کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قائم مقام کمیته امداد کردستان خبر داد :

ایجاد اشتغال برای دو هزار و ۸۰۰ مددجوی کردستانی

مددجویان کردستانی، کمیته امداد کردستان، تسهیلات قرض الحسنه

قائم‌مقام کمیته امداد کردستان به بیان خدمات ارائه‌شده اشتغال این نهاد برای مددجویان تحت حمایت در سال ۹۵ پرداخت.

به گزارش کُردتودی، رضا طاهری، قائم‌مقام کمیته امداد کردستان بابیان اینکه ۳۵ هزار و ۴۰۰ مددجوی کردستانی باهدف ایجاد اشتغال از اول ساری جاری تاکنون استعداد سنجی شغلی شده‌اند، عنوان کرد: ۹ هزار نفر از این افراد زنان سرپرست خانوار، ۱۱ هزار نفر مددجویان روستایی و ۱۵ هزار نفر مستعد و نیازمند آموزش‌های فنی و کارآفرینی  هستند.


 وی افزود: بعد از استعداد سنجی شغلی در بین مددجویان تحت حمایت و برگزاری دوره‌های آموزشی، به این افراد تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت می‌شود.
طاهری با اشاره به اینکه ۴۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات بانکی و صندوق اشتغال نیازمندان،  به اشتغال مددجویان کمیته امداد کردستان در سال جاری اختصاص داده‌شده است، افزود: دو هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی و با پرداخت ۳۷ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان تسهیلات از اول سال جاری تاکنون برای مددجویان کردستانی ایجادشده است.


وی در ادامه گفت: همچنین این نهاد از طریق کاریابی، ۶۴۰ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت ایجاد کرده است.


قائم‌مقام کمیته امداد کردستان اظهار کرد: هشت هزار و ۱۳۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان دوره‌های آموزشی فنی حرفه‌ای و کارآفرینی را گذارنده اند و پنج هزار و ۳۰۰ مددجوی تحت حمایت نیز مشاوره شغلی داده‌شده‌اند.


وی در ادامه بابیان اینکه نظارت بر طرح‌های اشتغال ایجادشده یکی از برنامه‌هایی است که باهدف پایداری طرح‌های شغلی ایجادشده انجام می‌شود، گفت: ۳۵ هزار بازدید برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال ایجادشده از اول سال جاری تاکنون انجام‌شده است.


طاهری گفت: در صورت تخصیص مانده منابع بانکی اشتغال سال جاری به مبلغ هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، کمیته امداد کردستان آمادگی ایجاد ۵۵۰ فرصت شغلی جدید دیگر برای مددجویان تحت حمایت را دارد.


وی در پایان بیان کرد: هدف نهایی این نهاد خودکفایی، توانمندی و استقلال مالی و اقتصادی مددجویان تحت حمایت و کاهش وابستگی آن‌ها به این نهاد است.
انتهای پیام/M.I

شنبه 7 اسفند 1395 | 11:30

کد خبر : 23398

منتشر کننده : M.I

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید