کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با موضوع مشکلات مخابرات سطح شهر دهگلان صورت گرفت:

نشست شورای شهر وشهردار با رئیس اداره مخابرات برای حل مشکل اینترنت 4جی

مشکل اینترنت,مخابرات دهگلان,شوراهای اسلامی,عدم نصب تقویت,ممانعت از حفاری معابر,شهردار,خط تلفن ثابت,4جی

با حضور شهردار، شورای شهر ورئیس اداره مخابرات نشستی با موضوع بررسی مشکلات در حوزه مخابرات سطح شهر دهگلان در دفتر شورای اسلامی دهگلان صورت گرفت.

به گزارش کُردتودی، مشکل اینترنت  3جی و 4جی باعث مشکلات فراوان و نگرانی مردم از این وضعیت در سطح شهر و شهرستان دهگلان شده است.


برای حل این مشکل با حضور شوراهای اسلامی، شهردار و رئیس اداره مخابرات دهگلان نشستی با موضوع مشکلات در حوزه مخابرات سطح شهر دهگلان  در دفتر شورای اسلامی دهگلان صورت گرفت.


  دراین نشست زارعی رئیس اداره مخابرات دهگلان گفت: وجود معارض در حفاریها، عدم مسیر مشخص کابلها، مشکل زیر ساخت سطح شهر و هزینه بالا درحفاری از عمده مشکلات اداره مخابرات دردهگلان است.


وی با اشاره به ثبت نام 2 هزار نفر برای دریافت خط تلفن ثابت دردهگلان گفت: این افراد بعد از ثبت نام به دفاتر معرفی و موفق به دریافت خط تلفن ثابت شده اند و در حال حاضر تنهار 4 نفر در صف انتظار دریافت خط تلفن ثابت هستند.


 زارعی در خصوص نگرانی  ساکنان فاز 1و2 شهرک شیدا گفت: در حوزه خط تلفن مشکل نداریم و نگرانی مردم شهرک به استان ارجاع داده شده است که بنابر دستورالعمل استان مناطق مسکونی و شهرکها باید 70 درصد آن احداث شود تا برای تلفن ثابت آنجا  تجهیزات و کابل نوی واگذار شود.


درادامه نشست در خصوص حل مشکل 4 جی شهرستان دهگلان زارعی رئیس مخابرات دهگلان با اشاره به نگرانی مردم درخصوص 4 جی گفت: عدم همکاری مردم و شهرداری باعث بیشتر این مشکل شده است.

 

زارعی علت این مشکل را عدم مکان برای جا نمایی سیستم و تجهیزات 3جی و4جی عنوان کرد و افزود: به علت معارض املاک جهت تعیین مکان وج انمایی سایتها  در جند نقطه شهر تجهیزات تقویت تاکنون نصب نشده است.


وی افزود: با توجه اینکه مکان جانمایی سایتها معارض دارد و برای حل این مشکل نیازمند حمایت کمک شهرداری هستیم و شهرداری درقبال قراردادن 24 متر زمین برای جانمایی این سایت  اجاره بهای یک میلیون تومانی  به ازای هر ماه و20 درصد اضافه سالیانه می خواهد که  برای این اداره مقدور نیست.


 
درادامه خالد کاکایی شهردار دهگلان با تایید سخنان رئیس مخابرات دهگلان گفت: با توجه به قانون لایحه درآمدی شهر داری نمی تواند بدون اجاره بها ملک در اختیار دیگران قرار دهد.


 شهردار دهگلان در ادامه گفت: کل افراد حقیقی وحقوقی باید برابر لایحه درآمدی به املاک شهرداری اجاره بها  بپردازند.


برای حل این مشکل شور ا و شهرداربا رئیس اداره مخابرات به تفاهم رسیدند که شهرداری نصف اجاره بها که 8 میلیون تومان است با دریافت 4 میلیون تومان از مخابرات مجوز حفاری و مکان جانمایی سیستم وتجهیزات برای تقویت 4 جی داده شود.


رئیس شورا و چند نفر از اعضای شورای شهر دهگلان با شهردارضمن اعلام همکاری با اداره مخابرات دهگلان اظهار داشتند بخاطر حل این مشکل ودسترسی سریع مردم شهرستان به اخبار و اطلاعات آماده هرگونه مساعدت وهمکاری با مخابرات  هستیم.


در ادامه هادی محمدی رئیس شورای شهر دهگلان با اشاره به سخنان رئیس مخابرات دهگلان جهت جلوگیری حفاری توسط مردم شهر دهگلان در معابر گفت: هیچ  یک از شهروندان نمی توانند از حفاری معابر برای نصب وتجهیز سایت 4 جی در املاک شهرداری  ممانعت کنند ودر صورت مشکل در معابر می توانند به شهرداری مراجعه کنند.


 بعد ازنشست 2 ساعته شورا وشهردار با رئیس اداره مخابرات قرار براین شد که با مساعدت و همکاری شهرداری، اداره مخابرات دهگلان با مساعد شدن هوا حفاری ونصب تجهیزات 4 سایت 4جی در سطح شهر دهگلان را انجام دهد.

منبع:دهگلان شیدا

انتهای پیام/

 

جمعه 29 بهمن 1395 | 08:38

کد خبر : 23132

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید