کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با کُردتودی:

استیضاح وزیر راه و شهرسازی به صحن علنی مجلس می رود/ «توسعه فرودگاه کردستان» را از وزیر راه مطالبه خواهم کرد

نماینده مجلس، استیضاح وزیر راه و شهرسازی، توسعه فرودگاه کردستان، عضو کمیسیون مجلس عمران، علوی در گفتگو با کردتودی

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سوال خبرنگار کردتودی که چه سوالاتی را در جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی مطرح خواهد کرد، گفت: موضوع توسعه فرودگاه کردستان، امکان ورود هواپیماهای متوسط و پهن پیکر به فرودگاه استان، راه آهن غرب کشور را مطرح نموده و درخواست پیگیری مستمر خواهم کرد.

سید احسن علوی عضو کمیسیون مجلس عمران در گفتگو با خبرنگار کُردتودی اظهار کرد: روز گذشته قرار بود آخوندی وزیر راه و شهرسازی جهت استیضاح در نشست کمیسیون عمران حضور یابد ولی تنها معاونان وی در جلسه حضور پیدا کردند.

 

علوی افزود: معاونان وی گفته اند می بایست استحضار وزیر راه در جلسه پاسخگویی به صورت کتبی به وی اعلام می شد و شاید این یکی از دلایل عدم حضور وی در جلسه باشد.

 

نماینده شهرهای سنندج، دیواندره و کامیاران با بیان اینکه برخی از معاونان وزیر راه گفتند  که وزیر در راه است و حتما حضور پیدا خواهد کرد گفت: ما در جلسه چندین ساعت منتظر بودیم اما وزیر در جلسه حضور پیدا نکرد و دلیل عدم حضور وی برای اعضای کمیسیون عمران مشخص نبود که آیا خودش تصمیم به حضور نیافتن جهت پاسخ گویی گرفته است  و یا دیگران وی را منصرف کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه عدم حضور آخوندی در کمیسیون عمران اصلا قابل توجیه نبود، اظهار داشت:  عدم حضور آخوندی در جلسه پاسخگویی موجب رنجش خاطر اعضای کمیسیون شد و قطعا اگر حضور پیدا می کرد بیشتر به نفع وی بود و این بی توجهی وزیر سبب می شود که استیضاح کنندگان با جدیت بیشتری این موضوع را پیگیری نمایند.

 

علوی با بیان اینکه اگر آخوندی در جلسه بررسی پاسخگویی حضور می یافت، استیضاح وی کمرنگ تر می شد، گفت: قرار بر این شد که اعضای کمیسیون طی درخواستی، استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی را به صحن علنی مجلس ارجاع دهند.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سوال خبرنگار کُردتودی که چه سوالاتی را در جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی مطرح خواهد کرد، گفت: مسائل و مشکلات مربوط به جاده های مواصلاتی کردستان، کریدور شمال به جنوب، جاده همدان- سنندج، جاده سنندج- مریوان، که قبلا مطرح کرده ام باز مطرح و پیگیری می نمایم.

 

علوی در ادامه افزود: موضوع توسعه فرودگاه کردستان، امکان ورود هواپیماهای متوسط و پهن پیکر به فرودگاه استان، راه آهن غرب کشور را مطرح نموده و درخواست پیگیری مستمر خواهم کرد.

 

استیضاح وزیر راه و شهرسازی باید زودتر اتفاق می افتاد

نماینده شهرهای سنندج، کامیاران و دیواندره با بیان اینکه استیضاح وزیر راه در این مقطع زمانی اثربخش نخواهد بود، گفت: در این مقطع که چند ماه بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری باقی نمانده است زمان مناسب و مفیدی برای استیضاح وزرا نیست.

 

علوی با بیان اینکه باید زودتر از این موعد استیضاح وزیر اتفاق می افتاد عنوان کرد: من معتقدم که استیضاح وزیر در چند ماه باقی مانده به عمر دولت، کار ساز نیست و اگر این استیضاح منجر به برکناری وزیر کنونی و سر کار آوردن وزیر جدید شود در مدت کوتاه باقی مانده عملا شاهد تغییری در عملکرد  وزارتخانه نخواهیم بود و وزارتخانه دچار چالش خواهد شد.

 

عضو کمیسیون عمران با اشاره به اینکه بهتر است این استیضاح و رسیدگی به وزارت راه و شهرسازی به بعد از انتخابات 96 موکول شود گفت: این استیضاح می تواند بخشی از کار وزارت خانه ی گسترده راه و شهرسازی را که دارای 60 هزار نفر کارمند است، تعطیل نماید و لذا بهتر است این امر را به زمان دولت جدید واگذار کنیم.

 

وی با اشاره به تصادف قطارهای مسافربری عنوان کرد: حادثه تصادف قطارها در آذرماه سالجاری ضایعه بزرگی بود که منجر به تلفات جانی شد و در هر صورت استیضاح وزیر راه به عنوان یک مطالبه جدی مردم که در پی این حادثه ایجاد شد، انجام خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/M.I

 

دوشنبه 11 بهمن 1395 | 14:10

کد خبر : 22442

منتشر کننده : M.I

شهروند پاسخ دوشنبه 11 بهمن 1395 | 22:26

0
1

ببخشید منظور از توسعه فرودگاه کردستان چیه ؟نماینده محترم فنی هستند ایا از لحاظ فنی و قیف پرواز امکان پذیره ؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید