر از 20 روز به آغاز سال جدید باقی مانده است و مردم باید در تب و تاب خریدهای نوروزی باشند اما متاسفانه خیل عظیم جوانان بیکار و خانواده های کم درآمد؛ ذوق و شوق عید نوروز را در مردم ربوده است.

 

شرایط نامساعد اقتصادی جامعه و کاهش درآمدها در آستانه عید نوروز قدرت خرید مایحتاج نوروزی را به گونه ای کاهش داده است که حتی خرید نیازهای اولیه نیز غیرممکن به نظر می رسد.

 

این در حالی است که در این برهه از زمان و در آستانه نوروز سقف تقاضاهای خانوارها افزایش می یابد و در شرایطی که بیشتر قشر جامعه را افراد کم درآمد و آسیب پذیر تشکیل می دهند سرپرست خانوار نمی تواند پاسخگوی نیازهای به وجود آمده باشد.

 

متاسفانه با وجودی که دولتمردان از پایین بودن نرخ تورم خبر می دهند اما مردم همچنان قدرت خرید کالاهای اساسی خود را ندارند و با کمترین میزان درامد در سخت ترین شرایط ممکن زندگی می کنند.

 

هزینه های بالای زندگی از یک سو و کمبود درآمدها از سوی دیگر شرایطی را رقم زده است که امروزه بیشتر خانواده های ایرانی بیشتر از آنکه در انتظار عید نوروز باشند در هراس از رسیدن این ایام به سر می برند.

 

در حالی شاهد چنین وضعیتی در سطح شهرستان قروه هستیم که بسیاری از فروشنده ها به امید رونق بازار در ماه پایانی سال بسیاری از اجناس خود را به صورت عاریه ای تهیه نموده اند و باید علاوه بر نگرانی های مردم نگرانی های فروشنده ها را نیز در نظر گرفت.

 

هم اکنون و در وضعیتی که شمارش معکوس روزهای پایانی سال آغاز شده نه تنها انتظارات بازاریان برآورده نشده بلکه از سوی دیگر شهروندان نیز چندان دلخوش به وضعیت بازار نیستند و دیگر آن شلوغی بازار عید دیده نمی‌شود و اغلب شهروندان با دست‌های خالی در پاساژها حضور دارند.

 

سخن پایانی:

 

نگاه پرحسرت اقشار کم درآمد جامعه به اجناسی که نمی توانند خریداری کنند، دردی است که نمی توان آن را با هیچ قلمی بیان کرد و زخمی است که دهان آن با هیچ مرهمی بسته نخواهد شد.

 

منبع: سراب خبر

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 10 اسفند 1395 | 14:52

کد خبر : 23523

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر

گزارش و تحلیل:

آرشیو گزارش و تحلیل
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید