Go Up
kurdtoday
گروه : اقتصادی

معوقات بانک‌های کردستان پایین تر از میانگین کشوری است

کُردتودی: استاندار کردستان معوقات بانک‌های کردستان را پایین‌تر از میانگین کشوری اعلام کرد و افزود: دلیل این امر عملکرد خوب بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و صداقت مردم است که نکته بسیار مثبتی محسوب می‌شود

به گزارش کُردتودی، عبدالمحمد زاهدی در سومین جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان با تاکید بر اینکه استان‌هایی مانند کردستان که یا توسعه نیافته‌اند یا با تسامح می‌توان گفت کمتر توسعه یافته‌اند نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی هستند خاطر نشان کرد: همه ما یک وظیفه سازمانی داریم و یک وظیفه ملی، وجدانی و شرعی که باید این دو را با هم تلفیق کنیم.

 

استاندار کردستان همچنین یادآور شد: بانک‌ها نهادهای حمایتی و امدادی نیستند که به کسی کمک بلاعوض بدهند بلکه منابع بانکی باید در جایی هزینه شود که بازگردد و چرخ اقتصاد کشور را به طور مداوم در گردش نگه دارد.

 

وی با ابراز تاسف از پایین بودن فرهنگ سرمایه‌گذاری در کردستان اظهار داشت: این مساله موجب شده تا کار در کردستان قدری مشکل باشد بنابر این همه باید تلاش بیشتری داشته باشیم تا توسعه در کردستان صورت گیرد.

 

زاهدی از بانک‌های عامل خواست با تکیه برتوجه ویژه صندوق توسعه ملی نسبت به استان کردستان، و با توجه به کوچک بودن اکثر طرح‌های ارائه شده در کردستان طرح‌هایی هم که در لیست صندوق توسعه ملی نیست معرفی شود.

 

وی همچنین با اشاره به اهمیت حفظ مشاغل موجود اظهار داشت: در همین راستا لازم است لیستی از واحدهایی که نیازمند سرمایه در گردش و واحدهای با 80 در صد پیشرفت فیزیکی تهیه و به رییس بانک مرکزی ارائه شود چراکه در بسته خروج از رکود برنامه‌هایی برای ایجاد تحرک در این واحدها در نظر گرفته شده است.

 

در این جلسه نیاز یعقوبی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی از بانکها خواست به جد پیگیر طرح‌های ارائه شده به تهران باشند و همچنین با توجه به شرایط ویژه استان در جذب سرمایه گذاران تلاش بیشتری داشته باشند.

 

محمد دره وزمی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز با تاکید بر وضعیت حاد استان از نظر اشتغال و صنعت، از بانک‌ها خواست با توجه به اینکه تاکنون هیچ طرحی از کردستان به صندوق توسعه ارائه نشده هر طرحی که دارای توجیه اقتصادی است به صندوق معرفی کنند.

کلمات کلیدی

  شنبه 15 شهریور 1393 | 15:23

  کد خبر : 2285

  منتشر کننده : رامیاری

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS