Go Up
kurdtoday
گروه : فرهنگی

جشنواره استانی کاریکاتور در کردستان برگزار می شود

کُردتودی: رییس حوزه هنری کردستان با اشاره به اعلام فراخوان دومین جشنواره استانی کاریکاتور با موضوع "فرهنگ شهروندی" در این استان، گفت: این جشنواره دی ماه سال جاری در سنندج برگزار می شود

 

به گزارش کُردتودی، امین مرادی  اظهار کرد: این جشنواره با هدف ارتقای سطح فرهنگ شهروندی  و تغییر نگرش در این خصوص، ایجاد فضای مناسب رقابتی میان هنرمندان و ایجاد انگیزه و تقدیر از هنرمندان برگزار می شود.

وی، ترافیک، بازیافت و نظافت شهری، حقوق شهروندی، مبلمان شهری، سد معبر و آپارتمان نشینی را از موضوعات ومحورهای این جشنواره استانی عنوان کرد.

رییس حوزه هنری کردستان، با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره، تصریح کرد: هر متقاضی می‌تواند حداکثر پنج اثر ارسال کند، اندازه آثار نباید کوچکتر از A4 باشد و ارسال بیوگرافی و مشخصات کامل هنرمند در قالب فایل نوشتاری word2003  به همراه آثار الزامی است.

وی،با بیان اینکه آثار می تواند به 2صورت اینترنتی و پستی ارسال شود، تصریح کرد: آثار پستی باید به صورت cmyk و با فرمت tif ، با رزولیشن  dpi 300در اندازه یک به یکدر قالب CDیا DVD به همراه فایل اندازه A4 با رزولیشن dpi 300و یک نمونه پرینت A4 مطابق با نسخه اصلی که پشت هریک برچسب مربوطه ا لصاق شده باشد.

به گفته وی آثاری که بصورت اینترنتی ارسال می شود باید بافرمت jpgو کیفیت DPI 300 باشد و به آثاری که بعد از مهلت اعلام شده ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مرادی، آخرین مهلت دریافت آثار را 25 آبان عنوان کرد و افزود: داوری و انتخاب آثار برتر 15 آذر انجام می شود و آثار برتر  جشنواره از هفتم الی 13 دی ماه جاری در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج به معرض دید گذاشته می شود و  آیین اختتامیه نیز 11 دی برگزار خواهد شد.

وی، با بیان اینکه آشنایی مخاطبان با فرهنگ شهروندی با پتانسیل و ویژگی های قومی وفرهنگی در جامعه است، یادآور شد: بررسی معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی ناشی از عدم توجه به فرهنگ شهروندی و تبلور آن در آثار هنری است.

رییس حوزه هنری کردستان، خاطرنشان کرد: این جشنواره با مشارکت معاونت فرهنگی شهرداری سنندج و در راستای ایجاد حساسیت و آکاهی بخشی به جامعه ودر راستای ارتقای سطح فرهنگ شهروندی  جهت بازشناسی فرهنگ و توجه دادن جامعه به رعایت آن برگزار می شود.

کلمات کلیدی

  پنجشنبه 13 شهریور 1393 | 10:14

  کد خبر : 2240

  منتشر کننده : رامیاری

  نظرات :

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی
   
     
  گردشگری استان کردستان

  به انتخاب سردبیر

  بیشتر ...

  مقـالـه / یادداشت

  بیشتر ...

  ADS

  ADS

  کانال رسمی کردتودی در تلگرام

  سنه بازار

  ADS

  ADS