Go Up
kurdtoday
مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کردستان:گروه : اجتماعی

128 میلیارد ریال وام برای حل مشکل ازدواج جوانان کردستان اختصاص یافت

کُردتودی: مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان کردستان گفت: امسال 128 میلیارد ریال اعتبار برای حل مشکلات ازدواج به استان اختصاص یافته است که می‌توانیم با این رقم به 4 هزار پرونده ازدواج وام پرداخت کنیم.

به گزارش کُردتودی، عبدالکریم ابراهیمی در گفتگو با فارس با بیان اینکه این بانک از سال 87 کار خود را به صورت رسمی آغاز کرد و اکنون در قالب 530 شعبه به مردم خمت‌رسانی می‌کند، اظهار کرد: 16 شعبه از مجموع شعبات این بانک در استان کردستان فعال است، به جز شهرستان سروآباد، در تمامی شهرستان‌های این استان شعبات این بانک دایر شده که برای ایجاد شعبه در سروآباد هم مجوزهای لازم اخذ شده است.

 

وی تصریح کرد: اعتماد به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان کردستان روندی افزایشی دارد و این را می‌توان در آمار صعودی مشتریان دید.

 

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان کردستان یادآور شد: در حال حاضر 40 هزار و 343 نفر از جمعیت استان کردستان مشتری این بانک هستند که این آمار با وجود عمر کم بانک آمار قابل‌قبولی است. تمامی منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مردمی است و هیچگونه اعتبارات دولتی به این بانک تزریق نمی‌شود.

 

وی اضافه کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران غیر از فعالیت‌های قرض‌الحسنه‌ای، سپرده و یا تسهیلات سوددار ندارد و به همین دلیل بوده که از اقبال عمومی خوبی برخوردار است.

 

ابراهیمی پرداخت وام ازدواج، تکمیل مسکن افراد نیازمند، ودیعه مسکن مستاجران، تسهیلات دانشجویی، کسبه و صنوف ضعیف، تامین سرمایه در گردش برای تهیه مواد اولیه کارخانه‌ها، تسهیلات حمایتی کارمندان و کارکنان ادارات با مشارکت دستگاه‌های اداری و عاملیت وجوه اداره شده ادارات و ارائه خدمات الکترونیکی را از جمله سرفصل‌های کاری این بانک ذکر کرد.

 

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استان کردستان خاطرنشان کرد: سال گذشته که به دلیل تورم وضعیت منابع بانکی نامناسب بود، منابع این بانک با رشد 35 درصدی مواجه شد و این خدمت صادقانه همکاران بانک و اعتماد مردمی به بانک مهر را نشان می‌دهد. منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طول این مدت از سال جاری در استان کردستان رشدی 22 درصدی داشته است.

 

به گفته وی چون نیت بانک خیر و قرض‌الحسنه به عنوان یکی از دستورات قرآن است، بدون کمترین تبلیغ رسانه‌ای این اعتماد مردمی حاصل شده است که جای شکرگزاری دارد.

 

ابراهیمی همچنین به میزان مطالبات این بانک در استان اشاره و تصریح کرد: در حالی که مطالبات معوق در سایر بانک‌ها به یک معضل اساسی تبدیل شده است، مطالبات بانک قرض‌الحسنه مهر در این استان حدود یک درصد بوده که از میانگین کشوری هم کمتر است.

 

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر استان کردستان در ادامه به سایر فعالیت‌های این بانک در استان اشاره و مشارکت حمایتی از مددجویان زندان‌ها را یکی از کارهای خوب این بانک عنوان کرد که با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به 98 زندانی مانع بازگشت دوباره آنها به زندان شده است.

 

وی یادآور شد: در سال 91 و 92 با مشارکت صندوق مهر امام رضا(ع)، 138 میلیارد ریال تسهیلات به یک‌هزار و 468 پرونده در زمینه اشتغال و ایجاد صنایع کوچک و روستایی اعطا شد.

 

ابراهیمی گفت: امسال 158 فقره وام ازدواج در استان پرداخت شده و 700 نفر نیز در سایت ثبت‌نام کرده‌اند که در حال تشکیل پرونده و دریافت تسهیلات هستند.

 

مدیر امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر استان کردستان در پایان گفت: امسال همچنین 128 میلیارد ریال برای حل مشکلات ازدواج جوانان به استان اختصاص یافته است که می‌توانیم با این رقم به 4 هزار متقاضی، تسهیلات ازدواج را پرداخت نماییم.

کلمات کلیدی

  شنبه 15 شهریور 1393 | 08:44

  کد خبر : 2258

  منتشر کننده : رامان

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS