Go Up
kurdtoday
گروه : اجتماعی

وضعیت بهداشت روستاهای بیجار اسف بار است

کُردتودی: یکی از دانشجویان جهادگر کردستانی گفت: وضعیت و سطح بهداشت مناطق محروم روستاهای بیجار بسیار بد است و مردم این مناطق حتی از ابتدایی ترین امکانات بهداشتی هم برخوردار نیستند.

به گزارش کُردتودی به نقل از کرد دانش، مریم برزگر دانشجوی ترم هفت رشته مامایی دانشگاه علوم پزشکی که عضور تیم پزشکی اردوی جهادی بیجار بود در گفتگو با خبرنگار کُرددانش اظهار کرد: تیم پزشکی این اردو شامل 18 نفر دانشجوی رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دانشگاه آزاد سنندج است که از سوم شهریور به مدت 12 روز در روستاهای اطراف جعفرآباد اقدام به ارائه خدمات مامایی, اندازه گیری فشارخون, قند خون, قد و وزن, آموزش, مشاوره و... کرده است.

 

 

وی گفت: این تیم پزشکی هر روز به یکی از روستاهای این منطقه می رود و استقبال مردم هم خیلی خوب است.

 

 

این دانشجوی جهادگر ادامه داد: وضعیت و سطح بهداشت مناطق محروم روستاهای بیجار بسیار بد است و مردم این مناطق حتی از ابتدایی ترین امکانات بهداشتی برخوردار نیستند و کمترین آگاهی را از مباحث بهداشت فردی ندارند.

 

 

وی یادآور شد: فاضلاب در این روستاها هدایت نشده است و سراسر روستا پر از جوی های فاضلاب است که منشا انوان و اقسام بیماری های مختلف است.

 

 

وی گفت: هر چند ما در حد توان, دارو و آموزش های لازم را به مردم این مناطق ارائه داده ایم اما فکر نمی کنم در یک اردوی 12 روزه بتوانیم کمک ماندگاری به مردم این مناطق بکنیم.

 

 

این دانشجو افزود: برای بهبود این شرایط لازم است همه ارگان های متولی دست به دست هم دهند و برای محرویت زدایی این روستاها اقدامات اساسی انجام دهند.

کلمات کلیدی

  شنبه 15 شهریور 1393 | 10:58

  کد خبر : 2261

  منتشر کننده : رامیاری

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS