کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان:

دانشگاه ها نگران سرنوشت خروجی های خود نیستند

دانشگاه فرهنگیان, خروجی دانشگاه ها, پایان نامه, مقالات, کردستان

رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان رسالت اصلی دانشگاه ها را تربیت نیروی انسانی متخصص, حل مسائل و مشکلات جامعه و گسترش مرزهای دانش عنوان کرد گفت: اما متاسفانه امروز با یک بررسی اجمالی به نوعی نه در پرورش نیروی انسانی ماهر و متخصص متناسب با نیازهای جامعه موفق بوده ایم نه اصلا مسائل جامعه در دانشگاه ها حل میشود و دانشگاه فقط آموزش میدهد و نیروی مدرک به دست را در جامعه رها کند بدون اینکه نگران سرنوست خروجی های خود باشد.

به گزارش کُردتودی، رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان گفت: آثار و مقالات و پژوهش‌های دانشگاهی گوناگون تا به حال راهکاری برای حل مشکلات نداشته است چون اغلب کارهای ما سطحی و فقط در حد شعار است و تا عمق پیدا نکند گفتمان‌ها نمی‌توانند کارساز شوند.

 

دکتر یحیی معروفی رئیس دانشگاه فرهنگیان کردستان دیروز در جلسه مجمع بسیج اساتید استان کردستان که با حضور اساتید دانشگاه‌های استان  و اعضای مجمع در دفتر ریاست دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بستر گفتمان علمی، مراکز دانشگاهی هستند.

 

وی رسالت اصلی دانشگاه ها را تربیت نیروی انسانی متخصص, حل مسائل و مشکلات جامعه و گسترش مرزهای دانش عنوان کرد گفت: اما متاسفانه امروز با یک بررسی اجمالی به نوعی نه در پرورش نیروی انسانی ماهر و متخصص متناسب با نیازهای جامعه موفق بوده ایم نه اصلا مسائل جامعه در دانشگاه ها حل میشود و دانشگاه فقط آموزش میدهد و نیروی مدرک به دست را در جامعه رها کند بدون اینکه نگران سرنوست خروجی های خود باشد.

 

رییس دانشگاه فرهنگیان کردستان ادامه داد: کارهای علمی که در دانشگاه ها  انجام میدهیم غالبا چیزهایی نیست که در راستای برطرف کردن نیازهای جامعه باشد.

 

معروفی تصریح کرد: معیار اصلی معنویت, اخلاق و خدمت هم معمولا در شعارها وجود دارد ما خیلی شعارزده هستیم و به نوعی خیلی حرف میزنیم, همه مشکلات را میخواهیم حل کنیم, این همه جلسه, این همه کنفرانس, این همه کرسی, این همه مقالات اما کدام نتیجه و خروجی داشته است.

 

منبع: کرددانش

 

انتهای پیام/a.p

چهارشنبه 13 بهمن 1395 | 11:20

کد خبر : 22515

منتشر کننده : الف ک/kd

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید