Go Up
kurdtoday
اختصاصی کردتودیگروه : سیاسی

نگاهی به کارنامه ی تغییر مدیران کردستان طی یکسال دولت روحانی

کُردتودی: مدیران کردستان یکی پس از دیگری تودیع و معارفه می شوند مدیران سابق می روند و مدیران جدید از راه می رسند اما برخی از آنها از جاهایی دورتر از کردستان.

به گزارش کُردتودی، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در نشست خود با مطبوعات استان در هفته دولت در خصوص میزان آشنایی خود با استان کردستان اظهار داشت: در بدو حضورم در کردستان شناخت کافی از افراد نداشتم و همین امر نیز سبب تاخیر در انتصاب مدیران جدید شد.

 

 زاهدی اظهار داشتند: در خصوص انتخاب فرمانداران، همانطور که قبلا نیز اعلام کردم فرمانداران علاوه بر دارا بودن تمام شاخصه های لازم، باید دولت را کاملا قبول داشته باشند.

 

از این رو در یکسال گذشته آنچه اتفاق افتاده است انتصاب افراد عضو ستاد آقای دکتر روحانی بدون اینکه ایشان شناختی از این افراد در کردستان داشته باشند، بوده است.

 

اما علاوه بر اینها استاندار کردستان در برخی ارگانها از مدیران غیربومی در استان استفاده کرده است که هیچ شناختی از کردستان ندارند.

 

مراسم تقدیر و معارفه مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کردستان 21 مرداد ماه با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، تعدادی از مدیران استان و جمعی از اعضای سازمان های مردم نهاد و محیط بانان در سنندج برگزار شد که در این جلسه عبدالوحید ریاضی فر به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست کردستان معرفی و از زحمات ناصح قادری مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد اما استاندار کردستان و هیچ کدام از نمایندگان مردم استان کردستان در مجلس شورای اسلامی به رغم دعوت از آنها در این مراسم حاضر نشدند که معاون عمرانی استاندار کردستان هم علت عدم شرکت استاندار استان در این مراسم را حضور وی در تهران عنوان کرد.

 

به گفته معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور عبدالوحید ریاضی فر مراتب مدیریتی را پله پله طی کرده است و پیش از این به عنوان کارشناس، مدیر و معاون اداره کل محیط زیست استان هرمزگان فعالیت داشته است.

 

 احسن علوی نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با این انتصاب در گفتگو با کردپرس طی سخنانی عنوان کرده بنده واقفم که قاعدتا باید نمایندگان هماهنگی کامل با مجموعه مدیریتی استان داشته باشند اما مردم نیز از منتخبان خود مطالباتی دارند و مطالبات مردم از ما این است که قول و وعده های آقای روحانی به مردم مانند به کارگیری مدیران بومی در پست های مدیرتی استان را پیگیری کنیم و افرادی کارکشته و با تجربه به کار گماشته شوند اما متاسفانه این امر در استان ما اتفاق نیافتاده است.

 

معمولا نمایندگان تنها به حضور نیافتن در مراسم تودیع و معارفه بسنده می کنند و بعد از اینکه آب از آسیاب افتاد و خاطره ی انتصاب مدیران غیربومی در کردستان از یاد رفت وضعیت به روال سابق برمی گردد.

 

 

این حضور نیافتن ها به مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کردستان محدود نبوده است بلکه در مراسم معرفی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، شرکت گاز کردستان نیز اتفاق افتاده بود.

 

انتصاب مدیران بومی و به کارگیری آنها از وعده های روحانی به مردم کردستان بود که همه خوب می دانیم اصلا محقق نشده است و شایدم نخواهد شد؛ انتقادات زیادی به دولت احمدی نژاد می شد اما چیزی که برای مردم کردستان ملموس می نمود استفاده از مدیران بومی برای کردستان بود.

 

مردم کردستان امیدوارند نمایندگانشان جایگاه واقعی خود را به دست آورده و از حقوق مسلم آنها در استان دفاع کنند و خواستار مطالبات و وعده های رئیس جمهور به خود باشند.

کلمات کلیدی

  پنجشنبه 13 شهریور 1393 | 13:49

  کد خبر : 2249

  منتشر کننده : رامان

  نظرات :

  عبادی پاسخ شنبه 22 شهریور 1393 | 13:06

  0
  0

  انشا الله جناب استاندار فکری بحال اوقاف بکنند ویک فرد توانمند بومی را به عنوان مدیر کل اوقاف منصوب نمایند واقعا اوقاف کردستان مریض است فساد ان را دربر گرفته

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS