Go Up
kurdtoday
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان:گروه : اقتصادی

مدیران کردستان تنها تا پایان آبان فرصت جذب اعتبارات فاینانس را دارند

کُردتودی: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی کردستان تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا طرح‌های خود را برای جذب اعتبارات فاینانس ارائه کنند.

به گزارش کُردتودی، حسین فیروزی در کارگاه آموزشی نحوه جذب سرمایه‌گذای و اعتبارات فاینانس با تاکید بر فراهم شدن مسیر تسهیل سرمایه‌گذاری در استان اظهار کرد: هدف از برگزاری این کارگاه ، ایجاد مسیرهای تسهیل سرمایه گذاری برای توسعه کردستان است.

وی گفت: در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با ابلاغیه مقام معظم رهبری و هدف دولت برای خروج غیر تورمی از رکود، امکان استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در قانون برنامه پنجم توسعه و بودجه سال 93 پیش بینی شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، سهم استان کردستان از فاینانس را 1.3 میلیارد دلار اعلام و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا طرح‌های خود را برای جذب اعتبارات فاینانس ارائه کنند و این سهم را می‌توان در دو بخش تسهیلات زیربنایی و پروژه‌های عمرانی مانند راه‌سازی، سدسازی، فرودگاه و در بخش دوم در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال جذب کرد.

وی به مقایسه شاخص‌های اقتصادی کشور در سال 92 نسبت به 84 پرداخت و گفت: نرخ ارز آزاد در سال 92 نسبت به سال 84، حدود 3.5 برابر و پایه پولی کشور 5.8 برابر شده است.

فیروزی افزود: همچنین شاخص قیمت در سال 92 نسبت به 84، 4.5 برابر شد اما رشد تولید که حداقل باید 3.5 برابر می‌شد متاسفانه به 20 درصد رسید.

وی با یادآوری اتفاقاتی که از سال 84 تا 92 در کشور افتاد گفت: در این سال‌ها تعداد شاغلان در تمام بخش‌های اقتصادی کاهش پیدا کرد و وضعیت رکود تورمی ایجاد شد که خروج از این بحران‌ها عزم ملی را می طلبد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، عزم ملی برای رشد اقتصادی را ضرورت جامعه امروز دانست و خاطرنشان کرد: این امر نیازمند ایجاد بستری قانونی، آموزشی و تغییر ذهنیت‌هاست و امیدواریم بتوان با هم اندیشی مسیر خروج از وضعیت بحران اقتصادی و به دست آوردن ظرفیت حداکثر برای توسعه اقتصادی را پیدا کنیم.

تسنیم

کلمات کلیدی

  پنجشنبه 13 شهریور 1393 | 16:43

  کد خبر : 2256

  منتشر کننده : رامان

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS