کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عضو شورای شهر سنندج:

تأخیر در پرداخت بدهی پیمانکاران شهرداری سنندج / اراضی محله نایسر تغییر کاربری داده شود

تأخیر در پرداخت، بدهی پیمانکاران، شهرداری سنندج ، اراضی محله نایسر، تغییر کاربری

عضو شورای اسلامی شهر سنندج گفت: با توجه به شکایت و اعتراضات پیمانکاران عمرانی و خدمات شهری به شورای شهر اگر لازم باشد حق وحقوق اعضای شورای شهر یا یکی از سازمان های شهرداری یک ماه به تاخیر بیافتد باید مشکلات پیمانکاران حل و فصل شود.

به گزارش کُردتودی، اسعد فتاحی در جلسه رسمی شورای شهر در نطق پیش از دستور خود  که با حضور شهردار و و اعضای شورا در سنندج برگزار شد به دو موضوع مهم در شهرداری اشاره و اظهار کرد: بحث مدیریت نیروی انسانی و وضعیت مالی یکی از موارد مهم درسیستم شهرداری است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم  و امیدواریم در کم ترین زمان ممکن  مشکلات آنها حل و فصل شود .

 

وی به بازدیدهای صورت گرفته از پدافند غیر عامل در شهرداری اشاره می کند و می گوید: با برسی های که از وضعیت آتش نشانی، جایگاه های سوخت و موارد دیگر صورت گرفت باید به حوادث غیر قابل پیش بینی مانند حادثه پلاسکو فکر بکنیم که این اتفاق هم شاید زمانی برای استان ما هم رخ دهد لذا با مشاهده حادثه های سخت و تاسف بار کشور، درس عبرتی باشد برای کلیه مسئولان متولی از جمله شهرداری و مدیریت بحران  که بتوانند برای آینده شهر برنامه های دقیقی داشته باشند.


محرومیت سنندج از امکانات اولیه برای ساختمان های بلند مرتبه در آتش نشانی
عضو شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: شهر سنندج ممکن است در معرض حوادث ناگواری قرار بگیرد که از امکانات اولیه همانند نردبان برقی برای ساختمان های بلند مرتبه در آتش نشانی محروم است لذا  شهرداری باید به هر نحو ممکن تدابیر خاصی برای تهیه آن در نظر بگیرد.

 

اسعد فتاحی بیان کرد: نیاز است با مدیریت بحران استان جلسه ی  ای برگزار کنیم و مسایل و مشکلات را از نزدیک گوش زد شود چراکه اگر در شهر سنندج مشکل یا حادثه اتفاق بیوفتد مردم تمامی خطرات و مشکلات را از کم کاری نیروهای شهرداری و شورای شهر می دانند.

 

وی به تعین تکلیف دغدغه نیروهای شرکتی شهرداری اشاره می کند و گفت: با توجه به شکایت و پیگیری نیروهای شرکتی شهرداری به شورای شهر لازم است در اسرع وقت قول های که شهردار در برخی از جلسات برای ساماندهی و تعین تکلیف وضعیت آنها تا پایان سال جاری داده  بود مشخص و ساماندهی ویژه شود.


عضو شورای شهر در ادامه می گوید: تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری که با سطح بالاتر مدرک تحصیلی و سابقه کاری طولانی آنها اما همچنان در سمت خود تغییرو تبدیل به وضعیت نشده اند در حالی که برخی از نیروها با سابقه  کم به محظ ورود به شهرداری در عرض یک یا دو سال، چند مرحله ارتقای سمت داشته اند و این جای نگرانی و نا عدالتی است چراکه گلایه های بسیاری در این زمینه به شورای شهرسنندج می شود.

 

فتاحی به پیشنهاد خود در این زمینه اشاره می کند و گفت: باید نیروهای وارد شده به شهرداری از سال های اولیه فعالیت خود که به صورت شرکتی بوده اند، براساس شاخص های مورد نیاز و ارتقای تحصیلات آنها هرچه سریع تر سرو سامان داده شود که انگیزه و علاقه بیشتری به کار داشته باشند و مسئولیت خود را به درستی انجام دهند.

 

وی می افزاید : اولین دغدغه و نگرانی شهرداری در چند سال اخیر حق و حقوق پرسنل شهرداری بوده است که در چند ماه اخیر خوشبختانه به نحو مطلوبی این مهم انجام شده است اما گلایه های بسیاری از ناحیه پیمانکاران حوزه عمرانی یا خدمات شهری بوده است که اگر در سال جاری تنوانیم کمک حالی برای آنها باشیم قطعا در سال آینده نسبت به شهرداری رویکردی ضعیف خواهند داشت و همکاری لازم را با شهرداری نخواهند کرد لذا باید در این راستا اگر لازم باشد حق وحقوق اعضای شورای شهر یا یکی از سازمان های شهرداری یک ماه به تاخیر بیوافتد اما باید این موضوع با توجه به مشکلات پیمانکاران حل و فصل شود.

 

عضو شورای شهر به برخی اقدامات نیمه تمام در بحث نواحی منفصل شهری اشاره کرد و گفت: با توجه به این که شهردار جدید سنندج رویکردی مثبت به نواحی منفصل شهری نسبت به سنوات گذشته داشته است اما گلایه های بسیاری در جابه جای بودجه از منطقه ای به منطقه دیگر به شهرداری وارد بود چراکه با توجه به وعده های که در چند سال اخیر به مردم داده شده است اما همچنان  اوضاع برخی از کوچه و خیابان های نواحی منفصل شهری و حاشیه شهرها نابسامان است.  

 

فتاحی به برنامه ریزی اقدامات فرهنگی تا پایان سال جاری اشاره می کند و افزود: مراسم و اقدام های که برای نوروز سال 96 از طریق کمیسیون فرهنگی در نظر گرفته شده است لازم و ضروری است که وضعیت بوجه فرهنگی مشخص شود وبه طور دقیق بودجه فرهنگی را برای کمیسیون فرهنگی واضح و روشن طی نامه ای کتبی به شورای شهر سنندج ارسال کنند.

 

وی  به مشکلات مهم رانندگان تاکسیرانی اشاره و عنوان کرد: سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج از مرداد ماه سال جاری تا دی ماه امسال فقط یک بار جلسه کمیته انضباطی برگزارکرده است واین سبب اعتراض و نگرانی هم شهروندان و هم رانندگان تاکسی شده که باید از طریق شهردارعدم برگزاری این کمیته برسی شود و از رئیس هیئت مدیره تا اعضای دیگر پاسخ این کوتاهی درمقابل مسئولیت هایشان داده شود.

 

عضو شورای شهر سنندج به کاهش درآمد زایی در شهرداری و راه حل های مناسب قابل جبران در این زمینه، می افزاید: با توجه به این که نواحی منفصل شهری با تاخیر زمانی قبل از طرح تفضیلی به شهر متصل شده است لذا نواحی منفصل از جمله نایسر و حسن آباد مغازه های تجاری بسیاری ساخته شده است که بر روی طرح تفضیلی برای شهرداری قابل شناسایی نیست و مردم استفاده های تجاری خود را از آنها انجام می دهند اما مالکان این مغازه ها موافقت خود را جهت دریافت حق و حقوق شهرداری اعلام کرده اند وآماده هرگونه تعامل با شهرداری می باشند.

 


اسعد فتاحی در پایان  به تغییر کابری اراضی محله نایسر اشاره کرد و گفت: موضوع مهمی که هم می تواند برای شهرداری و هم شهروندان نفع بسیاری داشته باشد قطعه بندی مناسب اراضی محله نایسر طبق اصول شهر سازی است چراکه در نایسر بالغ بر 14 هزار اراضی خرید و فروش شده است اما هیچ گونه سهمی به شهرداری نرسیده و تا به امروز نتواسته است به این موضوع ورود پیدا کند و سهم قانونی خود را بگیرد لذا همچنان مردم این نواحی را مدیریت می کنند.

منبع: آفتاب دل

انتهای پیام/m.i

یکشنبه 10 بهمن 1395 | 09:24

کد خبر : 22369

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید