کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

موافقت وزیر بهداشت با اخذ مجوز تاسیس 5 مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دانشگاه علوم چزشکی کردستان, اخذ مجوز, مراکز تحقیقاتی, پژوهشی, سرطان

وزیر بهداشت، درمان و آموش پزشکی با اخذ مجوز تاسیس مراکز تحقیقات سرطان و ایمونولوژی، علوم اعصاب و بیماریهای ریه و آلرژی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان موافقت اصولی نمود.

به گزارش کُردتودی، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعلام این خبر، گفت: به استناد راي صادره در دويست و پنجاه و هفتمین جلسه شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي مورخ 95/9/28 با اخذ مجوز تاسیس مراکز تحقیقات سرطان و ایمونولوژی، علوم اعصاب و بیماریهای ریه و آلرژی در دانشگاه موافقت اصولی بعمل آمد.

 

سید محی الدین سجادی افزود: این مراکز به منظور گسترش پژوهش و ارائه راه حل در امور بهداشتی درمانی و با هدف توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه این علوم، انجام پژوهش های بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور به منظور جوابگویی به نیازهای جامعه اسلامی، جمع آوری، تنظیم و طبقه بندی اسناد، مقالات و مدارک مربوطه و انشار آنها ایجاد می گردند.

 

وی اظهار داشت: تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه این علوم، ترغیب، تشویق و بکارگیری این محققین، کوشش در جلب توجه و همکاری با مراکز تحقیقاتی و اجرایی مربوطه در داخل کشور و همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمانهای بین المللی با رعایت قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی ایران از دیگر اهداف تأسیس این مراکز می باشد.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه در پایان عنوان کرد: منابع مالی این مراکز از درآمدهای حاصله از خدمات مراکز طبق ضوابط قانونی، کمک و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی و اعتبارات دولتی در صورت تخصیص تأمین می گردد.

 

گفتنی است تاکنون با اخذ مجوز تأسیس هشت مرکز تحقیقاتی و یک پژوهشکده در دانشگاه علوم پزشکی کردستان موافقت گردیده است.

 

منبع: کرددانش

 

انتهای پیام/a.p

 

سه شنبه 26 بهمن 1395 | 12:55

کد خبر : 23029

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید